Skip to main content

Bir bakışta Cenova


2006’dan beri Cenova’da bulunan birçok eser UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunuyor. Cenova zengin tarihi, kültür ve sanat birikimi, müzik alanındaki başarılı çalışmaları ve mimarisiyle 2004 yılında Avrupa Kültür Başkenti de seçildi. Endüstriyel anlamda da İtalya’nın merkezlerinden biri olan Cenova, Roma ya da Venedik gibi görülmesi gereken, önemli bir İtalyan kenti. Akdeniz ikliminin hâkim olduğu şehir; muhteşem deniz manzarası, ormanları ve trekking sporuna uygun alçak dağlarıyla her yıl çok sayıda turist ağırlıyor. Cenova’ya daha yakından bakın ve gizli kalmış bu cenneti keşfedin.

Cenova size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Mutfak kültürü Yüzme Plaj

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Savona (82 km)
La Spezia (77 km)
Imperia (155 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+39

ELEKTRİK ENERJİSİ
L, F, C

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Cenova havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Cenova Havalimanı’ndan 7 km uzaklıkta bulunan şehir merkezine otobüslerle ulaşabilirsiniz. Havalimanının geliş terminalinde bulunan Volabus ile 6,50 avro, 41 numaralı halk otobüsüyle de 1,50 avro ödeyerek yaklaşık 15-20 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 15-20 dakika

Havalimanından uzaklık: 7 km

TAKSİ:

Otobüs bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız şehir merkezine ulaşmak için taksileri tercih edebilirsiniz. Geliş terminalinde bulunan Genova Airport Taxi araçlarıyla 25 avro ödeyerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Ortalama taksi fiyatı: 25 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör