Skip to main content

Bir bakışta Friedrichshafen


5. yüzyıla uzanan tarihiyle Friedrichshafen, Almanya’nın turizm noktalarının başında geliyor. Büyüleyici Alp Dağları ve Konstanz Gölü’yle muhteşem bir doğaya sahip kent, turistler tarafından oldukça yoğun ilgi görüyor. II. Dünya Savaşı sonrasında tekrar kurulan Friedrichshafen mimarisi, tarihsel dokusu ve doğal güzelliğiyle oldukça etkileyici bir kent.

Friedrichshafen size ne vadediyor:


Doğa ve vahşi yaşam Doğa yürüyüşü Plaj Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Konstanz (30 km)
Ravensburg (21 km)
Meckenbeuren (11 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+49

ELEKTRİK ENERJİSİ
F, C

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
€2.66

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€40.00

Ocak
1,5 °C
Şubat
1,7 °C
Mart
5,6 °C
Nisan
8,9 °C
Mayis
13,3 °C
Haziran
16,7 °C
Temmuz
18,9 °C
Ağustos
18,3 °C
Eylül
15,6 °C
Ekim
10,6 °C
Kasım
4,4 °C
Aralık
1,1 °C

Friedrichshafen Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından yaklaşık 5 km uzaklıkta bulunan Friedrichshafen şehir merkezine, saatte bir hareket eden Bodensee-Oberschwaben trenleriyle ulaşabilirsiniz. Trenle şehir merkezine ulaşımın bedeli 1,80 avrodur ve biletinizi havalimanındaki platformdan alabilirsiniz. Şehir merkezine trenle yolculuğunuz sadece birkaç dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: Birkaç dakika

Havalimanından uzaklık: 5 km

TAKSİ:

Tren bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli 10 avrodur ve yolculuğunuz ortalama 10 dakika sürer.

Ortalama taksi fiyatı: 10 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç