Skip to main content

Indigo Havayolları

Uçuş öncesi ve uçuş sırasında ayrıcalıkların tadını çıkarın!

Miles&Smiles üyeleri IndiGo tarafından işletilen codeshare uçuşlarda ayrıcalıklardan yararlanıyor. Üyelik numaranızı bilet alımı esnasında uçuşunuza işletin ve statü seviyenizin sunduğu ayrıcalıkların tadını çıkarın.

Bilet alım sürecinde işlenmeyen üyelik numaralarının Check-in esnasında işlenmesi durumunda söz konusu ayrıcalıklardan faydalanmak mümkün değildir.

Bu ayrıcalıklar yalnızca Türk Hava Yolları tarafından satışa sunulan, IndiGo tarafından işletilen uçuşlarda geçerlidir.

Kalkış öncesi

  • Check-in ve Bagaj Önceliği

Classic Plus, Elite ve Elite Plus üyelerimiz IndiGo tarafından sunulan Fast Forward hizmetinden yaralanabilecektir. Dedike kontuarda check-in işlemlerinizi gerçekleştirebilir, bagajınız ilk teslim edip ilk sırada teslim alabilirsiniz. Fast Forward hizmeti Hindistan içi Domestik uçuşlarda 70 havalimanında hizmet vermekte, bunun yanı sıra İstanbul ile birlikte Abu Dabi, Bangkok, Kolombo, Dakka, Doha, Dubai, Hong Kong, Katmandu, Kuala Lumpur, Kuveyt, Male, Maskat, Puket, Şarjah, Singapur ve Cidde havalimanlarında da bulunmaktadır. Detaylı ve güncel bilgi için lütfen IndiGo websitesini ziyaret ediniz.

  • Özel Yolcu Salonu
Miles&Smiles Elite ve Elite Plus üyelerimiz IndiGo anlaşmalı Lounge’lara giriş yapabilmektedir.   
 
Uçuş esnasında
  • Yemek uygulaması
Tüm Miles&Smiles üyelerimiz bir soğuk yemek ve bir içecekten oluşan menüden faydalanabilmektedir.
  • Özel koltuk
Classic Plus, Elite ve Elite Plus üyelerimiz yer bulunduğu takdirde uçuşlarında özel koltuklardan istifade edebilecektir.  

Bagaj hakkı detayları
  • Check-in Bagaj hakkı
Tüm Miles&Smiles üyelerimiz İstanbul çıkışlı IndiGo uçuşlarında 20 kilograma kadar, Hindistan çıkışlı uçuşlarında ise 30 kilograma kadar bagaj hakkına sahiptir. Buna ek olarak, Classic Plus üyelerimiz 10 kilogram, Elite ve Elite Plus üyelerimiz ise 20 kilogram ekstra bagaj hakkından yararlanabilmektedir.*
Ekstra bagaj hakkı satışlarında IndiGo fazla bagaj hakkı kuralları uygulanmaktadır. Detaylı ve güncel bilgi için lütfen IndiGo websitesini ziyaret ediniz.
*Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada varışlı veya çıkışlı bağlantılı uçuşlarda ilgili Türk Hava Yolları bagaj hakkı kuralları uygulanmaktadır.
  • Uçak içi Bagaj hakkı
Domestik uçuşlarda tüm Miles&Smiles üyelerimiz 1 parça uçak içi bagaj hakkına sahiptir.
Uluslararası uçuşlarda Classic kart sahibi üyelerimiz 1 parça uçak içi bagaj hakkına sahiptir. Classic Plus, Elite ve Elite Plus üyelerimiz 2 adet uçak içi bagaj hakkın sahiptir.
Classic ve Classic Plus üyelerimiz parça başına 8 kilogram bagaj hakkına sahiptir. Elite ve Elite Plus üyelerimiz ise parça başına 10 kilogram bagaj hakkına sahiptir.