Skip to main content

Birleşik Krallık, Danimarka ve Güney Afrika uçuşları hakkında bilgilendirme

Birleşik Krallık, Danimarka ve Güney Afrika uçuşlarına katılacak yolcularımız, uçuş rotaları hakkında bilgilendirmelere aşağıdaki başlıklar üzerinden ulaşabilirler.

Birleşik Krallık/Danimarka/Güney Afrika çıkışlı Türkiye varışlı uçacak yolcularımız için:

Danimarka ve Güney Afrika çıkışlı Türkiye varışlı uçuşlarımızda sadece Türkiye Cumhuriyet vatandaşları, Türkiye’de oturumu olanlar ve mavi karta sahip yolcular seyahat edebilecektir.

Tarifeli uçuş hareket saati kalkış ülkesinin lokal saati ile 30 Aralık 2020 00:00 ve sonrası olan (6 yaş ve üzeri) tüm yolcularımızın uçuştan önceki son 72 saat içinde numunesi verilmiş olan negatif sonuçlu PCR testi sunmaları gereklidir.

Bu ülkelerden uçuş yapacak yolcularımızın, Türkiye’ye girişlerinin ardından beyan ettikleri ikamet adreslerine giderek 7 günlük kişisel izolasyon uygulamaları gerekmektedir. 7. günün sonunda yeniden yapılacak PCR test sonucunun negatif olması halinde, kişisel izolasyon sona erecektir. Sonucun pozitif olması durumunda filyasyon ekipleri devreye girecek ve durum yakın takibe alınacaktır.

Birleşik Krallık çıkışlı Türkiye’ye varışlı yolcu gelişleri geçici bir süreyle durdurulmuştur. Bu durumdan etkilenen yolcularımız bilet değişikliği ve diğer talepleri için çağrı merkezlerimiz, satış ofislerimiz veya biletin satın alındığı acentelerden işlem yapabilirler. Bununla birlikte, Birleşik Krallık dışındaki ülkelerden Türkiye’ye gelen yolcularımızdan son 10 gün içerisinde Birleşik Krallık’ta bulunmuş olanlar, Türkiye resmi otoritelerince belirlenecek bir yerde 14 gün boyunca karantina altına alınacaklardır. Bu şartı taşıyan 6 yaş ve üzeri yolcularımızın, uçağa binmeden önce ilk uçuş saatine en fazla 72 saat kala numunesi alınmış negatif sonuçlu PCR testi sunmaları zorunludur.

Türkiye çıkışlı Birleşik Krallık/Danimarka/Güney Afrika varışlı uçacak yolcularımız için

Türkiye'den Birleşik Krallık, Danimarka veya Güney Afrika'ya seyahat edecek yolcularımız için yolcu kısıtlaması bulunmamakla birlikte, ilgili ülkelerin yolcu kabul kural ve koşullarını IATA tarafından sağlanan seyahat haberleri sayfasından veya Star Alliance tarafından sağlanan seyahat bilgilendirme sayfasından öğrenebilirsiniz.

Birleşik Krallık/Danimarka/Güney Afrika çıkışlı ve Türkiye aktarmalı olarak başka ülkelere uçacak yolcularımız için

Danimarka/Güney Afrika çıkışlı ve Türkiye aktarmalı olarak başka ülkelere uçuş yapacak yolcularımızın, Türkiye regülasyonları gereği PCR testi sunmasına gerek olmayıp PCR testi gerekliliği, yaş sınırı ve süre yönlendirmeleri bakımından varış ülkesi kurallarını dikkate almaları gerekmektedir.

Birleşik Krallık dışındaki ülkelerden Türkiye’ye gelen yolcularımızdan son 10 gün içerisinde Birleşik Krallık’ta bulunmuş olanlar, Türkiye resmi otoritelerince belirlenecek bir yerde 14 gün boyunca karantina altına alınacaklardır. Bu şartı taşıyan 6 yaş ve üzeri yolcularımızın, uçağa binmeden önce ilk uçuş saatine en fazla 72 saat kala numunesi alınmış negatif sonuçlu PCR testi sunmaları zorunludur.

Saygılarımızla

Türk Hava Yolları