Skip to main content

BERLİN İSTANBUL UÇAK BİLETİ

Avrupa’nın en özgür şehirlerinden biri olan Berlin hem yenilikçi hem de pek çok açıdan ilham verici bir metropol. Ayrıca ziyaretçilerine eğlenceden sanata, gastronomiden mimariye unutulmayacak deneyimler sunuyor. Dinamik yapısı ile dikkat çeken Berlin’den yirmi dört saat hareketli şehir İstanbul’a düzenlenen seferler de oldukça popüler. İki şehir arasında gerçekleşen Berlin-İstanbul seferleri için uçak biletinizi alırken Türk Hava Yolları’nı tercih ederek; konforlu ve ayrıcalıklı bir yolculuk geçirebilirsiniz.


Berlin’den İstanbul’a Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama beş uçuş gerçekleştiriliyor. Bu ortalama sayı kış aylarında değişmekle birlikte hepsi direkt olarak gerçekleşiyor.  

Türk Hava Yolları tarafından gerçekleştirilen Berlin-İstanbul uçuşlarının bazıları da Ankara Esenboğa Havalimanı(ESB) ya da İzmir Adnan Menderes Havalimanı (ADB) üzerinden aktarmalı olarak düzenleniyor. Aktarmalı uçuşlarda yolculuk süresi, bekleme süresine bağlı olarak değişiklik gösteriyor.

Türk Hava Yolları’nın yüzlerce uçuşu için İstanbul önemli bir aktarma noktası olarak kabul ediliyor. Siz de Berlin’den yola çıkıp İstanbul’u aktarma noktası kullanarak buradan Türk Hava Yolları’nın farklı bir uçuşuyla yolculuğunuza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Kalkış Yeri: Berlin


Turkish Airlines Berlin Flights

Berlin; tarih, kültür ve muhteşem manzaraların eklektik bir karışımı. Dinamik yapısının yanı sıra ilham verici bir atmosfere sahip. Özgürlük, yaratıcılık ve eğlence bu şehirde hep bir arada. Brandenburg Kapısı’na yürümek, Reichstag’ın cam tavanını ziyaret etmek, Berlin Katedrali’ni görmek, East Side Gallery’i keşfetmek ve Holocaust Anıtı’nda geçmişi anmak Berlin’de yapılacaklardan sadece birkaçı.

Destinasyon: İstanbul


Turkish Airlines Istanbul Flights

Çağlar boyu büyük medeniyetlere ev sahipliği yapan İstanbul, geçen zamana meydan okuyan bir şehir. Kültürel mirasının yanı sıra İstanbul; konumu, hareketli yapısı ve doğal güzellikleri ile de göz kamaştırıcı. Bu yüzden de İstanbul’da mutlaka yapılması gerekenler listesi de bir hayli kalabalık. Galata Kulesi’nde panoramik manzaranın tadını çıkarabilir, eski şehir merkezindeki sarnıçları dolaşabilir, kentin binlerce yıllık koruyucuları hisarları ziyaret edebilir, Boğaz’da martılara simit atabilirsiniz.

İstanbul’da iki uluslararası havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’nın Berlin-İstanbul uçuşlarında varış noktası olarak her iki havalimanını da seçebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım:

İstanbul Havalimanı (IST) D20 yolu üzerinde bulunuyor ve yolun bir ucu TEM'e bağlanıyor. Yakınında, Odayeri'nde ise 07 bağlantısı bulunuyor. Bu yollar hem TEM’e hem de E5'e bağlanma seçeneği sunuyor.

Şehir merkezine 35 km uzaklıkta yer alan İstanbul Havalimanı'na Havaist, İETT, taksi ya da özel araçlarınızla ulaşabilirsiniz. 100-110 TL karşılığında taksiyle şehrin birçok noktasına yaklaşık 30 dakikada ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için İstanbul Havalimanı’na ilişkin ulaşım bilgileri sayfamızı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca İstanbul Havalimanı’ndaki (IST) firmalarından şehir içindeki hareketinizi kolaylaştıracak bir araç kiralayabilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım:

Berlin-İstanbul hattında Türk Hava Yolları’na ait seferlerden birkaçı İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda (SAW) son buluyor. Anadolu yakasında bulunan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı şehir merkezine 40 km mesafede yer alıyor.

Bu havalimanına inen yolcular için şehre ulaşımda kullanılabilecek en hızlı seçenek havayolu servisleri. Bu servisler Kadıköy ve Taksim yönlerinde ulaşım sağlıyor. Ayrıca birkaç belediye otobüsü de Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehrin merkezi noktalarına doğru yolcu taşıyor: SG-2 numaralı otobüsle Taksim’e, E-3 numaralı otobüsle 4. Levent’e, E-11 ya da SG-1 numaralı otobüslerle ise Kadıköy’e gidebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.