Skip to main content

Koronavirüs nedeniyle internet sitemiz ve mobil uygulamamızdan yapılabilecek işlemler

İade işlemleri

 • İptal olmuş veya tarifesi değişmiş uçuşlarınız için
  • Hiç kullanılmamış veya kısmen kullanılmış biletinizi bilet ücretinizin çok üstünde ve hemen kullanmaya başlayabileceğiniz Mil yüklemesi karşılığında iade edebilirsiniz. Biletinizin değerine değer katan Mil fırsatı için mutlaka iade talepleri sayfamıza göz atın. Türk Hava Yolları satış kanalları aracılığıyla düzenlenmiş biletleriniz için Mil ile iade işlemlerinizi Rezervasyonu Yönet sayfamızdan da yapabilirsiniz.
  • Hiç kullanılmamış veya kısmen kullanılmış biletinizi bilet ücretinizden %15 daha değerli seyahat çeki alarak iade işleminizi gerçekleştirebilir ve seyahat çekinizi bir sonraki seyahatinizde kullanabilirsiniz. Biletinizin değerine değer katan seyahat çeki fırsatı için mutlaka İade Talepleri sayfamıza göz atın. Seyahat çeki talebinizi Rezervasyonu Yönet sayfamızdan yapabilirsiniz.

Değişiklik işlemleri

 • Seferi iptal edilmiş ve hiç kullanılmamış yurt dışı biletlerinizi bir yıl içerisinde aynı bölgedeki bir başka uçuşla değiştirebilirsiniz.
 • 20 Mart 2020 ve öncesinde satın aldığınız ve uçuşu iptal edilmemiş olan yurt dışı biletlerinizde biletin ilk uçuş saatinden önce iptal işlemi yapmanız koşuluyla ücretsiz değişiklik yapabilirsiniz. Değişiklik haklarına ilişkin detay bilgi için Ücretsiz Değişiklik / Açığa Alma sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
 • 21 Mart 2020 - 31 Aralık 2020 (dahil) tarihleri arasında yapılan biletlemeler için yolcular 31 Aralık 2021 (dahil) tarihine kadar sınırsız değişiklik yapabilir. Sınırsız değişiklik ile ilgili detaylı bilgi için Esnek Seyahat sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
 • İptal olmayan yurt içi seferleriniz için değişiklik taleplerinizi çağrı merkezi veya satış ofislerimiz aracılığıyla aşağıdaki bilgiler doğrultusunda iletebilirsiniz:
  • 19 Mart 2020 ve öncesinde satın aldığınız seferleriniz için değişiklik sonrası seçilen biletin aynı ücret ailesinde olması şartıyla ücretsiz değişiklik talebi yapabilirsiniz. Ücretsiz değişiklik haklarınıza ilişkin bilgi almak için Ücretsiz Değişiklik / Açığa Alma sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Açığa alma işlemleri

Satın almış olduğunuz ve seferi iptal edilmemiş tüm biletlerinizi, biletin ilk uçuş saati öncesinde iptal işlemi yapmanız koşuluyla açığa alabilirsiniz. Açığa alma talepleri aşağıdaki bilgiler doğrultusunda çağrı merkezi veya satış ofislerimiz aracılığıyla gerçekleştirilebilir.

 • 20 Mart 2020 ve öncesi satın aldığınız yurt dışı biletlerinizde, değişiklik sonrası seçtiğiniz biletin aynı kabin sınıfında olması şartıyla açığa alma ve değişiklik ücreti ödemeden talep yapabilirsiniz.
 • 19 Mart 2020 ve öncesi satın aldığınız yurt içi ve Türkiye - K.K.T.C. arası biletlerinizde, değişiklik sonrası seçtiğiniz biletin aynı ücret ailesinde bulunması şartıyla açığa alma ve değişiklik ücreti ödemeden talep yapabilirsiniz. (Açığa Alma Hakkı)
 • 20 mart sonrası yurtdışı ve 19 mart sonrası yurt içi satın aldığınız ya da alacağınız biletlerinizi açığa almak için değişiklik ücreti ve açığa alma ücreti ödemezsiniz. Açığa alınmış biletinizi yeniden biletlerken seçeceğiniz kabin sınıfı ve ücret ailelerine göre fiyat farkı oluşabilir. (Açığa Alma Hakkı)

Son güncelleme 16.10.2020