Skip to main content

İSTANBUL KÖLN UÇAK BİLETİ

Hepsi birbirinden renkli semtleri, kozmopolit yapısı ve tarihi zenginlikleri ile İstanbul, dünyanın en kalabalık ve dikkat çekici metropollerinden biri. Gökdelenlerin ve cami minarelerinin iç içe geçtiği bir siluete sahip şehir, İstanbul Boğazı’ndan gelen esintiyle nefes alıyor. İstanbul’da yaz, kış fark etmeksizin yapılacak aktivitelerin sınırı yok. Yıl boyu gerçekleşen festivaller şehri her mevsim dinamik kılıyor. İşte bu hareketli şehirden dünyanın dört bir yanına her gün yüzlerce uçak hareket ediyor. Almanya’nın zarif ve eğlenceli kenti Köln’e düzenlenen seferler de oldukça popüler. Bu iki şehir arasında yapacağınız yolculuklar için uçak biletinizi alırken Türk Hava Yolları’nı tercih ederek ayrıcalıklı bir uçuş deneyimleyebilirsiniz.


İstanbul’dan Köln’e Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama dört uçuş düzenleniyor. Bu ortalama sayı yıl içinde pek değişmemekle birlikte seferlerin hepsi aktarmasız olarak gerçekleşiyor. Yaklaşık üç buçuk saat süren uçuşlar İstanbul Havalimanı’ndan (IST) başlıyor, Köln Bonn Havalimanı’nda (CGN) havalimanında sona eriyor. İki şehir arasındaki mesafe ise yaklaşık bin dokuz yüz kilometre.

Kalkış Yeri: Köln


Turkish Airlines Cologne Flights

Gezginler açısından Köln’ü çekici kılan çok sayıda unsur var. Bunlardan belki de en önemlisi şehrin genç nüfusunun saçtığı pozitif enerji. Bir diğeri ise mimari harika olarak kabul edilen Köln Katedrali. Eski Şehir merkezinin rengarenk ve şirin evleri de gören herkesi yüzlerce fotoğraf çekmeye itiyor. İkinci Dünya Savaşı sırasında ülke içinde minimum zararı gören şehir merkezlerinden birine sahip Köln, birbirinden farklı sanat galerileri, kafeleri ve konsept dükkanlarıyla dikkat çekiyor.

Şehir, Köln Bonn Havalimanı (CGN) olmak üzere tek bir havalimanına ev sahipliği yapıyor. Türk Hava Yolları’nın Köln kalkışlı uçuşları da bu havalimanından gerçekleşiyor.

Köln Bonn Havalimanı’na (CGN) ulaşım

Ülkenin yedinci büyük havalimanı olan Köln Bonn Havalimanı’ndan (CGN) her gün pek çok uçuş gerçekleşiyor. Köln ve Bonn’a 15 km mesafede yer alan havalimanına ulaşım oldukça kolay. Bunun için taksi, tren, otobüs, bisiklet ve paylaşımlı araç yolculuğu gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Havalimanına ulaşımın en kolay yolu trenler. Havalimanının sağına yerleşmiş tren istasyonuna ulaşmak için şehir merkezinden sıklıkla hareket eden trenleri kullanabilirsiniz. Otobüsler de bir başka seçenek olarak karşınıza çıkıyor; otobüs güzergahları ve saatleri için havalimanının sayfasına bakabilirsiniz. Ayrıca pek çok otel havalimanı ulaşımı için servis imkanı tanıyor. Öte yandan, Köln Bonn Havalimanı bisikletlileri de düşünen doğa dostu bir işletmeye sahip. Bisikletleri ile gelen yolcular için havalimanında bisiklet park alanı mevcut. Araç paylaşımı da Almanya’da sık uygulanan bir sistem. Bu sistemden yararlanarak ulaşımınızı daha da kolaylaştırabilirsiniz.

Destinasyon: İstanbul


Turkish Airlines Istanbul Flights

İstanbul dinleri, dilleri ve kültürleri bir araya getiren kendine özgü bir düzene sahip, bu özellikleriyle de dünyanın ilgisini çeken bir şehir. Kozmopolit yapısını masmavi Boğaziçi, eski Bizans eserleri ve Osmanlı izleri çevreliyor. İstanbul seyahatinizde çağlar boyu bir yolculuk yapacak, sokaklar arasında gezinirken şehrin esrarengiz atmosferine kapılacaksınız. Eğer inanç çeşitliliğin bir yansıması olan tarihi dokuyu görmek istiyorsanız Viyana’da dökme demirden imal edilerek İstanbul’da montajlanan Sveti Stefan Kilisesi’ni, nice evliyaların ebedi evi Galata Mevlevihanesi’ni, Ortodoksluğun merkezi Fener Rum Patrikhanesi’ni, ayrıca Kalenderhane, Gürani ve Eski İmaret gibi kiliseden bozma bin yıllık camileri gezmekten geri durmamalısınız.

İstanbul’da iki uluslararası havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Köln seferlerinde varış noktası olarak İstanbul Havalimanı (IST) kullanılıyor.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

İstanbul’un Avrupa yakasında, Karadeniz kıyısındaki Tayakadın ile Akpınar köyleri arasında yer alan İstanbul Havalimanı (IST), şehir merkezine 35 km mesafede yer alıyor. Havaist otobüsleriyle Taksim, Beşiktaş, Yenikapı, Bahçeşehir ve Kozyatağı gibi şehir merkezindeki birçok farklı noktaya ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine İETT otobüslerini kullanarak da ulaşabilirsiniz. Sefer ve tarife bilgilerini ulaşım bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.