Skip to main content

Esnek seyahat kuralları

30 Haziran 2022 (dahil) tarihine kadar satın almış olduğunuz uçak biletleriniz için son uçuş tarihi 31 Ağustos 2022'ye kadar (dahil) olmak şartıyla sınırsız sayıda değişiklik yapabilirsiniz. Çin Anakarası uçuşları için geçerli değildir. Yurtiçi uçuşlarımız için tarihler değişiklik göstermektedir.*

Kurallar ve koşullar

1 Temmuz 2022 tarihine kadar almış olduğunuz uçak biletleriniz için yararlanabileceğiniz Esnek Seyahat’in nasıl işlediğini öğrenmek için kurallar ve koşulları incelemeyi unutmayın!

  • *Yurt içi seyahatler (Ercan ve Hopa dahil) için verilen cezasız değişiklik hakkı 31 Aralık 2021 tarihine kadar yapılan satış ve biletlemelerde geçerli olup 01 Ocak 2022 tarihi itibari ile tüm yurt içi seyahatler için yapılacak satışlarda orijinal ücret kuralları geçerli olacaktır.
  • Çin Anakarası varışlı ve kalkışlı uçuşlar için geçerli değildir.
  • 21 Mart 2020 - 30 Haziran 2022 (dahil) tarihleri arasında yapılan biletlemeler için yolcular son uçuş tarihi 31 Ağustos 2022'e kadar (dahil) olacak şekilde sınırsız değişiklik yapabilir.
  • Biletin açığa alınabilmesi için, biletteki ilk uçuş tarihinden önce rezervasyonun iptal ettirilmesi gerekmektedir.
  • Hiç kullanılmamış biletler için değişiklik işlemleri istenilen parkura yapılabilir. Kısmi olarak kullanılmış biletler için parkur değişikliği yalnızca uluslararası hava taşımacılığı birliğinin (IATA) belirlediği aynı bölge grubu içerisinde yapılabilir. Değişiklik işlemlerinde ceza bedeli alınmamakla birlikte ücret farkları tahsil edilir.
  • Değişiklik işlemleri, Türk Hava Yolları satış ofisleri, çağrı merkezi, online kanallar (sadece yurt dışı biletleri için) ve biletin satın alındığı acenteler aracılığıyla gerçekleştirilebilir.
  • Biletin açığa alınması amacıyla yapılacak iptal işlemlerinin Türk Hava Yolları çağrı merkezi, satış ofisleri veya biletin alındığı acenteler üzerinden yapılması gerekmektedir.
  • Vergi, kur, sınıf farklarından doğan ücret farkları tahsil edilecektir.
  • İlave haklar ve pandemi koşulları kapsamında, bilet değişiklikleri için belirlenen seyahat süreleri içerisinde (31 Ağustos 2022 tarihine kadar yapılacak seyahatlerde), ortaklığımız tarafından yolcunun biletinde bulunan seyahat noktasına uçuş planlaması yapılmaması ve sunulan alternatif seyahat noktalarının yolcumuza uygun olmaması durumlarında, herhangi bir kesinti uygulanmadan bilet iadesi yapılabilecektir. Bunun haricindeki iade ve iptal talepleri, güncel ücret kuralları doğrultusunda yapılacaktır. Bu bilgilendirme kapsamındaki iade uygulaması geçerli değildir.