Skip to main content

Turkish Airlines Corporate Club Conference 2018, 17-18 Eylül tarihlerinde İstanbul’da 71 ülkeden 900 katılımcı ile endüstri liderlerini bir araya getirdi! / 17.09.2018 Pazartesi

Türk Hava Yolları’nın, iş yaşamını avantajlarla buluşturmak amacıyla kurumsal müşterileri için özel tasarladığı ayrıcalıklı programı Turkish Airlines Corporate Club 17-18 Eylül tarihlerinde İstanbul'da düzenlenen konferansla küresel ölçekli iş seyahati profesyonellerine ev sahipliği yaptı.

Dünya genelindeki sektör liderlerinin bir araya gelerek, iş seyahatinin geleceğini tartıştığı uluslararası bir etkinlik olan konferans yılda bir kez düzenlenmektedir. Bu yıl 71 ülkeden 900 davetlinin katılım gösterdiği konferans, “Futuretainment” kitabının çok satan yazarı ve açılış konuşmacısı olan Mike Walsh’un ya da diğer bilinen adıyla ‘CEO of Tomorrow’ (Geleceğin CEO’su)’un yanı sıra küresel iş seyahati sektörünün önde gelen isimlerini İstanbul’da ağırladı.

Global Seyahat Endüstrisinde Türkiye ve yine Global Seyahat Endüstrisinde Küresel Bir Bayrak Taşıyıcı olarak Türk Hava Yolları, ana başlıkları çerçevesinde şekillenen oturum, Türkiye’nin özellikle de son yıllarda ekonomi ve altyapısını geliştirmede sergilediği dikkat çekici performansı mercek altına aldı. Buna en güncel örnek olarak da, 2023 yılında tüm etaplarının tamamlanması akabinde dünyanın en büyük havalimanı olacak olan İstanbul Yeni Havalimanı ayrı bir sunum ile ele alındı. İstanbul Yeni Havalimanı'nın büyük bir heyecanla beklenen açılışı, İstanbul'u “Dünyanın Merkezi” olarak konumlandıracak olup, tamamlanması ile yılda 200 milyon yolcuyu ağırlayacak muazzam bir kapasiteye ulaştıracak. Türk Hava Yolları’nın özellikle de son 15 yılda sergilediği olağanüstü büyüme, dünya çapında böyle bir tesise olan ihtiyacın önemli ölçüde artmasını sağlamıştı. Bayrak taşıyıcı hava yolu, bu devasa tesisin, yani yeni evinin tamamıyla hizmet vermesi ile 120 milyon yolcudan oluşan bir kapasite ve 500 uçaklık bir filoya sahip olacak.

Konferansa ilişkin görüş beyan eden Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı; “Hayata geçirdiğimiz son ekonomik başarılar üzerine inşa ettiğimiz 2018 yılı, Ekim ayında İstanbul Yeni Havalimanı'nın açılmasıyla birlikte Türk Hava Yolları'nın geleceği bağlamında oldukça önemli bir yılı teşkil etmiş olacak. Daha fazla kapasite ve ulaşım ağını kullanmamıza imkân tanıyacak yeni evimizde diğer tüm yolcularımızla birlikte kurumsal yolcularımız için de modernize edilmiş, yenilikçi bir hizmet skalası ile geliştirilmiş seyahat deneyiminin önemli parçalarından biri olan özel yolcu salonlarımızın farklı dokunuşlar ve son teknoloji ürünlerle desteklenmiş hâllerine de erişim imkânı sunuyor olacağız.” dedi.