Skip to main content

Sayın üyelerimiz,

Mil Aktifleştirme uygulaması ile, 2023 yılı sonunda geçerliliğini yitiren Millerinizin kullanım süresini 3 yıl uzatabilir, 2026 yılı sonuna kadar dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Miles&Smiles Duyurular

Sürekli gelişen uygulamalarımızı ve iş birliklerimizi takip edin, Miles&Smiles dünyasında ayrıcalıkların tadını çıkarın!

Ödül Bilet ve Kabin Yükseltme Mil Değerleri Güncellendi / Şubat 2024 Detaylı bilgi


Ödül bilet ve kabin yükseltme işlemleri için kullanılan Mil Değerleri güncellenmiştir. 15 Şubat 2024 tarihinden itibaren yapacağınız işlemlerde yeni Mil miktarları geçerli olacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Yenilenen ödül bilet sayfamızdan tüm detayları keşfedin / Aralık 2023 Detaylı bilgi


Yenilenen ödül bilet sayfamız ile düzenlemek istediğiniz ödül bilete ilişkin ayrıntılara aynı anda ulaşabilirsiniz.

Ödül bilet için ihtiyacınız olan Mil miktarını, bilet sınıfınızı, ilgili bilet kapsamındaki bagaj hakkınızı ve daha birçok detayı tek bir ekranda görebilirsiniz. Keşfetmek için tıklayınız.

Mil hesaplama makinesiyle Mil miktarınızı hızlıca öğrenin / Aralık 2023 Detaylı bilgi


Mil hesaplama makinesini kullanarak, Miles&Smiles üyelik hesabınıza giriş yapmadan Millerinizi hesaplayabilirsiniz!

Yalnızca seyahat tarihi ve destinasyon bilgilerini girerek, hangi uçuştan ne kadar Mil kazanabileceğinizi, ödül bilet ve refakatçi ödül bilet için kaç Mile ihtiyacınız olduğunu, kabin yükseltmek için ne kadar Mil harcamanız gerektiğini kolayca öğrenebilirsiniz. Keşfetmek için tıklayınız.

Uygulama üzerinden uçuş bilgilerinizi anlık olarak takip edin / Aralık 2023 Detaylı bilgi


Türk Hava Yolları uygulaması ile Miles&Smiles üyelik hesabınıza giriş yaparak cihazınızı kaydedebilir, uçuşlarınıza ilişkin bilgileri anlık olarak alabilirsiniz. *

Uygulama üzerinden hesabınıza ilk kez giriş yaptığınızda karşınıza çıkacak ekranda “Evet” seçeneğine tıklayarak kolayca cihazınızı bildirim almak istediğiniz cihaz olarak kaydedebilirsiniz.

Hesabınıza daha önce giriş yaptıysanız ve cihazınız kayıtlı değilse, Kişisel Bilgilerim sekmesinden Bildirim Yönetimi başlığı altından cihazınızı bildirim almak istediğiniz cihaz olarak işaretleyebilirsiniz.

Cihazınızı kaydettiğinizde; uçuşunuza ilişkin check-in, kalkış-iniş, rötar, biniş kapısı, bagaj alım bandı bilgileri anlık olarak cihazınıza gönderilir.

Kişisel Bilgilerim-Bildirim Yönetimi seçeneğinden, dilediğiniz zaman anlık bildirim tercihlerinizde değişiklik yapabilirsiniz.

*Anlık bildirimler, internet sitesi ya da mobil uygulama üzerinden satın alınan biletler için gönderilmektedir. Satış ofisi veya acente üzerinden alınan biletleri kapsamamaktadır.

İndirim hakları artık online kanallarımızdan otomatik tanımlanabiliyor. / Haziran 2023 Detaylı bilgi


Öğrenci, engelli, gazi, şehit veya gazi yakını Miles&Smiles üyelerimiz için belli oranlarda sunduğumuz indirim tipleri Türk vatandaşlarımız için artık belge gereksinimi olmadan doğrudan Türk Hava Yolları mobil uygulamamız ve web sitemiz üzerinden tanımlanabilmektedir.

Üyelerimiz ilgili tanımları hesaplarındaki kişisel bilgilerim bölümünde bulunan ‘indirim tipleri’ alanından kolayca kendileri tanımlayabilecektir.

İndirimin yansıması için, kişisel bilgilerimdeki tanımlama yapıldıktan sonra, her ücretli bilet rezervasyonunda, indirim uygulanacak yolcu tipi seçilmelidir.

İndirim oranları

  • Şehit&gazi yakını, gazi üyelerimiz için %50’ye varan indirim,
  • Engelli üyelerimiz için Türkiye iç hatlarda %20, dış hatlarda %25'e varan indirim,
  • Öğrenci üyelerimiz için Türkiye iç hatlarda %20’ye varan, dış hatlarda %10’a varan indirim.

Millerle ekstra bagaj ve koltuk seçimi artık daha avantajlı. / Mayıs 2023 Detaylı bilgi


Türkiye içi uçuşlarda Millerle ekstra bagaj ve koltuk seçimi işlemlerinde Mil çevrim değerleri yenilendi. Şimdi Milleriniz 2 kat değerli!

Örneğin Türkiye içi uçuşlarda 1.000 Mil değerindeki ekstra bagaj veya koltuk seçimi harcamanız için artık 500 Mil harcamanız yeterli!

Web sitemiz, mobil uygulamamız, çağrı merkezimiz ve satış ofislerimizden yapacağınız Türkiye içi uçuş rezervasyonlarınızda yenilenmiş Mil değerleriyle ekstra bagaj ve koltuk seçimi yapabilirsiniz.

Ücretsiz internete ek olarak sınırsız mesajlaşma servisimiz hizmetinizde! / Nisan 2023 Detaylı bilgi


Uçak içi sınırsız mesajlaşma servisimiz, tüm Miles&Smiles üyelerimizin hizmetine sunulmuştur.

Classic üyelerimiz Sınırsız Mesajlaşma, Classic Plus üyelerimiz 250 MB ücretsiz internet ve Sınırsız Mesajlaşma, Elite ve Elite Plus üyelerimiz 400 MB ücretsiz internet ve Sınırsız Mesajlaşma ayrıcalığına sahiptir. Elite ve Elite Plus üyelerimiz Business Class uçuşlarında sınırsız internet ayrıcalığına sahiptir.

Miles&Smiles üyesi olarak internet altyapısı bulunan uçaklarımızla gerçekleştirdiğiniz uluslar arası uçuşlarınızda ücretsiz internet ve sınırsız mesajlaşma servisimizin keyfini çıkarabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Classic Plus statüsüne ulaşmak artık daha kolay! / Mart 2023 Detaylı bilgi


Artık Statü Miline ek olarak uçuş sayısı kriteri de Classic Plus statüsüne yükselmek ve statüyü korumak için etkili olacaktır. 

Classic Plus statüsüne geçmek için son 1 yılda 25 bin Statü Mil kazanmak veya yıllık 40 uçuş yapmak; Classic Plus statüsünü korumak içinse iki yıllık dönemin ilk yılında 17.000 Statü Mil kazanmak veya 30 uçuş yapmak ya da 2 yıl içerisinde 35.000 Statü Mil kazanmak veya 60 uçuş yapmak gerekmektedir. 

Star Alliance Silver kart avantajlarına sahip Classic Plus statüsüyle; Türkiye iç hatlarda Business sınıf kontuarlarında check-in yapabilme ve özel yolcu salonundan yararlanabilme ile tüm uçuşlarda 10 kg ekstra bagaj ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz. 

Daha çok uçun, ayrıcalıkların tadını çıkarın!