Skip to main content

2020 planlarınızı yapın: Aileler için mutluluk garantili rotalar

Tatiller; koca bir yıla mola vermek, dinlenmek ve eğlenmek için büyük fırsat. İş hayatının koşturmacasında çocuklarıyla zaman geçiremeyen anne babaların tatil dönemlerini hey-ecanla beklemesine şaşırmamak lazım! Her ne kadar çocuklarla zaman geçirmek kulağa keyifli gelse de bir o kadar yorucu olduğunu hepimiz biliyoruz. Önerilerimize kulak verin, doğru destinasyonu seçerek keyifli bir aile tatiline çıkabilirsiniz. İşte sizin için 2020 tatil tak-vimine göre hazırladığımız tatil önerileri:

1. 2020’nin ilk molası; yarıyıl tatili!

20-31 Ocak 2020 tarihleri arasındaki ilk yarıyıl tatili için kış sporlarıyla öne çıkan şehirlere mutlaka göz atın. Bu şehirlerde çocuklarınızla birlikte çok eğleneceksiniz! Kayak başta olmak üzere diğer kış sporları için dünyada en dikkat çeken bölge Avrupa. Özellikle Alp Dağları'nın çevrelediği İsviçre, İtalya, Fransa ve Avusturya ilk tercih edeceğiniz yerlerden olmalı. İsviçre'de St.Moritz, Zermatt, Davos, Laax, Mürren, Fransa'da Courchevel, Chamonix-Mont-Blanc, Tignes, Les Deux Alpes, Megeve, Avusturya'da ise Tirol, Salzburg, Lech ve Innsbruck, tam donanımla kayak merkezlerinde sunduğu imkânlar, sağladığı hizmetlerle çocuklarınızı ve sizi oldukça mutlu edecek. Bu yerler dışında Avrupa'da, Bulgaristan'da Bans-ko, Türkiye'de ise Uludağ ve Kartalkaya gibi birçok yeri tercih edebilirsiniz. Türkiye'deki kay-ak merkezlerini detaylı incelemek için yazımıza göz atabilirsiniz. Avrupa'nın en iyi kayak merkezleri hakkında daha fazla bilgiye ise yazımızdan ulaşabilirsiniz.

2. Ara tatilde baharın tadını çıkarın!

06-10 Nisan 2020 tarihleri arasına denk gelen ara tatilde özellikle bahar aylarının keyifle yaşandığı şehirleri tercih edebilirsiniz. Bu şehirlerde hem öğrenerek hem de eğlenerek ailecek keyifli bir tatil geçireceğiniz garanti. Londra, Paris, Stockholm ve İstanbul gibi öne çıkan şehirleri keşfederken dünyaca ünlü müzelerde en önemli eserlerle tanışabilir, çocuklarınızın hobilerine göre özel etkinliklere katılabilirsiniz. Çocuklarınızın ilgi alanlarına yönelik özel yerleri gezmek de onlara keyif verecek. Mesela kütüphaneler, sevdiği filmlerin çekildiği yerler, teknoloji mağazaları ilk durağınız olabilir. Güzel havanın tadını çıkarmak için diğer alternatif ise tema parklar. Almanya'daki Rust, Danimarka'daki Billund gibi dünyanın öne çıkan açık hava tema parklarından hiç unutamayacağınız, macera dolu anılarla ayrılacağınıza eminiz.

3. Sıkıştırılmamış, özgür bir tatil için yaz tatilini bekleyin!

19 Haziran'da okulların kapanmasıyla birlikte 11 haftalık bir tatil dönemi de başlamış olacak. Yani dünyayı keşfetmek için yeterince vaktiniz var! Mevsim yaz olunca gidilecek yerler listesinde başı elbette deniz, kum ve güneşten doya doya faydalanabileceğiniz şehirler alıyor. Uzun yaz tatili boyunca zaman kısıtlamanız olmadığına göre uçuş süresinden çok sizi gerçekten mutlu edecek yerlere ihtiyacınız var, belki biraz da işinizi kolaylaştıracak yerlere. Mesela vizesiz yerler. Arnavutluk, Makedonya, Karadağ, Tunus ve Türkiye vizesiz seyahat edebileceğiniz ve muhteşem kıyılarda deniz tatili yapabileceğiniz en iyi yerler arasında. Türkiye’de deniz, kum, güneş keyfi yapabileceğiniz yerleri öğrenmek için yazımıza göz atın. Arnavutluk için Tiran uçak bileti alarak Ksamil, Vlore, Dhermi, Orikum ve Saranda'da deniz tatili yapabilirsiniz. Deniz tatili için diğer yerler ise Karadağ'daki Budva, Kotor ve Ulcinj içinse Podgorica uçak bileti alabilirsiniz. Üsküp uçak bileti alarak ulaşabileceğiniz Ohri, Struga ise Makedonya'nın öne çıkan tatil bölgeleri. Vizesiz yerlere ilişkin detaylı bilgiler için yazımızı mutlaka inceleyin.

4. Yeni yıl ruhunu en iyi yansıtan yerlerde yılbaşı tatili yapın!

Yılbaşı zamanı rengarenk ışıklarla süslenen, tarçınlı ve zencefilli kurabiye kokusuna bürünen şehirler her yaştan insanın dikkatini çekmeyi başarıyor. Yılbaşı tatilinin keyfini ailecek çıkarmak için ortalama 3-4 saatlik uçuşlarla ulaşabileceğiniz şehirlerde bu ruhu yaşayabilir-siniz. Yılbaşının vazgeçilmezi yılbaşı pazarları, bu özel zamanın ambiyansını size doya doya yaşatmak için bir fırsat. Viyana, Paris, Amsterdam, Londra, Prag, Strazbourg gibi şehirlerde kurulan yılbaşı pazarlarında siz alışveriş yaparken çocuklarınız da kimi zaman Noel Baba ile kimi zamansa yerel etkinliklerle anın tadını çıkaracak. Yılbaşı pazarları hakkında daha fazla bilgi için ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.