Skip to main content

Duyurular

Koronavirüs salgını sebebiyle oluşan özel durumlar hakkında yayınladığımız duyurular

Turkish Airlines Lounge hizmetlerindeki değişiklikler Daha fazla bilgi

Turkish Airlines Lounge hizmetlerindeki güncel bilgiler için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Son güncelleme: 31.05.2022

Singapur, 1 Nisan 2022'den itibaren Tüm Tam Aşılı Yolculara Sınırlarını Yeniden Açıyor Detaylı bilgi

Singapur, 31 Mart 2022 23:59’dan (Singapur saati ile) itibaren sınırlarını tüm aşılı yolculara yeniden açacaktır. Bu tarihten sonra Singapur'a giriş yapan yolcular için aşağıdaki parametreler geçerli olacaktır.

Giriş Onayı – Tamamen aşılanmış yolcular, Singapur'a girmek için herhangi bir giriş onayına veya özel belirlenmiş bir uçuşa ihtiyaç duymayacaktır. Yolcular, Singapur'a herhangi bir uçuşla girebilecektir.

Aşı – Yolcular tam olarak aşılanmış olmalıdır (Dünya Sağlık Örgütü Acil Kullanım Listesinde yer alan COVID-19 aşılarından). 12 yaş ve altındaki çocuklar aşı zorunluluğundan muaftır.

Test – Yolcular, Singapur uçuşundan önceki 48 saat içinde test yapılmış negatif sonuçlu test ibraz etmek zorundadır. Uçuş öncesi test, bir Polimeraz Zincir Reaksiyonu(PCR) testi, profesyonel olarak uygulanan bir Hızlı Antijen Testi (ART) veya Singapur'da bu tür hizmetleri sağlayan bir ART sağlayıcısı tarafından uzaktan denetlenen kendi kendine uygulanan bir ART testi olabilir.

Singapur Varış Kartı (SGAC) – Tüm yolcular, Singapur'a girmeden önceki üç gün içinde https://eservices.ica.gov.sg/sgarrivalcard/ adresinden Singapur Varış Kartını doldurmalıdır.

Turistik (Kısa Süreli) Ziyaretçiler için Ek Koşullar – Yolcular (gerekliyse) giriş vizesi için başvurmalı, COVID-19 ile ilgili tıbbi tedavi ve hastaneye yatış masrafları için minimum 30.000 SGD teminatlı COVID-19 seyahat sigortası yaptırmalı ve varıştan sonra TraceTogether mobil uygulamasını kullanmalıdır.

Yeni seyahat kuralları hakkında daha fazla ayrıntılı bilgi için https://safetravel.ica.gov.sg/arriving/general-travel/ful-vaccinated adresini kontrol edebilirsiniz.

11 Haziran 2020 - 30 Haziran 2022 tarihleri arasında COVID-19 nedeniyle uçuşlara katılamayan yolcular için tanınan ilave haklar Detaylı bilgi

11 Haziran 2020 – 30 Haziran 2022 tarihleri arasındaki tüm Türk Hava Yolları ve AnadoluJet tarifeli seferler için bileti düzenlenen ancak uçuşlara kabul edilemeyen yolcularımız, kendilerine tanınan haklar kapsamında değişiklik, iade, açığa alma ve bilet süresini uzatma işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Biletiniz 30 Haziran 2022 ve öncesinde düzenlenmişse;

 • 11 Haziran 2020 - 30 Haziran 2022 (dahil) tarihleri arasında planlanan iç ve dış hat (Türkiye çıkışlı Ercan Halimanı varışlı dahil) Türk Hava Yolları ve AnadoluJet tarifeli seferler için biletiniz düzenlenmiş ancak COVID-19 pozitif/temaslı olmanız nedeniyle çıkışınızı yapamadıysanız,
 • Herhangi bir Türkiye noktasından aktarmalı olarak yurt dışı seyahati gerçekleştirip aktarma noktasında ülke kısıtı ya da ülke otoritelerince istenen testler nedeniyle uçuşunuza engel bir durum tespit edildiyse veya ilk çıkış noktasında ibraz zorunluluğu bulunan test ve evrakları ibraz edememenize rağmen uçuşlara kabul edilmiş ve transit noktada devam uçuşunuza kabul edilmediyseniz,
 • Seyahatinizin başlangıç noktasındaki veya karşı ülke otoritelerinin almış olduğu kararlar sebebi ile seyahatinizi gerçekleştiremiyorsanız,
 • Pcr testi ve tüm dökümanların ibrazı yolcu sorumluluğunda olup ilk çıkış noktasında ibraz edemeyen yolcularımız bu haklardan faydalanamayacaktır.

