Skip to main content

Bir bakışta Bursa


MÖ 4000'li yıllara dayanan uzun tarihiyle Bursa, Musevi, Hıristiyan ve İslam Semavi dinlerine ait çok sayıda tarihi ve dini mabede ev sahipliği yapıyor. Benzersiz doğal alanları, kaleleri ve surları; sayısız kilise, cami ve sinagogları, türbeleri, müzeleri, medreseleri, hanları, hamamları ve köprüleriyle Bursa, yerli ve yabancı turistler için cezbedici bir şehir. Türkiye’nin en önemli turizm kentlerinden Bursa, kış sporlarının merkezi olarak kabul ediliyor. Zamanda yapacağımız yolculuk için uçağımız kalkışa hazır. Siz de hazırsanız, Anadolu tarihine en iyi ışık tutan şehirlerden biri olan Bursa sizi bekliyor.

Bursa size ne vadediyor:


Sağlık ve dinlenme Eğlence ve alışveriş Kayak Dağ Orman

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Yalova (76 km)
Bilecik (123 km)
Balıkesir (177 km)
PARA BİRİMİ
Türk lirası

ÜLKE KODU
+90

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, E

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
€1.74

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€12.62

Ocak
5,6 °C
Şubat
6,7 °C
Mart
8,9 °C
Nisan
12,8 °C
Mayis
17,2 °C
Haziran
21,1 °C
Temmuz
23,3 °C
Ağustos
23,3 °C
Eylül
20 °C
Ekim
15,6 °C
Kasım
11,1 °C
Aralık
7,8 °C
Tour Istanbul

TourIstanbul ile İstanbul'un keşfi

Uçuş saatinizi havalimanında beklemeyin, İstanbul’un tarihi mekânlarını ve en güzel restoranlarını TourIstanbul ile keşfedin. TourIstanbul’a katılmak için tek yapmanız gereken , İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Geliş kontuarında bulunan otel rezervasyon masasına uğramak!
TourIstanbul >>

Bursa Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından şehir merkezine, seferleri uçak saatlerine göre belirlenmiş olan belediye otobüsleriyle ulaşabilirsiniz. Ayrıca 06.00-23.00 saatleri arasında Yenişehir minibüslerini kullanabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 60 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 1 saat sürer.

Havalimanından ortalama süre: 60 dakika

Havalimanından uzaklık: 60 km

TAKSİ:

Belediye otobüslerini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 130 Türk lirasıdır.

Ortalama taksi fiyatı: 130 Türk lirası

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç