Skip to main content
THY özel yolcu salonuna giriş yapan bir çift yolcu, bavul taşıyan erkek yolcu

Miles&Smiles Statüleri ve Ayrıcalıkları

Statülere geçiş kriterleri ve sunduğu ayrıcalıkları keşfedin.

Statü Atlayın ve Statünüzü Yenileyin Detaylı bilgi


Classic Classic Plus Elite Elite Plus

Statü Atlayın

Classic Statü Ayrıcalıklarından Faydalanmaya Başlayın!
Son 1 Yılda 25.000 Statü Mili Kazanın ve Classic Plus Ayrıcalıklarından Faydalanmaya Başlayın!
Son 1 Yılda 40.000 Statü Mili Kazanın ve Elite Ayrıcalıklarından Faydalanmaya Başlayın!
Son 1 Yılda 80.000 Statü Mili Kazanın ve Elite Plus Ayrıcalıklarından Faydalanmaya Başlayın!

Statünüzü Yenileyin [1]

Süresiz
1 Yılda 17.000 Statü Mili ya da 2 yılda 35.000 Statü Mili Kazanın ve Classic Plus Statünüzü Koruyun!
1 Yılda 30.000 Statü Mili ya da 2 yılda 45.000 Statü Mili Kazanın ve Elite Statünüzü Koruyun!
1 Yılda 40.000 Statü Mili ya da 2 yılda 60.000 Statü Mili Kazanın ve Elite Plus Statünüzü Koruyun!

Eksik Kalan Statü Millerinizi Satın Alın [2]

Mil Dönüştürme [3]

Yurtdışı Business Uçuşlarında Ekstra Statü Mili Kazanın [4]

1,50 kata kadar
1,75 kata kadar
1,75 kata kadar
1,75 kata kadar

Statü Geçerlilik Süresi

Süresiz
2 Yıl
2 Yıl
2 Yıl
 • [1] Türkiye’de yaşayan üyeler için yenileme: Üyenin Elite karta hak kazandığı tarih itibariyle, birinci yılda 30.000 Statü Mil ya da iki yıllık üyelik dönemi içerisinde toplam 45.000 Statü Mil kazanması durumunda, Elite kartın süresi iki yıl daha uzatılır. Üyenin gerekli kriterleri sağlayamaması durumunda, üyeliği Classic Plus kart seviyesine düşürülür. Yurt dışında yaşayan üyeler için yenileme: Üyenin Elite karta hak kazandığı tarih itibariyle birinci yılda 25.000 Statü Mil ya da iki yıllık üyelik dönemi içerisinde toplam 37.500 Statü Mil kazanması durumunda Elite kartın süresi iki yıl daha uzatılır. Üyenin gerekli kriterleri sağlayamaması durumunda, üyeliği Classic Plus kart seviyesine düşürülür.
 • [2] Classic üyelerimiz statü yükseltmede 5.000 Statü Miline kadar, Classic Plus üyelerimiz statü yenilemede 5.000 statü yükseltmede 10.000 Statü Miline kadar, Elite üyelerimiz statü yükseltmede ve statü yenilemede 10.000 Statü Miline kadar, Elite Plus üyelerimiz ise statü yenilemede 10.000 Statü Miline kadar her 1.000 statü milini 70 USD karşılığı satın alabilir.
 • [3] Üyelik statünüzü yükseltmek ya da korumak için Miles&Smiles kredi kartınızla kazandığınız Milleri Statü Miline dönüştürebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın
 • [4] AnadoluJet uçuşlarında Business Class olmadığı için Yurtdışı Business Uçuşlarında Ekstra Mil ve Statü Mili Kazanma geçerli değildir.
 • Dikkat: Tabloda yer alan avantajlardan sadece Türk Hava Yolları tarafından gerçekleştirilen uçuşlarda yararlanabilirsiniz. Diğer havayolu firmalarıyla birlikte gerçekleştirilen codeshare (ortak) uçuşlarda bu avantajlar geçerli olmayabilir.

