Skip to main content

Ülkelerin Seyahat Kuralları

Yakın zamanda bir seyahat planınız varsa, güvenli ve sorunsuz bir uçuş için ilgili ülkelerin giriş kabul kurallarına göz atmanızı öneririz. Uygulama ile pasaport bilgisini, yola çıkacağınız ve varış yapacağınız ülkeyi ve aşı durumunuzu seçerek hangi ülkede hangi kuralların geçerli olduğunu, mevcut aşı ve PCR testi gerekliliklerini hızla öğrenebilirsiniz.

*Özel bir statünüz bulunuyorsa (öğrenci, sağlık, diplomatik görev vb. amaçlarla seyahat ediyorsanız), lütfen IATA tarafından sağlanan seyahat haberleri sayfasını inceleyin. Ayrıca şartlarınızın gitmek istediğiniz ülkenin kurallarına uygun olup olmadığını incelemek için pasaport, vize ve sağlık bilgileri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

*Bu bilgiler, Visa Run Inc. (Sherpa) tarafından Sherpa’nın seçtiği ve izlediği kaynaklardan bağımsız olarak derlenir, izlenir ve sağlanır. Bu sayfa, Türk Hava Yolları A.O tarafından yalnızca yolcularımızın seyahat araştırmalarında kolaylık sağlanması için paylaşılmaktadır. Türk Hava Yolları A.O.'na, ne Sherpa'nın doğrulama süreçlerini ne de buradaki bilginin doğruluğunu ya da güvenilirliğini garanti eder. Uygulamada yer alabilecek sorunlu bilgiler için Sherpa'ya ulaşmanız beklenmektedir. Bu itibarla, Türk Hava Yolları A.O., her zaman değiştirilebilecek bu bilgilerdeki herhangi bir eksiklik, hata veya yanlışlıktan dolayı yükümlü değildir ve sorumluluk kabul etmez. COVID-19’a yönelik yerel tedbirlerin dinamik niteliği, bilgilerin güncelliğini yitirmesi veya yanlış yorumlanması riskini arttırmaktadır. Seyahat ederken çıkış, varış veya transit noktalarında geçerli olabilecek herhangi bir güncel kısıtlama veya gereksinim hakkında araştırma yapmak ve bilgilenmek yolcularımızın sorumluluğundadır. Bu uygulamayı kullanmanız halinde burada belirtilen şartları kabul etmiş sayılırsınız.