Skip to main content

Bir bakışta Akabe


Osmanlı topraklarında Hacca gidenlerin Şam’dan sonra ikinci durağı olan bu liman kenti geçmişte Şam’dan ve Mısır’dan gelen hacı adaylarının buluşma noktasıydı. Süveyş Kanalı’nın ve Hicaz demiryolunun açılmasıyla önemini bir nebze kaybeden kent, bugün önemli bir ticaret merkezi olarak öne çıkıyor. Ürdün’ün önemli gelir kaynaklarından biri olan fosfatın kent limanından ihraç edilmesi bunun önemli bir sebebi. Akabe’yi gezerken yalnızca ticari açıdan taşıdığı önemle değil, tarihi güzellikleriyle de etkilenmeniz mümkün. Modern yapıların arasında kaybolduğunuzu sandığınız bir anda kendinizi tarihi kalıntıların, sessiz sokakların arasında bulabilirsiniz. Kültür ve geleneğin, tarih ve ticaret ekseninde şekillendiği güzel kent Akabe’nin çağrısına kulak verin.

Akabe size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Yüzme Dalış Çöl Plaj

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Petra (128 km)
Wadi Rum (68 km)
Ma’an (117km)
PARA BİRİMİ
Ürdün dinarı (JOD)

ÜLKE KODU
+962

ELEKTRİK ENERJİSİ
G, C, A

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
€1.14

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€4.56

Ocak
15.6 °C
Şubat
17.8 °C
Mart
20.6 °C
Nisan
25 °C
Mayis
28.9 °C
Haziran
32.2 °C
Temmuz
32.8 °C
Ağustos
32.8 °C
Eylül
31.1 °C
Ekim
27.2 °C
Kasım
21.7 °C
Aralık
17.2 °C

Akabe havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Akabe Havalimanı’ndan yaklaşık 15 km uzaklıkta bulunan şehir merkezine toplu taşıma imkânı bulunmuyor.

Havalimanından ortalama süre: -

Havalimanından uzaklık: -

TAKSİ:

Havalimanına oldukça yakın bir konumda bulunan şehir merkezine taksilerle 10 Ürdün dinarı (yaklaşık 15 dolar) ödeyerek ulaşabilirsiniz.

Ortalama taksi fiyatı: 10 Ürdün dinarı

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç