Skip to main content

Bir bakışta Ekaterinburg


Sverdlovsk bölgesinin başkenti Ekanterinburg, aynı zamanda maden ve metal endüstrilerinin bölgedeki merkezi. Kentin çevresi, “tayga” olarak bilinen bataklık ve ormanlık alanla çevrili. Ekaterinburg’da kasımdan nisana kadar oldukça soğuk bir hava hâkim olduğunu da hatırlatalım. Kültür ve sanatın Rusya’daki en önemli merkezlerinden biri olan Ekaterinburg, doğasıyla da ön plana çıkıyor.

Ekaterinburg size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Eğlence ve alışveriş Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Ufa (545 km)
Chelyabinsk (213 km)
Perm (361 km)
PARA BİRİMİ
Rus rublesi (RUB)

ÜLKE KODU
+7

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, E, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
-12.6 °C
Şubat
-11.1 °C
Mart
-3.8 °C
Nisan
4.3 °C
Mayis
11.3 °C
Haziran
17.1 °C
Temmuz
19 °C
Ağustos
15.9 °C
Eylül
9.8 °C
Ekim
3.4 °C
Kasım
-5.8 °C
Aralık
-11 °C

Ekaterinburg Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Ekaterinburg Havalimanı’ndan 18 km uzaklıkta bulunan şehir merkezine otobüsle gidilebilirsiniz. A ve B numaralı terminallerden 06.00-23.00 saatleri arasında hizmet veren 039 numaralı halk otobüsüyle 23 ruble ödeyerek yaklaşık 50 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Rusya’da diğer bölgelere devam edecekseniz halk otobüsüyle 23 ruble ödeyerek yaklaşık 50-60 dakikada, 01 Express Shuttle ile 100 ruble ödeyerek 20-25 dakikada tren istasyonuna ulaşabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 50 dakika

Havalimanından uzaklık: 18 km

TAKSİ:

Ekaterinburg Havalimanı’ndan şehir merkezine taksiyle gitmek isterseniz, Airport Taxi araçlarıyla A ve B numaralı terminalden 650 ruble ödeyerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Ortalama taksi fiyatı: 650 ruble

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör