Skip to main content

Sörf

Dalgaların üzerinde heyecan dolu anlar yaşamak için sörf tahtanızı uçuşlarımızda taşıyabilirsiniz.

Uçuşlarda sörf tahtasının taşınması

Sörf tahtasının maksimum uzunluğu 292 cm (115 inç), genişliği ise 60 cm (24 inç) olmalıdır.

  • İç hat uçuşlarında sörf tahtası taşıma hizmeti ücretli olup, 1 adet sörf tahtası taşıma bedeli 209 TRY tutarındadır.
  • Dış hat uçuşlarında özel bagaj ücreti uygulanır.
  • Sörf tahtası özel çantasında, burun ve kuyruğun korunması için baloncuklu naylon veya köpük ile paketlenmeli ve yan tarafları darbeyi yumuşatacak şekilde desteklenmelidir.
  • Rezervasyon girişinin yapılması zorunludur.
  • Filomuzdaki bazı uçak tipleri bu boyutlarda kargoyu taşımaya müsait olmadığı için rezervasyon işleminiz sırasında ilgili personeli bilgilendirmeyi unutmayın. Uygun ölçülerde olmayan ekipmanlar kargo seferleri ile taşınabilir.
  • AnadoluJet seferlerinde, spor ekipmanı taşıma ücretleri ile kurallar ve koşulları değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi için lütfen sayfamızı ziyaret edin

Fransa çıkışlı Male varışlı uçuşlar ile bu seyahatlerin dönüşlerinde geçerli olmak üzere bir adet sörf tahtanızı 31 Aralık 2023 (dahil) tarihine kadar biletinizde yazan kayıtlı bagaj hakkı içerisine dâhil ederek taşıyoruz. Birden fazla ekipmanın taşınması durumunda spor ekipmanları özel ücretleri geçerlidir.

Male (MLE)-Kolombo (CMB) gibi 5. Trafik Hakkı olan ve stopover (duraklama) hakkı ile yolculuk yapılan seyahatlerde ise tüm spor malzemeleri için 30 EUR tahsil edilecektir. 

Sörf malzemesi: 1 adet sörf tahtası (maksimum 2 metre).

Malaga (AGP) çıkışlı; Male (MLE), Phuket (HKT), Kolombo (CMB) varışlı seyehatler ve bu seyahatlerin dönüşlerinde geçerli olmak üzere bir adet sörf takımınızı, 01 Haziran 2023- 31 Aralık 2023 (dâhil) tarihleri arasında biletinizde yazan kayıtlı bagaj hakkı içerisine dâhil ederek taşıyoruz. Birden fazla ekipmanın taşınması durumunda spor ekipmanları özel ücretleri geçerlidir.

Male (MLE)-Kolombo (CMB) gibi 5. Trafik Hakkı olan ve stopover (duraklama) hakkı ile yolculuk yapılan seyahatlerde ise tüm spor malzemeleri için 30 EUR tahsil edilecektir.

Sörf malzemesi: 1 adet sörf tahtası (maksimum 2 metre).

Tüm network çıkışlı Manila ve Cebu varışlı uçuşlar ile bu seyahatlerin dönüşlerinde geçerli olmak üzere, bir adet uçurtma sörfü ekipmanınızı, 31 Aralık 2023 (dâhil) tarihine kadar, biletinizde yazan kayıtlı bagaj hakkı içerisine dâhil ederek taşıyoruz. Daha fazla ekipmanın taşınması özel ücretlere tabidir.

Stopover hakkı ile yapılan seyahatlerde tüm spor ekipmanları için 30 EUR ücret tahsil edilecektir.

Sao Paulo (SAO) çıkışlı; Singapur (SIN), Kuala Lumpur (KUL), Bangkok (BKK), Male (MLE) varışlı seyahatlerde ve bu seyahatlerin dönüşlerinde geçerli olmak üzere bir adet sörf takımınızı, 01 Haziran 2023- 31 Aralık 2023 (dâhil) tarihleri arasında biletinizde yazan kayıtlı bagaj hakkı içerisine dâhil ederek taşıyoruz. Birden fazla ekipmanın taşınması durumunda spor ekipmanları özel ücretleri geçerlidir.

Male (MLE)-Kolombo (CMB) gibi 5. Trafik Hakkı olan ve stopover (duraklama) hakkı ile yolculuk yapılan seyahatlerde ise tüm spor malzemeleri için 30 EUR tahsil edilecektir.

Sörf malzemesi: 1 adet sörf tahtası (maksimum 2 metre).

Tel Aviv (TLV) çıkışlı Kolombo (CMB), Male (MLE), Bilboa (BIO), Los Angeles (LAX) ya da Denpasar (DPS) varışlı tüm seyahatler ile bu seyahatlerin dönüşlerinde geçerli olmak üzere 1 adet sörf tahtanızı 31 Aralik 2023 tarihine kadar biletinizde yazan kayıtlı bagaj hakkı içerisine dâhil ederek taşıyoruz. Birden fazla sörf tahtası olması durumunda spor malzemeleri ücretleri geçerlidir.

Male (MLE)-Kolombo (CMB) gibi 5.Trafik Hakkı olan ve stopover (duraklama) hakkı ile yolculuk yapılan seyahatlerde ise tüm spor malzemeleri için 30 EUR tahsil edilecektir.

Sörf malzemesi: 1 adet sörf tahtası (maksimum 2 metre).

Bilbao (BIO) çıkışlı, Manila ( MNL) ve Male (MLE) varışlı seyahatlerinizde ve bu seyahatlerin dönüş güzergâhlarında, en fazla iki metre uzunluğundaki bir adet sörf ekipmanınızı 31 Aralık 2023 tarihine kadar biletinizde yazan kayıtlı bagaj hakkı içerisine dâhil ederek taşıyoruz. Birden fazla sörf ekipmanınızın olması ya da seyahatinizin Türkiye’de 24 saatten fazla duraklama içermesi durumunda özel ücretler geçerlidir.

Lizbon (LIS) ve Porto (OPO) çıkışlı, Tel Aviv (TLV) ve Male (MLE) varışlı seyahatlerinizde ve bu seyahatlerin dönüş güzergâhlarında 1 adet sörf ekipmanınızı, 31 Aralık 2023 tarihine kadar biletinizde yazan kayıtlı bagaj hakkı içerisine dâhil ederek taşıyoruz. Birden fazla sörf ekipmanınızın (maksimum 2m) olması durumunda “spor malzemeleri ücretleri” geçerlidir.

Stopover (duraklama) içeren Maldivler - Kolombo kalkışlı/varışlı seyahatlerde ise 30 EUR spor ekipmanı ücreti tahsil edilir.

Tüm network çıkışlı, Denpasar (DPS) ve Cakarta (CGK) varışlı seyahatlerinizde ve bu seyahatlerin dönüş güzergâhlarında (Interline sefer içermeyen, sadece Türk Hava Yolları ile yapacağınız uçuşlarda) en fazla iki metre uzunluğundaki bir adet sörf tahtanızı 31 Aralık 2023 tarihine kadar biletinizde yazan kayıtlı bagaj hakkı içerisine dahil ederek taşıyoruz. Birden fazla sörf tahtası olması durumunda spor malzemeleri ücretleri geçerlidir

Male (MLE) – Kolombo (CMB) 5. Trafik Hakkı olan ve stopover (duraklama) hakkı ile yolculuk yapılan seyahatlerde ise tüm spor malzemeleri için 30 EUR tahsil edilecektir.