Mil Kazanın ve Millerinizi Harcayın Detaylı bilgi


Classic Classic Plus Elite Elite Plus

Yurtdışı Business Uçuşlarında Ekstra Mil Kazanın [4]

1,50 kata kadar
1,75 kata kadar
1,75 kata kadar
1,75 kata kadar

Ödül Bilet Düzenleme

Refakatçi Ödül Bilet

Mille Upgrade (Kabin Yükseltme) ve Son Dakika Upgrade

Mil Transferi [5]

Mil Satın Alma [6]

Mil Koruma [7]

Mil Aktifleştirme [8]

Program Ortaklarında Harcama

Tax&Smiles Ödül Bilet Vergilerini Mille Ödeme [9]

Cash&Miles ile Ücretli Bilet Alımında Mil Kullanabilme [10]

Mille Ekstra Bagaj Satın Alma

Mil Geçerlilik Süresi

3 Yıl
3 Yıl
3 Yıl
3 Yıl
 • [5] Mil Transferi için, mil transfer edecek üye ile mil transfer edilecek üyenin son 24 ay içerisinde uçuş yapmış olma şartı aranır. Detaylı bilgi için tıklayın
 • [6] 1.000 Mil 30 USD Karşılığı 50.000 Mil’e kadar Mil satın alabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın
 • [7] Millerinizin geçerlilik süresini 3 Yıl uzatabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın
 • [8] Geçerlilik süresi dolan millerinizi tekrar aktifleştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın
 • [9] Tax&Smiles ayrıcalığı ile Ödül Bilet satın alımlarınızda vergilerinizi de Mille ödeyebilirsiniz! Detaylı bilgi için tıklayın
 • [10] Cash&Miles ile Ücretli Bilet satın alımlarınızda hem ücret hem de Mil karşılığı ödeme yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın

Uçuş Öncesi ve Uçuş Esnasında Ayrıcalıklarınızdan Faydalanın Detaylı bilgi


Classic Classic Plus Elite Elite Plus

Ücretsiz Uçak İçi İnternet [11]

10 MB
10 MB
Ekonomi kabininde 400 MB, Business kabininde Sınırsız
Ekonomi kabininde 400 MB, Business kabininde Sınırsız

Kutlama Pastası [12]

Yemek Tercihi [17]

Yedek Rezervasyonlarda Öncelik [13]

Özel Yolcu Salonu Erişimi [14]


İç Hat (Kendisi)
İç ve Dış Hat (Kendisi, Aile Üyeleri veya 1 Misafiri)
İç ve Dış Hat (Kendisi, Aile Üyeleri veya 1 Misafiri)

Ekstra Bagaj Ayrıcalığı [15]


10 kg (parça bazlı uygulama yapılan noktalar hariçtir)
20 kg veya parça bazlı uygulama yapılan noktalarda 1 parça bagaj
25 kg veya parça bazlı uygulama yapılan noktalarda 1 parça bagaj

Business Class Kontuarda Check-in [16]


