Skip to main content

Uçuşu iptal edilen yolcularımıza tanınan haklar Detaylı bilgi

Sudan’da yaşanan gelişmeler nedeniyle uçuşları iptal olan yolcularımız uçuş aksaklıkları sayfasında yer verilen haklardan yararlanabilirler.

Bilet değişiklik işlemleri

  • Bilet değişiklik işlemlerinizi mobil uygulamamızı veya internet sitemizi kullanarak yapabilirsiniz. Değişiklik işleminizi bağlantıyı kullanarak yapabilirsiniz.

Bilet iade işlemleri

  • İade işlemlerinizi biletinizi satın aldığınız satış kanalı (Mobil uygulama, internet sitesi, çağrı merkezi, satış ofisleri veya acenteler) üzerinden yapabilirsiniz.
  • Mobil uygulamamız, internet sitemiz veya çağrı merkezimiz üzerinden satın aldığınız biletlerin iade işlemlerini bu bağlantıyı kullanarak yapabilirsiniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla

Uçuşu iptal edilmeyen yolcularımıza sağladığımız ayrıcalıklar Detaylı bilgi

Sudan’da yaşanan karışıklıklar sebebiyle 30 Nisan 2023 ve öncesinde düzenlenmiş biletler için, ortaklığımızın 15/04/2023-30/06/2023 tarihleri arasındaki Hartum (KRT) seferlerine kayıtlı Hartum varışlı, çıkışlı ve aktarmalı tüm Türk Hava Yolları seferlerine kayıtlı münferit ve grup yolcuların işlemleri, ücret kurallarına bakılmaksızın;

31 Temmuz 2023(dahil) tarihine kadar işlem yapılması kaydıyla aşağıda belirtilen şartlarda yapılacaktır:

1) Rezervasyon ve parkur değişiklikleri:

Rezervasyon değişiklikleri aynı ücret sınıfında yer olmasına bakılmaksızın aynı kabın içerisinde 31/07/2023 (dahil) tarihine kadar olan seyahatler için ücretsiz yapılacaktır.

2) Parkur değişikliği (orijinal) ücret kuralları doğrultusunda yapılacaktır.

3) İade talepleri:

Ücret kurallarına bakılmaksızın ücretsiz yapılacaktır.

4) Bilet süresinin uzatılması:

Herhangi bir ücret farkı ve ceza alınmaksızın biletin geçerliliği 31/07/2023 (dahil) tarihine kadar uzatılabilecektir.

Bilet süresinin 31/07/2023 tarihinden daha ileri bir tarihe uzatılması talebi orijinal ücret kuralları doğrultusunda yapılacaktır.

5) Codeshare sefer uygulamaları:

Aynı bilette ortaklığımızın marketing carrıer olduğu interline ucuslarda orijinal ücret kuralları doğrultusunda işlem yapılacaktır.

6) Ödemesi yapılmış veya garanti mco su alınmış grup rezervasyonlarının (talep halinde) değişik taleplerinde, parkur değişikliğine izin verilmeyecek olup, rezervasyon değişiklikleri, talep edilen değişikliğin aynı kabinde olması ve 31/07/2023 (dahil) tarihine kadar işlem yapılması ve

Yeni rezervasyonun 31/07/2023 (dahil) tarihine kadar olan tk operaiıng uçuşlara alınması kaydıyla var olan cezaları gözetilmeksizin yapılacaktır.

İade talepleri orijinal kurallar doğrultusunda yapılacak olup, bu yayın kapsamında waive uygulaması yapılmayacaktır.

7) Yukarıdaki belirtilen uygulamalar çerçevesinde yapılacak değişiklikler bir defa ile sınırlandırılacak olup yolcunun sonraki değişiklik talepleri için ücret kuralları dahilinde oluşacak ceza ve farklar tahsil edilerek yapılabilecektir.