Skip to main content

Milli Eğitim Bakanlığı resmi burslu öğrencileri ve ailelerine %25 indirim avantajı!

Eğitim yolculuğunda Milli Eğitim Bakanlığı resmi burslu öğrencileri ve ailelerinin de yanındayız. Miles&Smiles üyesi olarak kendiniz ve aileniz için yurt dışı uçuşlarınızda kullanabileceğiniz promosyon kodlarına sahip olabilir, uçuşlarınızı %25 indirimle gerçekleştirebilirsiniz. Online kaydınızı gerçekleştirin; size özel indirim ve bagaj avantajlarından yararlanın!


İndirim avantajları: Türkiye çıkışlı ve varışlı Economy Class uçuşlarda baz ücret üzerinden %25 oranında indirim

Bagaj avantajları: 40 kg bagaj hakkı (Parça konsepti uygulanan parkurlarda 2x23 kg)

Miles&Smiles avantajları: Miles&Smiles dünyasının sunduğu ayrıcalıklar

Aile avantajları: Her bir aile bireyine sunulan indirim ve bagaj avantajları

Avantajlardan yararlanabilmek için gerekli adımlar

MEB Bursiyer indiriminden yararlanmak için "Yetişkin" yolcu tipinin seçilmesi gerekmektedir. "Öğrenci" yolcu tipi seçilerek yapılan işlemlerde MEB Bursiyer indirimi geçerli olmayacaktır.

Sıkça sorulan sorular

Milli Eğitim Bakanlığı resmi bursiyeriyim, bursiyer indiriminden nasıl yararlanabilirim? Devamını oku

1. Kendiniz ve avantajlardan yararlanacak her bir aile üyeniz için Miles&Smiles üyeliği oluşturmanız gerekmektedir. Bahsi geçen aile; eş ve çocuklardan (25 yaş altı ve bekar) oluşmaktadır. 

2. Online bursiyer bildiriminizi aşağıdaki şekilde gerçekleştirin. 

Türk Hava Yolları resmi internet sitesi (www.turkishairlines.com) ana sayfasında bulunan «geri bildirim» sayfasına gidin ve «başvurular» alanında bulunan «Bursiyer başvuru formu»nu doldurun. 

3. Forma yüklenmesi gereken iki doküman bulunmaktadır: 

* REBUS sisteminden alınacak bursiyer belgesi, 

* e-Devlet üzerinden alınacak vukuatlı nüfus kayıt örneği 

4. Bursiyer başvuru formuna her bir aile üyeniz için Miles&Smiles üyelik numarası eklemelisiniz. Tahsis edilecek promosyon kodları Miles&Smiles üyelik numarasına özel olarak tanımlanacak ve gönderilecektir. 

5. Hazırlanan ve kişiye özel tanımlanan promosyon kodları, Miles&Smiles üyeliğinize kayıtlı e-posta adresinize iletilecektir. Kodlar size iletildiği anda kullanmaya başlayabilirsiniz. 

6. Kayıt ettiğiniz her bir kişi için Türkiye çıkışlı ve varışlı yurt dışı uçuşlarda kullanılabilecek bir adet promosyon kodu iletilecektir. Eş veya çocuklarınızın indirimden yararlanabilmesi için sizinle aynı uçuşta yer almaları şartı aranmamaktadır. Her aile bireyi kendine özel iletilen kodla bilet alabilir. 

7. Biletinizi, Türk Hava Yolları resmi internet sitesi (www.turkishairlines.com) ve mobil uygulamaları üzerinden alabilirsiniz. Uçuş seçiminizi yaptıktan sonra «ödeme adımı»na gelin ve «promosyon kodu» alanına size iletilen kodu giriş yaparak indirimden faydalanabilirsiniz.

Bursiyer indirimi ilgili kurallar ve koşullar Devamını oku

1. Bursiyer indirimi, Türkiye çıkışlı ve varışlı Economy Class yurtdışı uçuşlarda kullanılabilecektir. 

2. Promosyon kodlarının geçerliliği 31 Aralık 2024 tarihine kadardır. 

3. İndirim, yurt içi aktarması bulunan yurt dışı uçuşlarda da geçerlidir. Örneğin Sivas-İstanbul-Münih biletinde indirimden faydalanılabilir. 

4. İndirim çoklu uçuşlarda geçerli değildir. Varış ve çıkış noktasının aynı olması gerekmektedir. Örneğin İstanbul-Münih-Berlin-İstanbul parkurunda alınacak biletlerde indirim geçerli olmayacaktır. 

5. Bilet alımı sırasında her bir aile bireyinin M&S üyelik numarası eklenmelidir. Bahsi geçen aile; eş ve çocuklardan (25 yaş altı ve bekar) oluşmaktadır. 

6. Bilet alımı sırasında yolcu tipi olarak “Yetişkin yolcu” seçilmelidir. 

7. Promosyon kodları bilette ilgili M&S üyesinin bulunması koşuluyla tüm aile bireyleri için geçerli olacaktır. Verilen kod yalnızca tanımı yapılan M&S üyesinin bulunduğu biletlerde kullanılabilecektir. 

8. Bursiyer eş veya çocuklarının indirimden yararlanabilmesi için bursiyer ile aynı uçuşta yer alma şartı aranmamaktadır. Her aile bireyi kendine özel iletilen kodla bilet alabilecektir. 

9. Promosyon kodu ile bilet alımı sırasında aile bireylerinin tamamı için soyadı doğrulaması yapılacaktır. Bilette bulunan tüm aile bireylerinin soyadı aynı olmalıdır. Bilet alımı sırasında çift soyadına sahip aile bireylerinin soyadı hanesine aile soyadını girmesi gerekecektir. Farklı olan soyadlarını isim alanına giriş yapabilirler. 

10. Bursiyer indirimi Türk Hava Yolları ve AnadoluJet uçuşlarında geçerli olup; SPA, codeshare (ortak uçuş) ve yurtdışı çıkışlı ve yurtdışı varışlı transit uçuşları kapsamamaktadır. 

11. Bursiyer, kodlarını Türk Hava Yolları resmi web sitesi ve mobil uygulaması üzerinden alacağı biletlerde ödeme adımındaki promosyon kodu alanına giriş yaparak kullanabilir. 

12. Bursiyer indirimi, diğer indirim ve kampanyalarla birleştirilemez. 

13. Bursiyer indirimi, %25 oranındadır ve baz ücret üzerinden uygulanacaktır. İndirim, vergi ve diğer ücretlere uygulanmaz. 

14. İptal, iade ve değişiklik durumlarında ilgili biletin ücret kuralları geçerlidir. Değişiklik yapılması durumunda indirim geçerliliğini yitirebilir. Kod kullanım hakkı sonraki bilet alımlarında devam edecektir. 

15. İndirim kapsamında bursiyerlere ve kod almaya hak kazanan aile üyelerine bagaj avantajları sunulacaktır. Tek parça bagaj hakkı geçerli olan parkurlarda 40 kg, parça başına bagaj uygulaması olan parkurlarda ise 23 kg'ı geçmemek kaydıyla 2 parça bagaj hakkı verilecektir. 

16. Türk Hava Yolları, sağlanan avantajlar konusunda tüm koşul ve indirim oranlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Turkish Airlines Blog ile sınırlarınızı genişletin

Öğrenci vizesi nasıl alınır? Hangi şehirler daha öğrenci dostu? Turkish Airlines Blog’da öğrenciler seyahat etmenin inceliklerini keşfediyor, onlara katılmaya ne dersiniz?


Keşfet