Skip to main content

Rüzgâr sörfü

Masmavi denizlere yelken açmaya hazır mısınız? Rüzgâr sörfü ekipmanlarınızla birlikte dilediğiniz yere uçabilirsiniz.

Uçuşlarda rüzgâr sörfü ekipmanlarının taşınması

Rüzgâr sörfü ekipmanları; bir adet sörf tahtası, bir adet tahta seren, bir adet direk ve bir yelkenden oluşur. Rüzgâr sörfü çantası kişisel eşyaları içermemelidir. Maksimum uzunluğu 292 cm (115 inç), genişliği ise 60 cm (24 inç) olmalıdır.

  • Rüzgâr sörfü direkleri/yelkenleri sökülebilir ve katlanabilir olmaları halinde kabul edilir.
  • İç hat uçuşlarında rüzgar sörfü ekipmanı taşıma hizmeti ücretli olup, 1 adet rüzgar sörfü ekipmanı taşıma bedeli 300 TRY tutarındadır.
  • Dış hat uçuşlarında özel bagaj ücreti uygulanır.
  • Sörf tahtası özel çantasında, burun ve kuyruğun korunması için baloncuklu naylon veya köpük ile paketlenmeli ve yan tarafları darbeyi yumuşatacak şekilde desteklenmelidir.
  • Rezervasyon girişinin yapılması zorunludur.
  • Filomuzdaki bazı uçak tipleri bu boyutlarda kargoyu taşımaya müsait olmadığı için rezervasyon işleminiz sırasında ilgili personeli bilgilendirmeyi unutmayın. Uygun ölçülerde olmayan ekipmanlar kargo seferleri ile taşınır.
  • AnadoluJet seferlerinde spor ekipmanı taşıma ücretleri ile kurallar ve koşulları değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi için lütfen sayfamızı ziyaret edin

Tüm network çıkışlı, Manila ve Cebu varışlı uçuşlar ile bu seyahatlerin dönüşlerinde geçerli olmak üzere, bir adet rüzgâr sörfü ekipmanınızı, 31 Aralık 2023 (dâhil) tarihine kadar, biletinizde yazan kayıtlı bagaj hakkı içerisine dâhil ederek taşıyoruz. Daha fazla ekipmanın taşınması özel ücretlere tabidir.

Stopover hakkı ile yapılan seyahatlerde tüm spor ekipmanları için 30 EUR ücret tahsil edilecektir.