Skip to main content

14 Mayıs 2023 seçimleri nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yolcularımıza bilet işlemleri için ilave haklar tanımlanmıştır.

14 Mayıs tarihini içeren seyahatler için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yolcularımıza  bilet işlemlerinde kullanabilmek üzere ilave haklar tanımlanmıştır.

10 Mart 2023  ve öncesinde düzenlenmiş biletler için  07 Mayıs 2023 - 21 Mayıs 2023 (dâhil) arasındaki seferlere kayıtlı tek yön veya 14 Mayıs 2023 tarihini kapsayan gidiş - dönüş seyahatleri olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yolcularımız, 21 Mayıs 2023 (dâhil) tarihine kadar işlem yaptırmaları kaydıyla:

1)
Yeni seyahat tarihleri en geç 31 Mart 2024 tarihine kadar olan seferlere yapılan rezervasyon değişiklikleri, aynı güzergâh bölgesinde olmak koşuluyla ücretsiz yapılacaktır. Örneğin, İstanbul - Paris biletinizi, İstanbul - Amsterdam olarak değiştirebilirken; İstanbul - Paris biletinizi İstanbul - New York olarak değiştiremezsiniz.

2) İade talepleri:

a) Hiç kullanılmamış biletler kesintisiz iade yapılacaktır.
b) Kısmi olarak kullanılmış, seyahatin tamamlanmamış olduğu biletlerde; biletin kullanılmayan uçuşlarına ait iade işlemi ücretsiz yapılacaktır.

3) Bilet süresinin uzatılması:

Herhangi bir ücret farkı ve ceza alınmaksızın biletin geçerliliği 31 Mart 2024 (dâhil) tarihine kadar uzatılabilecektir.

4) İlgili uygulamalar sadece Türk Hava Yolları ve AnadoluJet tarafından icra edilen seferlerde geçerli olacaktır.

5) Söz konusu işlemler Türk Hava Yolları satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden ve web sitemizdeki geri bildirim formu üzerinden talep oluşturularak yapılabilecektir.

 

Saygılarımızla