Skip to main content

Sörf

Dalgaların üzerinde heyecan dolu anlar yaşamak için sörf tahtanızı uçuşlarımızda taşıyabilirsiniz.

Uçuşlarda sörf tahtasının taşınması

Sörf tahtasının maksimum uzunluğu 292 cm (115 inç), genişliği ise 60 cm (24 inç) olmalıdır.

  • İç hat uçuşlarında sörf tahtası taşıma hizmeti ücretli olup, 1 adet sörf tahtası taşıma bedeli 395 TRY tutarındadır.
  • Dış hat uçuşlarında özel bagaj ücreti uygulanır.
  • Sörf tahtası özel çantasında, burun ve kuyruğun korunması için baloncuklu naylon veya köpük ile paketlenmeli ve yan tarafları darbeyi yumuşatacak şekilde desteklenmelidir.
  • Rezervasyon girişinin yapılması zorunludur.
  • Filomuzdaki bazı uçak tipleri bu boyutlarda kargoyu taşımaya müsait olmadığı için rezervasyon işleminiz sırasında ilgili personeli bilgilendirmeyi unutmayın. Uygun ölçülerde olmayan ekipmanlar kargo seferleri ile taşınabilir.
  • AnadoluJet seferlerinde, spor ekipmanı taşıma ücretleri ile kurallar ve koşulları değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi için lütfen sayfamızı ziyaret edin
Marsilya (MRS) çıkışlı, Colombo (CMB), Male (MLE) varışlı seyahatlerinizde ve bu seyahatlerin dönüş güzergâhlarında, bir adet uçurtma sörfü ekipmanınızı 31 Aralık 2024 tarihine kadar biletinizde yazan kayıtlı bagaj hakkı içerisine dâhil ederek taşıyoruz. Birden fazla sörf ekipmanınızın olması ya da seyahatinizin Türkiye’de 24 saatten fazla duraklama içermesi durumunda özel ücretler geçerlidir.

Tüm network çıkışlı, Denpasar (DPS), Cakarta (JKT) varışlı seyahatlerinizde ve bu seyahatlerin dönüş güzergâhlarında sadece Türk Hava Yolları ile yapacağınız uçuşlarda en fazla iki metre uzunluğundaki bir adet sörf tahtanızı 31 Aralık 2024 tarihine kadar biletinizde yazan kayıtlı bagaj hakkı içerisine dahil ederek taşıyoruz. Birden fazla sörf tahtası olması durumunda spor malzemeleri ücretleri geçerlidir

Bilbao (BIO) çıkışlı, Manila ( MNL), Cebu (CEB), Male (MLE) varışlı seyahatlerinizde ve bu seyahatlerin dönüş güzergâhlarında, en fazla iki metre uzunluğundaki bir adet sörf ekipmanınızı 31 Aralık 2024 tarihine kadar biletinizde yazan kayıtlı bagaj hakkı içerisine dâhil ederek taşıyoruz. Birden fazla sörf ekipmanınızın olması ya da seyahatinizin Türkiye’de 24 saatten fazla duraklama içermesi durumunda özel ücretler geçerlidir.

Bilbao (BIO) çıkışlı, Manila ( MNL), Cebu (CEB), Denpasar (DPS), Cakarta (JKT), Male (MLE) varışlı seyahatlerinizde ve bu seyahatlerin dönüş güzergâhlarında, bir adet uçurtma sörfü ekipmanınızı 31 Aralık 2024 tarihine kadar biletinizde yazan kayıtlı bagaj hakkı içerisine dâhil ederek taşıyoruz. Birden fazla sörf ekipmanınızın olması ya da seyahatinizin Türkiye’de 24 saatten fazla duraklama içermesi durumunda özel ücretler geçerlidir.

Lizbon (LIS) ve Porto (OPO) çıkışlı, Male (MLE) varışlı seyahatlerinizde ve bu seyahatlerin dönüş güzergâhlarında 1 adet sörf ekipmanınızı, 31 Aralık 2024 tarihine kadar biletinizde yazan kayıtlı bagaj hakkı içerisine dâhil ederek taşıyoruz. Birden fazla sörf ekipmanınızın (maksimum 2m) olması durumunda “spor malzemeleri ücretleri” geçerlidir.