Skip to main content

Türk Hava Yolları, ilk kez verilen “APEX World Class” ödülünün yanı sıra, yolcuların görüşleriyle belirlenen “Beş Yıldızlı Küresel Havayolu” ödülüne beşinci kez layık görüldü. Markamız, pandemi döneminde sunduğu hijyen standartlarıyla “Diamond Statüs”ünün de ilk kez sahibi oldu.

Kâr amacı gütmeyen ve yolcu deneyiminin iyileşmesine katkılarıyla öne çıkan, dünyanın yolculara adanmış en büyük uluslararası havayolu birliği ve resmi derecelendirme kuruluşu APEX (Havayolu Yolcu Deneyimi Derneği), Türk Hava Yolları’nı tam üç ödüle birden layık gördü.

Dünya çapında bir ödül: APEX World Class Award

APEX’in YATES+ danışmanlığında sağlık güvenliği, hizmet kalitesi ve sürdürülebilirlik kriterlerini baz alarak gerçekleştirdiği bağımsız denetimler sonucunda ilk kez takdim edilen World Class ödülü, 2022 yılında Türk Hava Yolları’nın da aralarında yer aldığı yedi küresel havayoluna verildi. Sektör profesyonelleri tarafından yapılan kapsamlı denetimlerle uluslararası güvenlik, refah, hizmet ve kapsayıcılık standartlarının değerlendirildiği bu kategori, tüm bu alanlarda standartlara ulaşıldığını ifade ediyor. Büyürken çevreye uyum ve saygıyı önceliklendiren, ayrıca hizmet kalitemizden ödün vermeyen anlayışımızla bu yıl ilk kez verilen bu ödüle layık görülmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

Konu hakkındaki tüm detaylar için APEX websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Standartların ötesinde bir deneyim: Beş Yıldızlı Küresel Havayolu Ödülü

APEX Official Airline Ratings™, yalnızca yolcu geri bildirimlerine dayanan ilk havayolu derecelendirme programı olmasıyla öne çıkıyor.

Dünya çapında yaklaşık 600 havayolu şirketi tarafından gerçekleştirilen bir milyonun üzerinde uçuş, yolcular tarafından puanlandı ve bu kategorideki ödüller sahiplerini bu yolla buldu. Yolcularımıza her aşamasına kusursuz bir yolculuk deneyimi yaşatma hedefimizin karşılık bulmasından ve yolcularımız tarafından üst üste beşinci kez Beş Yıldızlı Küresel Havayolu Ödülü’ne layık görülmekten büyük onur duyuyoruz.

Güvenli ve hijyenik seyahat: APEX Health Safety Diamond Statüsü

APEX ve SimpliFlying ortaklığında gerçekleşen sağlık güvenliği değerlendirmesinde, salgın döneminde sunduğumuz güvenli seyahat deneyimi ve aldığımız hijyen tedbirleriyle en yüksek seviyeye tekabül eden “Diamond Statüsü”ne layık görüldük. Bu standart, bir havayolunun yolcularına COVID-19’un gerektirdiği hijyen ve sağlık standartlarını tümüyle sağladığını gösteriyor. 10 kategoride 75 temas noktasını içeren değerlendirme hakkında detaylı bilgi için APEX Health Safety sayfasını ziyaret edebilirsiniz.