Skip to main content

Bir bakışta Eskişehir


Ünlü Türk düşünürlerinden Yunus Emre ve dünya mizah kültürüne önemli katkılarda bulunmuş Nasreddin Hoca’nın yetiştiği kent, tam bir kültür başkenti. Eskişehir ayrıca, lületaşı ve çeşitli hastalıkların tedavisi için önemli olan sıcak su kaynaklarıyla da ünlü. Kültürel zenginliğiyle ön plana çıkan kent; mutfağı ve alışveriş imkânlarıyla da turistler tarafından yoğun ilgi görüyor. Eskişehir, kaplıcalarının ve ören yerlerinin yanı sıra camileri, türbeleri ve müzeleriyle de dikkat çekiyor. Bu dinamik ve sıcak kenti keşfetmeye hazırsanız başlayalım!

Eskişehir size ne vadediyor:


Eğlence ve alışveriş Şehir hayatı Doğa yürüyüşü

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Ankara (234 km)
Kütahya (135 km)
Afyon (147 km)
PARA BİRİMİ
Türk lirası

ÜLKE KODU
+90

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, E

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
€1.60

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€12.62

Ocak
0,5 °C
Şubat
2,2 °C
Mart
6,1 °C
Nisan
10,6 °C
Mayis
15 °C
Haziran
18,9 °C
Temmuz
21,1 °C
Ağustos
21,1 °C
Eylül
17,8 °C
Ekim
12,2 °C
Kasım
7,2 °C
Aralık
2,8 °C

Eskisehir Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından şehir merkezine, 4 ve 63 numaralı halk otobüsleriyle ulaşabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 5 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 15 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 15 dakika

Havalimanından uzaklık: 5 km

TAKSİ:

Halk otobüslerini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 25 Türk lirasıdır.

Ortalama taksi fiyatı: 25 Türk lirası

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç