Skip to main content

MÜNİH İSTANBUL UÇAK BİLETİ

Bitmek bilmeyen festivalleri, yemyeşil şehir parkları ve Bavyera’nın kalbindeki mükemmel konumu ile bilinen Münih, Almanya’nın üçüncü büyük kenti. Öğrenci nüfusunun yoğunluğu nedeniyle dinamik bir atmosfere sahip şehir, aynı zamanda ülkede kültürel bir hub konumunda. Öyle ki sayısı sekseni aşan müze ve sanat galerilerine, yıl boyunca çok sayıda konsere ev sahipliği yapıyor. Münih’ten yirmi dört saat hareketli bir diğer şehir İstanbul’a yapılan uçuşlar da oldukça popüler. İki şehir arasında gerçekleşen Münih-İstanbul seferleri için uçak biletinizi alırken Türk Hava Yolları’nı tercih ederek ayrıcalıklı ve konforlu bir yolculuk deneyimleyebilirsiniz.


Münih’ten İstanbul’a Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama beş uçuş gerçekleştiriliyor. Her gün Münih Franz Josef Strauss Havalimanı (MUC) kalkan Türk Hava Yolları seferleri İstanbul Havalimanı’nda (IST) ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda (SAW) sona eriyor. Sefer sayısı yıl içinde pek değişmemekle birlikte aktarmasız olarak düzenleniyor. Uçuşlar yaklaşık iki saat kırk dakika sürüyor. İki şehir arasındaki mesafe ise yaklaşık bin beş yüz kilometre.

Kalkış Yeri: Münih


Turkish Airlines Munich Flights

Münih bir buçuk milyonluk nüfusu ve bitmeyen festivalleri ile dinamik bir Alman kenti. Bavyera’nın en güzel yerinde bulunan şehir bölgeyi keşfetmek isteyenlerin de popüler adresi konumunda. Özellikle bölgedeki meşhur Neuschwanstein Şatosu, görüntüsü ile Disneyland’i hatırlatıyor. Münih söz konusu olduğunda şehir parklarından söz etmemek olmaz. English Garten bunlardan en ünlüsü. Yaz aylarında açık hava sinemalarının yapıldığı park, Münihliler ve ziyaretçiler için popüler bir dinlenme alanı.

Şehir, Münih Franz Josef Strauss Havalimanı (MUC) ismini taşıyan tek bir havalimanına ev sahipliği yapıyor. Türk Hava Yolları’nın Münih kalkışlı uçuşları da bu havalimanından hareket ediyor.

Münih Franz Josef Strauss Havalimanı’na (MUC) ulaşım:

Ülkenin ikinci büyük ve Avrupa’nın yedinci işlek havalimanı olma özelliğini taşıyan Münih Franz Josef Strauss Havalimanı’ndan (MUC) her gün pek çok uçuş gerçekleşiyor. Şehre 30 km mesafede yer alan havalimanı ile şehir merkezi arasında tren, otobüs gibi toplu taşıma araçlarını tercih ederek kolayca ulaşabilirsiniz.

Havalimanına ulaşımın en kolay yolu trenler. S1 ve S8 tren hatları farklı güzergahları takip ederek havalimanına ulaşım sağlayarak yolcuları Terminal 1 ve Terminal 2’ye dek taşıyorlar. İki hattan birini kullanarak en fazla elli dakika içinde havalimanında olmanız mümkün. Çok sayıda otobüs firması, şehir merkezinden havalimanının her iki terminaline de ulaşım sağlıyor. Bunların haricinde araç kiralamak ya da taksi kullanmak gibi seçenekler de düşünülebilir.

Destinasyon: İstanbul


Turkish Airlines Istanbul Flights

İstanbul, boğazı mora boyayan erguvan ağaçlarının, adalara baharı getiren mimozaların ve haziran ayını sevdiren ıhlamurların şehridir. Kalabalık nüfusuna, kentleşmenin hızına ve hareketli sosyal yaşamına karşın koruları, ormanları ve cümle doğası ile bu şehir, ziyaretçilerini etkilemeye devam ediyor. İstanbul seyahatiniz ister yaz aylarına ister kış aylarına denk gelsin şehirde oldukça keyifli vakit geçirebilirsiniz. Beyoğlu’nda semtin çikolatasının, Eminönü’nde balık ekmeğin, Ortaköy’de kumpirin ve özellikle köşe başlarında çıtırdayan kestanelerin tadına bakmadan İstanbul seyahatinizi bitirmeyin.

İstanbul’da iki uluslararası havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’nın Münih-İstanbul uçuşlarında varış noktası olarak her iki havalimanı da seçilebiliyor.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

İstanbul Havalimanı, İstanbul’un Avrupa yakasında, Karadeniz kıyısındaki Tayakadın ile Akpınar köyleri arasında yer alıyor. İstanbul Havalimanı ile şehir merkezi arasında 35 km bulunuyor. Şehir merkezine ulaşımda taksi, araç kiralama, havalimanı servisleri gibi farklı seçenekler mevcut. İstanbul Havalimanı’nda (IST) sizi bekleyen araç kiralama firmalarından şehir içindeki hareketinizi kolaylaştıracak bir araç kiralayabilirsiniz. Ekonomik ve hızlı bir alternatif arıyorsanız Havaist ve İETT otobüslerini kullanmak doğru bir seçim olur. Gece gündüz çalışan havalimanı servisleri rahat bir yolculuk vadediyor. Bu servislerle şehrin birçok noktasına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca taksiyle 100-110 TL ödeyerek 30 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için İstanbul Havalimanı’na ilişkin ulaşım bilgileri sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) şehir merkezine ulaşım

Anadolu yakasında bulunan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW), şehir merkezine 40 km mesafede konumlanıyor.

Kadıköy ve Taksim’e seferler düzenleyen havalimanı servislerini kullanarak gitmek istediğiniz noktalara kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca belediye otobüsleri de Sabiha Gökçen Havalimanı’nı (SAW) tercih eden yolculara büyük kolaylık sağlıyor: SG-2 numaralı otobüsle Taksim’e, E-3 numaralı otobüsle 4. Levent’e, E-11 ya da SG-1 numaralı otobüslerle ise Kadıköy’e gidebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.