Skip to main content

Türk Hava Yolları, American Express Global Business Travel ile Küresel Düzeyde Önemli Bir Anlaşmaya İmza Attı / 18.10.2018 Perşembe

Türk Hava Yolları, kurumsal seyahat alanında dünyanın önde gelen acentelerinden biri olarak kabul gören American Express Global Business Travel (Amex GBT) ile oldukça önemli bir anlaşma imzaladı.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı ve Amex GBT Yönetim Kurulu Başkanı, Greg O’Hara tarafından atılan imzalarla, Amex GBT ile 2014-2017 yıllarında Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya/Pasifik bölgelerinde “bölgesel düzeyde” iş birliği bulunan Türk Hava Yolları, bu kez global seviyede bir ortaklığı hayata geçirmiş oldu. Bu anlaşma ile küresel taşıyıcı, Amex GBT’nin en üst seviyede destek vereceği hava yollarından biri olmakla birlikte ayrıca, kapsamı genişletilen anlaşma çerçevesinde “Güney Amerika” bölgesini de, Amex GBT ile ortak hizmet alanına dâhil etti.

Bölgeselden globale genişletilen iş birliği ile ortak stratejinin global seviyede belirlenmesi ve yönetimler arasında tüm seviyelerde iş birliklerinin artırılması hedefleniyor. “Marine & Offshore”, “TLS (Travel and Lifestyle Services)” ve “Meeting & Events” gibi segmentlerde de ürün geliştirme ve satış konusunda iş birliğinin artırılması bir diğer hedef olarak ön plana çıkıyor. Amex GBT organizasyonu içerisinde Türk Hava Yolları’nın marka bilinirlik ve algısının yükseltilmesi ve keza Amex GBT’nin düzenlediği tüm global etkinliklerde öncelikli ve üst seviyede katılım sağlanması, Amex GBT’nin iletişim kanallarında Türk Hava Yolları görünürlüğünün artırılması, ortak veri analiz çalışmaları ile yeni kurumsal müşteri kazanımı sağlanması ve satış artırma çalışmalarının yapılması da bu yeni iş birliği ile geliştirilmesi hedeflenen diğer konu başlıklarıdır.

Anlaşmayı değerlendiren Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı; “Amex GBT ve Türk Hava Yolları arasında bu ölçüde önemli bir iş birliği imzalamış olmaktan son derece memnunuz. Kapsamını genişlettiğimiz bu yeni anlaşma ile kurumsal seyahat segmentinde pazar payımızı artırmayı ve dünya genelindeki tüm iş seyahatlerinde en çok tercih edilen hava yolu olmayı hedefliyoruz.” dedi.

Sektörün global anlamda en büyük acentelerinden biri olarak addedilen Amex GBT, kurumsal seyahat alanında 100 yılı aşkın bir tecrübeye sahip. İş seyahatlerini çok daha kolay, verimli ve daha az stresli bir hale getirmeyi, hem tedarikçiler hem de seyahat eden kişiler açısından amaçlayan global acente ağı, dünyada yaklaşık olarak 140 ülkede, 12.000 çalışanı ile faaliyetlerini gerçekleştirirken, 8.000 müşteriye de hizmet sağlamaktadır.