Skip to main content

Bir bakışta Berlin


Berlin gezinizde, mimarinin aslında kentin tarihini fısıldadığına tanık olursunuz. Şehrin son 200 yıllık tarihine şahitlik etmiş, Doğu ve Batının birleşmesinin simgesi Brandenburg Kapısı ile şehrin dört bir köşesine yayılmış tasarım harikası olan ve Berlin’in hiçbir zaman eskimeyeceğini gösteren binalar da kentin cazibesini pekiştiriyor. Çocuk, genç, yaşlı demeden herkese huzur ortamı sağlayan, şehrin tam ortasında uzanan parklar, bahçeler, göller ve doğanın kente armağanı Spree ve Havel Nehirleriyle Berlin ziyaret edilmeyi bekliyor.

Berlin size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Eğlence ve alışveriş Mutfak kültürü Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Potsdam (41 km)
Magdeburg (156 km)
Aachen (638 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+49

ELEKTRİK ENERJİSİ
F, C

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
€2.49

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€30.00

Ocak
-0,6 °C
Şubat
0,6 °C
Mart
4,4 °C
Nisan
8,3 °C
Mayis
13,3 °C
Haziran
16,7 °C
Temmuz
17,8 °C
Ağustos
17,8 °C
Eylül
13,9 °C
Ekim
9,4 °C
Kasım
4,4 °C
Aralık
1,1 °C

Berlin Havalimanı ulaşım bilgileri

Havalimanı rehberini indir PDF

TOPLU TAŞIMA:

Berlin Branderburg Havalimanı (BER) ile şehir merkezi (Alexanderplatz) arasındaki ulaşımınızı raylı sistemi ve ekspres otobüsleri kullanarak sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma sistemi T1, T2 ve T5 terminallerine bağlı olarak çalışıyor. T1 terminali üzerinden saatte dört kez gerçekleştirilen havalimanı ekspresi ve bölgesel tren seferleri (U-Bahn) ile şehir merkezine 30 dakikada ulaşmak mümkün. Ayrıca S9 ve S45 S-Bahn tren hatları, her 20 dakikada bir şehir merkezine sefer düzenliyor. S-Bahn ile şehir merkezine ortalama 1 saat 10 dakikada varılıyor. Ekspres otobüsler X7 ve X71, Rudow metro istasyonu (U7 terminali) ve her iki terminal konumu (T1 ve T5) arasında seyahat ediyor. Terminal 1'e yolculuk 18 dakika sürüyor. Ayrıca BER1 (Steglitz Belediye Binası - BER T1/2) ve BER2 (Potsdam Merkez İstasyonu - BER T1/2&T5) ekspres otobüsleri günde birkaç kez Berlin Brandenburg Havalimanı'na sefer düzenliyor. Daha fazla bilgi almak için Türkçe diliyle de hizmet sunan Berlin Airport sayfasını inceleyebilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 30 dakika

Havalimanından uzaklık: 26 km

TAKSİ:

Berlin Brandenburg Havalimanı'ndan (BER) şehir merkezine (Alexanderplatz) taksi ile ulaşım için T1 ve T5 terminalleri çevresinde bulunan taksi duraklarını kullanabilirsiniz. Yolculuk ortalama 30-40 dakika sürüyor.

Ortalama taksi fiyatı: 33-40 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör

Turkish Airlines Hotel Booking

Konaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç

Konaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Turkish Airlines Hotel Booking

Booking.com ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç