Skip to main content

Uçuşunu gerçekleştiremeyecek olan yolcularımıza tanınan ilave haklar

Kahramanmaraş merkezli, çevre illerde hissedilen deprem nedeniyle uçuşlarını gerçekleştiremeyecek olan yolcularımıza ilave haklar tanımlanmıştır.

31 Mayıs 2023 (dâhil) tarihine kadar işlem yaptırmaları kaydıyla, 28 Şubat 2023 ve öncesinde düzenlenmiş biletler için 06 Şubat 2023 - 31 Mayıs 2023 (dâhil) tarihlerinde, kalkışlı, varışlı ve aktarmalı tüm yurt içi uçuşlarımız (KKTC hariç) ve deprem bölgesi* kalkışlı ve varışlı yurt dışı uçuşlarımız için tüm Türk Hava Yolları ve AnadoluJet seferlerine kayıtlı yolcularımıza aşağıdaki haklar sağlanacaktır:

1. Değişiklik talepleri: 

a. Tarih değişikliği: Tarih değişiklik işlemleri, herhangi bir ücret farkı ve ceza bedeli alınmadan, yeni uçuş tarihi en geç 31 Mayıs 2023 (dâhil) olmak koşuluyla yapılabilecektir.

b. Güzergâh değişikliği: Güzergâh değişiklik işlemleri, herhangi bir ücret farkı ve ceza bedeli alınmadan, yeni uçuş tarihi en geç 31 Mayıs 2023 (dâhil) olmak koşuluyla yapılabilecektir. (Yeni rezervasyonun aynı güzergah bölgesinde olması koşuluyla)

c. Bilet değişiklik işlemleri: Bilet değişiklik işlemlerinizi mobil uygulamamızı veya internet sitemizi kullanarak yapabilirsiniz. Değişiklik işleminizi bu bağlantıyı kullanarak yapabilirsiniz. 

2. İade talepleri: 

a. Hiç kullanılmamış biletlerin ücreti (ücret kuralına bakılmaksızın) tamamen iade edilecektir. 

b. Kısmi olarak kullanılmış, yani uçulmamış güzergâhlar bulunan biletlerdeki gerçekleşmemiş uçuşların ücret iadesi yapılacaktır. 

c. Bilet iade işlemleri 

  • İade işlemlerinizi biletinizi satın aldığınız satış kanalı (Mobil uygulama, internet sitesi, çağrı merkezi, satış ofisleri veya acenteler) üzerinden yapabilirsiniz. 
  • Mobil uygulamamız, internet sitemiz veya çağrı merkezimiz üzerinden satın aldığınız biletlerin iade işlemlerini bu bağlantıyı kullanarak yapabilirsiniz. 
  • 10 Şubat - 28 Şubat tarihleri arasındaki deprem bölgesi çıkışlı; İstanbul, Sabiha Gökçen ve Esenboğa Havalimanı varışlı biletler bu kapsamda iade edilebilecek, ancak bilet değişikliği yapılamayacaktır.

Bu haklar sadece Türk Hava Yolları ve AnadoluJet yolcuları için geçerlidir. 

Milletimize geçmiş olsun. 

Saygılarımızla


*KAHRAMANMARAŞ, ELAZIĞ, GAZİANTEP, ŞANLIURFA, MALATYA, DİYARBAKIR, ADANA, KAYSERİ, ADIYAMAN, HATAY