Skip to main content

Bir bakışta Harkiv


Rusya sınırına çok yakın olan ve II. Dünya Savaşı’na birinci elden tanıklık eden Harkiv’de, SSCB’nin izleri hâlâ görülüyor ve tüm sokaklar tarih kokuyor. Tarihi birikimine ek olarak son derece başarılı bir planlamaya sahip olan şehir, bir sanayi kenti olmasına rağmen griden çok uzak. Geniş caddeleri, meydanları, yemyeşil dev parkları ve ilgi çekici müzeleriyle renkli Harkiv’de günün her saatini dolu dolu geçirebilirsiniz.

Harkiv size ne vadediyor:


Eğlence ve alışveriş Tarih ve sanat

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Donetsk (314 km)
Horlivka (225 km)
Zaporizhia (307 km)
PARA BİRİMİ
Ukrayna hryvnası (UAH)

ÜLKE KODU
+380

ELEKTRİK ENERJİSİ
C

ZAMAN DİLİMİ
GMT +2

ORT. KAHVE FİYATI
€1

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€13

Ocak
-6,7 °C
Şubat
-5,6 °C
Mart
0 °C
Nisan
8,9 °C
Mayis
15,6 °C
Haziran
18,9 °C
Temmuz
20,6 °C
Ağustos
19,4 °C
Eylül
13,9 °C
Ekim
7,2 °C
Kasım
1,1 °C
Aralık
-3,3 °C

Harkiv Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Harkiv Uluslararası Havalimanı’nın (HRK) 200 metre ilerisindeki otobüs durağından 115 numaralı otobüse binebilirsiniz. Yaklaşık 30 dakika süren otobüs yolculuğunu Haharina Ave durağında bitirip metroya aktarma yapabilir, 6 dakikalık bir metro yolculuğunun ardından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 30 dakika

Havalimanından uzaklık: N/A

TAKSİ:

Şehir merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Harkiv Uluslararası Havalimanı’ndan taksiye binip, trafik durumuna bağlı olarak ortalama 20 dakika içerisinde Harkiv’e ulaşabilirsiniz. Bu yolculuk size yaklaşık 5 avroya mal oluyor.

Ortalama taksi fiyatı: 5 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç