Skip to main content

Almatı, Amman, Bahreyn, Bişkek, Cezayir, Doha, Dublin, Edinburgh, Göteborg, Helsinki, Kazablanka, Kopenhag, Kuveyt, Lefkoşa, Londra, Manchester, Moskova, St. Petersburg, Stockholm, Tunus ve Varşova gibi gözde şehirlere Antalya Havalimanı’ndan, Oslo, Billund ve Kopenhag şehirlerine Alanya Gazipaşa Havalimanı'ndan direkt uçabileceğinizi biliyor musunuz? Türk Hava Yolları ayrıcalıklarıyla Antalya’dan direkt yurt dışı uçuşlarına katılın, kusursuz konfor ve maksimum güvenle seyahat etmenin tadını çıkarın.

Cezayir

İsmini ülkesinin adından alan ve aynı zamanda başkentlik yapan Cezayir, kuzeyinde Akdeniz; güneyinde ise sımsıcak çöl ikliminin görüldüğü eşsiz bir liman kenti. Batı ve doğu kültürünün hoş bir sentezi olarak karşımıza çıkan kent; mimarisi, yemekleri ve yaşayış tarzıyla Osmanlı ve Fransız kültürünün esintilerini kendine has bir atmosferle gözler önüne seriyor.

Antalya'dan Cezayir'e Direkt Uçuşlar

Kalkış Varış
Antalya Havalimanı Cezayir Houari Boumediere Havalimanı

Cezayir direkt uçuş rezervasyonu

Almatı

Zailiysky Alatua dağları ve düzlükleri arasında uzanan Almatı, Tien Shan dağları eteğinde kurulu. Kazakistan’ın kültür başkenti olan bu şehir çok sayıda tiyatro opera, baleye ev sahipliği yapıyor. şehir aynı zamanda büyüleyici doğa manzaraları ile pek ünlü.

Antalya'dan Almatı'ye Direkt Uçuşlar

Kalkış Varış
Antalya Havalimanı Almatı Havalimanı

Almatı direkt uçuş rezervasyonu

Amman

Ürdün’ün başkenti olan şehirde, tarih kokan sokakların birden modern yapılara açıldığını gördüğünüzde şaşırmayın. Belediye kurallarına göre her binanın yerel taşlarla yapılması, Amman’ın beyaz tonlarında muhteşem bir manzaraya bürünmesini sağlamış. Amman, şık restoranları, otelleri, sanat galerileri, butikleri, geleneksel kahveleri ve küçük zanaat dükkânlarıyla Ürdün’ün refah seviyesi en yüksek şehri…

Antalya'dan Amman'a Direkt Uçuşlar

Kalkış Varış
Antalya Havalimanı Amman Queen Alia Havalimanı

Amman direkt uçuş rezervasyonu

Bahreyn

Arapça “iki deniz arasında” anlamına gelen Bahreyn, adı gibi iki deniz arasında konumlanmış, küçücük ve inci gibi bir ada ülkesi. Körfez’in en önemli ticari kavşaklarından biri olan Bahreyn, kadim doğu kültürünün yanı sıra modern batı kültüründen de izler taşıyor. Muazzam kafe ve restoranları; baharatlı, leziz ve bir o kadar karakterli mutfağı; “gahwa” adı verilen kendine özgü kahvesi ve içinde kaybolmaya değer zengin çarşılarıyla Bahreyn, doğunun en cazip kaçamak noktalarından biri.

Antalya'dan Bahreyn'e Direkt Uçuşlar

Kalkış Varış
Antalya Uluslararası Havalimanı Bahreyn Uluslararası Havalimanı

Bahreyn direkt uçuş rezervasyonu

Billund

Hemen her yıl 1,5 milyonu aşkın ziyaretçiyle buluşan Billund ailece gezilebilecek şehirler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Ülkenin en çok turist çeken bölgelerinden biri olmasında şüphesiz LEGOLAND’in büyük payı var.

Antalya'dan Billund'a Direkt Uçuşlar

Kalkış Varış
Gazipaşa Alanya Havalimanı Billund Havalimanı

Billund direkt uçuş rezervasyonu

Bişkek

Kırgızistan’ın başkenti ve en büyük şehri olan Bişkek, köklü bir tarihin şehir hayatıyla buluştuğu güzel olduğu kadar ilginç bir Orta Asya rotası. Görkemli meydanları ve anıtlarının yanı sıra; gezinize eşlik edecek şehir parklarına ve ziyarete açık birçok müzeye sahip olan Bişkek, nefis bir kültür gezisi vadediyor.

Antalya'dan Bişkek'e Direkt Uçuşlar

Kalkış Varış
Antalya Havalimanı Bişkek Manas Uluslararası Havalimanı

Bişkek direkt uçuş rezervasyonu

Kazablanka

Adını bütün dünyanın belleğine bir filmle yazdıran Kazablanka, aslında filmin sağladığı ünün katbekat fazlasını hak eden tarihi ve sanatsal birikime sahip. Kent, Atlas Okyanusu’nun kıyısında Kuzey Afrika’nın okyanusla buluştuğu bir coğrafyada bulunuyor. Kazablanka, Antik Çağ’daki Anfa yerleşiminden dünyanın en bilinen kentlerinden biri olma yolunda ilerlerken, pek çok uygarlıktan sayısız anıt ve eser edinmiş.

Antalya'dan Kazablanka'ya Direkt Uçuşlar

Kalkış Varış
Antalya Havalimanı Kazablanka V. Muhammed Uluslararası Havalimanı

Kazablanka direkt uçuş rezervasyonu

Kopenhag

Danca “ticaret limanı” anlamına gelen ve Danimarka'nın başkenti olan Kopenhag, birçok kez ‘dünyanın en yaşanabilir şehri’ seçildi. Yollarda pedal çeviren sakinleri, steril sokakları ve şehri ikiye ayıran enfes kanalıyla iç ferahlatan Kopenhag, buz kesen havasıyla insanı rehavetten kurtarıyor. Dünyanın önde gelen tasarım şehirlerinden biri olan başkent, İskandinav ülkelerindeki 23 Michelin yıldızlı restoranın 14’üne de ev sahipliği yapıyor.

Antalya'dan Kopenhag'a Direkt Uçuşlar

Kalkış Varış
Antalya Uluslararası Havalimanı Kopenhag Kastrup Havalimanı
Gazipaşa Alanya Havalimanı Kopenhag Kastrup Havalimanı

Kopenhag direkt uçuş rezervasyonu

Doha

Orta Doğu’nun en önemli ticari ve kültürel merkezlerinden biri olan Doha, Katar’ın bağımsızlığını ilan ettiği 1971 yılından bu yana ülkenin başkenti. Şehrin göbeğinde yükselen gökdelenleri; bir yanda ihtişamlı otelleri, diğer yanda geleneksel ve mütevazı kent merkezi; sıcak iklimi ve güzel ceylanlarıyla Doha, kadim doğu kültürü ve modern yaşamın kesiştiği sıra dışı bir vaha gibi.

Antalya'dan Doha'ya Direkt Uçuşlar

Kalkış Varış
Antalya Uluslararası Havalimanı Doha Hamad Uluslararası Havalimanı

Doha direkt uçuş rezervasyonu

Dublin

Müze gezmeyi seviyorsanız Dublin tam size göre. İrlanda Ulusal Arkeoloji Müzesi, Ulusal Galeri, Yazarlar Müzesi, Jeanie Johnston Gemisi ve daha pek çok müze kentin görkemli geçmişini gözler önüne seriyor. Alışveriş ve yemek için Grafton Caddesi sizleri bekliyor. Burada yerel lezzetleri keşfedebilir, alışveriş yapabilir ve Dublin sakinlerinin günlük yaşamını izleyebilirsiniz.

Antalya'dan Dublin'e Direkt Uçuşlar

Kalkış Varış
Antalya Havalimanı Dublin Havalimanı

Dublin direkt uçuş rezervasyonu

Edinburgh

İskoçya’nın Kuzey Denizi kenarında yer alan yüzlerce asırlık başkenti Edinburgh, masalsı atmosferiyle günümüzün en popüler tatil destinasyonları arasında yer alıyor. Orta Çağ’da yaşıyormuş gibi hissetmenizi sağlayan muhteşem mimari eserleri, sokakları arasındaki daracık geçitleri, yüksek kültürel düzeyi, sanata yakın duruşuyla ilgi çeken bu sıcak şehir, sempatik insanları ve doğal güzellikleriyle de konuklarını büyülüyor.

Antalya'dan Edinburgh'a Direkt Uçuşlar

Kalkış Varış
Antalya Havalimanı Edinburgh Havalimanı

Edinburgh direkt uçuş rezervasyonu

Göteborg

Kozmopolit yapısının yanı sıra Göteborg’un küçük şehirlere özgü bir büyüsü var. Sahillerin ve şehirde bulunan iki üniversitenin, Göteborg’un dinamik yapısını oluşturduğu söylenebilir. Şehir ayrıca; Volvo, SKF ve ESAB gibi İskandinavya’nın en ünlü şirketlerine ev sahipliği yapıyor.

Antalya'dan Göteborg'a Direkt Uçuşlar

Kalkış Varış
Antalya Havalimanı Göteborg Landvetter Havalimanı

Göteborg direkt uçuş rezervasyonu

Helsinki

Finlandiya’nın başkenti Helsinki, aynı zamanda “Baltık Denizi’nin kızı” olarak da anılıyor. Her yolun bir şekilde denize çıktığı Helsinki’nin kaostan uzak sokakları; enteresan mimarilere, etkileyici sanat müzelerine ve sevimli minimal kafelere ev sahipliği yapıyor. Yaz aylarında güneşin batmadığı kışın ile karların hiç erimediği bu kuzeyli kent, adım adım keşfedilmeye değer.

Antalya'dan Helsinki'ye Direkt Uçuşlar

Kalkış Varış
Antalya Havalimanı Helsinki Vantaa Havalimanı

Helsinki direkt uçuş rezervasyonu

Kuveyt

Dünyanın en önemli limanlarından birine sahip olan kent, hem ticaretle hem de turizmle öne çıkıyor. Petrol gelirleriyle zenginleşmiş bu şehir, gezginlere çöl kültürünü keşfetme imkanı veriyor. Bu hareketli Orta Doğu şehrine daha yakından bakmaya hazır olun.

Antalya'dan Kuveyt'e Direkt Uçuşlar

Kalkış Varış
Antalya Havalimanı Kuveyt Uluslararası Havalimanı

Kuveyt direkt uçuş rezervasyonu

Lefkoşa

KKTC'nin tam kalbinde yer alan Lefkoşa, aynı zamanda KKTC’nin güzel başkenti. Ülkenin en önemli kültür, sanayi, ticaret ve ulaşım merkezi olan kent, birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmasıyla da zengin bir tarihi dokuya sahip. Masmavi suları, muhteşem manzaraları, hafif yemekleri ve Akdeniz’e dair pek çok güzelliği bu mütevazi şehirde bulabilirsiniz.

Antalya'dan Lefkoşa'ya Direkt Uçuşlar

Kalkış Varış
Antalya Havalimanı Lefkoşa Ercan Uluslararası Havalimanı

Lefkoşa direkt uçuş rezervasyonu

Londra

Londra gezilerinizde Thames Nehri’nde tekne turlarına katılarak kenti başka bir açıdan seyredebilir, London Eye ile kenti yukardan görebilir ya da kentin saraylarında, müzelerinde, parklarında keyifli saatler geçirebilirsiniz. Yorgunluk atma zamanı geldiğinde de yüzyıllardır geleneksel olarak yaşatılan çay kültürüne ortak olabilirsiniz.

Antalya'dan Londra'ya Direkt Uçuşlar

Kalkış Varış
Antalya Havalimanı Londra Gatwick Havalimanı

Londra direkt uçuş rezervasyonu

Manchester

Sanayileşme sürecinde iklimi, limana yakınlığı, nehirleri ve kömür yatakları sayesinde diğer şehirlerin öncüsü olan Manchester, Kuzey İngiltere'nin başkenti olarak Manchester United ve Manchester City gibi dünyaca ünlü futbol takımlarına ev sahipliği yapıyor.

Antalya'dan Manchester'a Direkt Uçuşlar

Kalkış Varış
Antalya Havalimanı Manchester Havalimanı

Manchester direkt uçuş rezervasyonu

Moskova

Şehrin kalbinin attığı, günümüzde başkanlık sarayı olarak kullanılan Kremlin Sarayı ve Uspensky Katedrali, ziyaretçilerini Çarlık Rusya’sında tarihi bir yolculuğa çıkartmak için bekliyor. Çanakkale’de kalıntıları bulunan ve dünyanın en efsanevi antik kenti olan Troya’nın altın eserlerini Puşkin Güzel Sanatlar Müzesi’nde görmeyi unutmayın.

Antalya'dan Moskova'ya Direkt Uçuşlar

Kalkış Varış
Antalya Havalimanı Moskova Vnukovo Uluslararası Havalimanı

Moskova direkt uçuş rezervasyonu

Oslo

Oslo, Kuzey mitolojilerinden Vikinglerin gizemli dünyasına, Ortaçağ kalelerinin görkeminden, ünlü Norveçli ressam Edvard Munch’un eseri Çığlık’ta dışa vurduğu tüm duygulara kadar pek çok farklı deneyimi bir arada yaşayabileceğiniz bir kent.

Antalya'dan Oslo'ya Direkt Uçuşlar

Kalkış Varış
Gazipaşa Alanya Havalimanı Oslo-Gardermoen Havalimanı

Oslo direkt uçuş rezervasyonu

St. Petersburg

Sanat, kültür ve müze gezileri yapabileceğiniz St. Petersburg’da çarların, kralların gösterişli saraylarında geçmişin şaşaasını yaşayabilir, milyonlarca eseri olan Ermitaj Müzesi’nde ya da kentin diğer müzelerinde tarihe tanıklık edebilirsiniz.

Antalya'dan St. Petersburg'a Direkt Uçuşlar

Kalkış Varış
Antalya Havalimanı St. Petersburg Pulkovo Havalimanı

St. Petersburg direkt uçuş rezervasyonu

Stockholm

Stockholm, “Köprülerin Şehri”, “Suyun Kenarındaki Güzel” gibi unvanlara sahip. Malaren Gölü ile Baltık Denizi’nin birleştiği noktada, 14 ada üzerindeki İsveç’in başkenti Stockholm yaz mevsiminde, Beyaz Geceler boyunca ziyaretçilerini büyülüyor.

Antalya'dan Stockholm'e Direkt Uçuşlar

Kalkış Varış
Antalya Havalimanı Stockholm Arlanda Havalimanı

Stockholm direkt uçuş rezervasyonu

Tunus

Otantik Kuzey Afrika ülkesi Tunus’un güneyinde romantik çöl rüzgârları eserken, başkent Tunus’ta zamanın ruhuyla karşılaşıyoruz. Kadim doğu kültürüyle modern yaşamı tek potada eriten Tunus; sıcakkanlı halkı, egzotik mutfağı ve yaşlı bir bilgeyi andıran tarihi yapıları ile gezginleri baştan çıkarmaya her daim hazır gibi.

Antalya'dan Tunus'a Direkt Uçuşlar

Kalkış Varış
Antalya Havalimanı Tunus-Kartaca Uluslararası Havalimanı

Tunus direkt uçuş rezervasyonu

Varşova

Polonyalı ünlü besteci Chopin’in bestelerini sıkça duyabileceğiniz Varşova’da müzeler, saraylar ve sanat galerileri kentin sanat zevkini anlayabilmek için ideal yerler. Varşova’daki restoran ve kafelere gittiğinizde geleneksel lezzetleri deneyebilir, Doğu Avrupa, Polonya, Yahudi ve komşu ülke mutfaklarının izlerini bulabileceğiniz yemekleri yiyebilirsiniz.

Antalya'dan Varşova'ya direkt uçuşlar

Kalkış Varış
Antalya Havalimanı Varşova Chopin Havalimanı

Varşova direkt uçuş rezervasyonu

Türk Hava Yolları Blog ile keyifli keşifler

Türk Hava Yolları Blog | Dünya Daha Büyük. Keşfet.

Kimsenin bilmediği saklı cennetleri, yolculuğu kolaylaştıran ipuçlarını ve özgün seyahat fikirlerini görmek için Türk Hava Yolları Blog'u ziyaret edin!


Şimdi Keşfet

Teknik nedenlerden ve otoritelerce alınan kararlardan dolayı tarifelerimizde değişiklik olabilmektedir. Havalimanına geçiş yapmadan önce uçuşlarınızı kontrol etmenizi önemle hatırlatıyoruz.