Skip to main content

Bir bakışta Dubrovnik


Dalmaçya kıyılarının güneyinde, denize uzanan bir burun üzerine kurulu Dubrovnik, Balkanlar'ın en eski kentlerinden biri. Şehir, Sırpların yoğun bombardımanı sonucunda büyük zarar görmüş olsa da UNESCO’nun çabasıyla yeniden inşa edildi. Bugün Hırvatistan’ın turizm gelirinin büyük bir kısmını Dubrovnik’ten sağlaması sizi şaşırtmasın. Şehrin eski ve yeniyi birleştirebilme gücü; tarih ve doğal güzellikleri aynı potada böylesine kusursuz eritebilmesi aklınızı başınızdan alacak!

Dubrovnik size ne vadediyor:


Doğa ve vahşi yaşam Tarih ve sanat Plaj Yüzme Romantizm

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Metkovic (96 km)
Opuzen (87 km)
Ploce (100 km)
PARA BİRİMİ
Hırvat kunası (HRK)

ÜLKE KODU
+385

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Dubrovnik havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından 20 km uzaklıkta bulunan Dubrovnik şehir merkezine, 08.00-21.00 saatleri arasında her 30 dakikada bir hareket eden Atlas Prijevoz otobüsleriyle ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine otobüsle ulaşımın bedeli yaklaşık 5 avrodur ve yolculuğunuz ortalama 30 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 30 dakika

Havalimanından uzaklık: 20 km

TAKSİ:

Otobüsleri bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 30 avrodur.

Ortalama taksi fiyatı: 30 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör