Skip to main content

Dalış

Sizi sualtındaki gizemli yaşamın kapılarını aralamanız için tüplü dalış ekipmanlarınızı dilediğiniz her noktaya taşıyoruz.

Uçuşlarda dalış ekipmanlarının taşınması

Dalış ekipmanları; dalış elbisesi, denge yeleği (BC), maske, palet, su altı feneri, bıçak, şnorkel, zıpkın, dalış patiği, dalış tüpü ve regülatörden oluşur.

  • Dalış tüpleri boş olmalıdır. Sayaç sıfırı göstermelidir.
  • Denge yeleğinin havası boşaltılmış olmalıdır.
  • Su altı feneri (dalış lambası) ve lehim havyası gibi aletler el bagajı ve kayıtlı bagaj olarak taşınabilir. Uçuş sırasında, beklenmeyen bir durumu engellemek için, aletin ısı üreten bölümü veya enerji kaynağı ayrılmalı ve seyahat boyunca aktif olmasını engellemek üzere paketlenmelidir. Çıkarılan pil veya bataryalar kısa devreye karşı korunmuş olmalıdır.
  • Zıpkın kurulmuş olmamalı ve zıpkın ucu ayrı paketlenmelidir.
  • Özel muhafazalarıyla veya uygun şekilde paketlenmiş olarak kabul edilir.
  • İç hat uçuşlarında dalış ekipmanı taşıma hizmeti ücretli olup, 1 adet dalış ekipmanı taşıma bedeli 395 TRY tutarındadır.
  • Dış hat uçuşlarında özel bagaj ücreti uygulanır.
  • Rezervasyon girişinin yapılması zorunludur.
  • Filomuzdaki bazı uçak tipleri bu boyutlarda kargoyu taşımaya müsait olmadığı için rezervasyon işleminiz sırasında ilgili personeli bilgilendirmeyi unutmayın. Uygun ölçülerde olmayan ekipman kargo seferleri ile taşınır.
  • AnadoluJet seferlerinde, spor ekipmanı taşıma ücretleri ile kurallar ve koşulları değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi için lütfen sayfamızı ziyaret edin

Tüm network çıkışlı Akabe (AQJ), Hurgada (HRG) ve Şarm El-Şeyh (SSH) varışlı uçuşlar ile bu seyahatlerin dönüşlerinde geçerli olmak üzere bir adet dalış ekipmanı setinizi 31 Aralık 2024 (dâhil) tarihine kadar biletinizde yazan kayıtlı bagaj hakkı içerisine dâhil ederek taşıyoruz. Daha fazla ekipmanın taşınması özel ücretlere tabidir.

Dalış ekipmanı takımı/setine dahil olan malzemeler; dalgıç kıyafeti, palet, bir maske, bir adet boş scuba tankı (oksijen tüpü), scuba regülatörü, tank koşumu, tank basınç göstergesi, denge ceketi (BCD jacket), dalgıç lambası, bir şnorkel, bıçak, zıpkın ve bir adet can yeleğidir.

İtalya çıkışlı; Miami (MIA), Havana (HAV), Male (MLE), Cape Town (CPT), Bangkok (BKK), Zanzibar (ZNZ) varışlı seyahatler ve bu seyahatlerin dönüşlerinde geçerli olmak üzere bir adet dalış takımını 31 Aralık 2024 (dâhil) tarihine kadar biletinizde yazan kayıtlı bagaj hakkı içerisine dâhil ederek taşıyoruz. Daha fazla ekipmanın taşınması durumunda spor ekipmanları özel ücretleri geçerlidir.

Dalış ekipmanı takımı/setine dâhil olan malzemeler: Dalgıç kıyafeti, palet, bir maske, bir adet boş scuba tankı (oksijen tüpü), scuba regülatörü, tank koşumu, tank basınç göstergesi, denge ceketi (BCD jacket), dalgıç lambası, bir şnorkel, bıçak, zıpkın ve bir adet can yeleği.

Bilbao (BIO) çıkışlı, Manila (MNL), Cebu (CEB) varışlı seyahatler ve bu seyahatlerin dönüşlerinde geçerli olmak üzere bir adet dalış takımını 31 Aralık 2024 (dâhil) tarihine kadar biletinizde yazan kayıtlı bagaj hakkı içerisine dâhil ederek taşıyoruz. Daha fazla ekipmanın taşınması durumunda spor ekipmanları özel ücretleri geçerlidir.

Dalış ekipmanı takımı/setine dâhil olan malzemeler: Dalgıç kıyafeti, palet, bir maske, bir adet boş scuba tankı (oksijen tüpü), scuba regülatörü, tank koşumu, tank basınç göstergesi, denge ceketi (BCD jacket), dalgıç lambası, bir şnorkel, bıçak, zıpkın ve bir adet can yeleği.