İç hat seferlerinde
İç ve dış hat seferlerinde
İç ve dış hat seferlerinde

Aile Üyeliği


Ücretsiz Standart Koltuk Seçimi [17]İstanbul Havalimanında Özel Giriş Kapısı ve Pasaport Girişi [17][18]Özel danışma ve rezervasyon hattıÜcretli Business Class biletlerinde ikinci yolcuya %50 indirim [19]2 Adet Kabin Yükseltme Kuponu [20]
3 Adet Elite Kart Hediye Ayrıcalığı [21]
Koltuk garantisi [17] [22]
 • [11] İnternet altyapısı bulunan 170 adedi aşkın uçağımızın gerçekleştirdiği yurt dışı uçuşlarda, Classic ve Classic Plus üyelerimiz 10MB, Elite ve Elite Plus üyelerimiz 400MB ücretsiz internet ayrıcalığına sahiptir. Elite ve Elite Plus üyelerimiz Business Class uçuşlarında sınırsız internet ayrıcalığına sahiptir. Detaylı bilgi için tıklayın
 • [12] Miles&Smiles üyesiyseniz gökyüzünde doğum günü ve evlilik yıl dönümlerine özel kutlama pastasının tadını çıkarabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın
 • [13] Yedek rezervasyon listesinde sırasıyla Elite Plus, Elite, Star Gold, Classic Plus, Star Silver, Classic için öncelik uygulanır.
 • [14] Classic Plus üyelerimiz iç hat özel yolcu salonlarından kendisi faydalanabilir. Elite ve Elite Plus üyelerimiz iç hat ve dış hat özel yolcu salonlarından kendisi, aile üyeleri (eş ve çocukları) veya 1 misafiriyle birlikte faydalanabilir. Misafirin veya aile üyelerinin, yolcu ile birlikte seyahat etme zorunluluğu mevcuttur. Detaylı bilgi için tıklayın
 • [15] Classic Plus üyelerimiz İç ve dış hat seferlerinde parça bagaj uygulaması yapılan noktalar hariç 10 kg, Elite üyelerimiz İç ve dış hat seferlerinde 20 kg ya da parça bazlı uygulama yapılan noktalarda 1 parça bagaj, Elite Plus üyelerimiz İç ve dış hat seferlerinde 25 kg ya da parça bazlı uygulama yapılan noktalarda 1 parça bagaj ayrıcalıklarından faydalanabilir.
 • [16] Classic Plus üyelerimiz ekonomi uçsa dahi iç hat uçuşlarında Business Kontuarını kullanabilir, Elite ve Elite Plus üyelerimiz ekonomi uçsa dahi iç ve dış hat uçuşlarında Business Kontuarını kullanabilir.
 • [17] AnadoluJet uçuşlarında upgrade (kabin yükseltme) hediye etme, rezervasyonda koltuk garantisi, ücretsiz standart koltuk seçimi, İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde özel giriş kapısı ve özel pasaport gişesi kullanma imkânı sunulmamaktadır. AnadoluJet uçuşlarında özel yemek uygulaması mevcut değildir.
 • [18] Elite ve Elite Plus üyelerin kendisi ve aile üyeliğindeki hesaplar İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde özel giriş kapısını (E kapısı) ve özel pasaport gişesini kullanabilir.
 • [19] Ücretli Business Class biletlerinde ikinci yolcuya %50 indirim ayrıcalığı yalnızca Türk Hava Yolları iç ve dış hat seferlerinde Business sınıfın en yüksek ücretli biletinde geçerlidir. AnadoluJet uçuşlarında Business Class olmadığı için bu sınıftaki ekstra Mil kazanma ve ücretli Business Class biletlerinde ikinci yolcuya %50 indirim avantajı geçerli değildir.
 • [20] Elite Plus seviyesinin başlangıç günü itibarıyla, ilk ve ikinci dönemlerde kullanılmak üzere 2’şer upgrade ayrıcalığı tanımlanmaktadır. Dönemler 12 aylık olup dönem sonunda kullanılmayanlar geçerliliğini yitirmektedir.
 • [21] 3 adet Elite kart hediye etme ayrıcalığı, statü yenileme olsa dahi, kişiye özel olarak yalnızca bir defaya mahsus tanımlanmaktadır. Elite kart hediyelerinin her biri, 40.000 Mil karşılığı hediye edilebilmektedir.
 • [22] Uçuşa en az 72 saat kala yapılan rezervasyonlarda imkan dahilinde kullanılabilmektedir.

  Dikkat: Tabloda yer alan avantajlardan sadece Türk Hava Yolları tarafından gerçekleştirilen uçuşlarda yararlanabilirsiniz. Diğer havayolu firmalarıyla birlikte gerçekleştirilen codeshare (ortak) uçuşlarda bu avantajlar geçerli olmayabilir.