Uçuşunuzun bağlı olduğu kurallara göre değişiklik, açığa alma veya iade işlemlerinizi bir defaya mahsus olmak üzere ücret kurallarına bakılmaksızın tamamlayabilirsiniz.

Değişiklik talepleri

Yeni uçuşunuzun aynı kabinde ve uçuş bölgesinde olması kaydıyla, 31 Temmuz 2022 (dahil) tarihine kadar olan Türk Hava Yolları ve AnadoluJet uçuşları için değişiklik işlemlerinizi değişiklik ceza ücreti ödemeden gerçekleştirebilirsiniz.

 • Yurt dışı çıkışlı olup aktarma noktasında işlem yapacağınız biletler için, Ankara Havalimanı (ESB), İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) bilet satış ofislerinde işlem yaptırmanız kaydıyla, bir defaya mahsus olarak aynı parkur ve kabinde ileri bir tarihe ücretsiz değişiklik yapabilirsiniz.
 • Türkiye’nin herhangi bir noktasından yurt dışına aktarmalı olarak düzenlenen ve seyahate engel durum nedeniyle aktarma noktasında işlem yapılacak biletleriniz için, Ankara Havalimanı (ESB), İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) bilet satış ofislerinde işlem yaptırmanız kaydıyla, bir defaya mahsus olarak aynı parkur ve kabinde ileri bir tarihe ücretsiz değişiklik yapabilirsiniz.
 • Interline uçuş içeren biletler için aynı ücret sınıfında yer alması kaydıyla değişiklik cezası almadan işlem yapabilirsiniz. Aynı ücret sınıfında yer olmaması durumunda değişiklik cezası alınmadan oluşacak ücret farkları tahsil edilerek işlem yapabilirsiniz. Biletinizdeki interline uçuşların Türk Hava Yolları ve AnadoluJet uçuşlarına kaydırmanız durumunda değişiklik işlemi ücretsiz olacaktır.
 • Guanzo (CAN) çıkışlı veya varışlı uçuş içermeyen biletler için parkur değişikliği Guanzo (CAN) çıkışlı veya varışlı uçuşlara yapılamaz.

İade talepleri

Türk Hava Yolları ve AnadoluJet seferlerine kayıtlı kişisel ve grup bilet iade işlemlerini ücret kurallarına bakılmaksızın cezasız iade edebilirsiniz.

 • Interline uçuşlar kapsam dahilindedir. 
 • İade hakkınızdan yararlanmak için seyahatinize engel durumu belgeleyebiliyor olmanız gerekmektedir.
 • Yurt dışı çıkışını gerçekleştirmiş ancak PCR testi ya da ülke otoritelerince belirlenen diğer testlerin ibraz zorunluluğu ve süre aşımı nedeniyle ve/veya ülke kısıtlamaları nedeniyle Ankara Havalimanı (ESB), İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) aktarma noktalarında devam uçuşuna kabul edilmeyen yolcuların iade hakkı bulunmamaktadır.
 • Türkiye çıkışlı yurt dışı varışlı (Kıbrıs uçuşları dahil) aktarmalı seyahatlerde PCR testi ibraz zorunluluğu ve süre aşımı ve/veya ülke kısıtlamaları nedeniyle Ankara Havalimanı (ESB), İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) aktarma noktalarında devam uçuşuna kabul edilmeyen yolcuların iade hakkı bulunmamaktadır.

Açığa alma talepleri

Herhangi bir ek ücret ödemeden biletinizi açığa alabilirsiniz.

Bilet süresinin uzatılması talepleri

Herhangi bir ek ücret ödemeden biletinizi 31 Temmuz 2022 (dahil) tarihine kadar uzatabilirsiniz.

Türk Hava Yolları satış ofislerine ve bileti satın aldığınız acentelere seyahatinizi engelleyen durumu gösteren bir belge ile başvurarak bilet değişiklik ve iade haklarınızdan yararlanabilir veya geri bildirim formu ile bize ulaşabilirsiniz. Açığa alma işlemlerinizi herhangi bir belge ibraz etmeden Türk Hava Yolları satış ofisleri ve çağrı merkezi ile biletin satın alındığı acenteler üzerinden yapabilirsiniz.

Son güncelleme: 02.06.2022