Skip to main content

Bir bakışta Ho Şi Minh Kenti


Ho Şi Minh Kenti’ni keşfetmek için kentin sokaklarına çıktığınızda, işe Bağımsızlık Sarayı’yla başlayabilirsiniz. Vietnam Savaşı’nın izlerini taşıyan Bağımsızlık Sarayı’nda her şey, Kuzey’in Güney’i ele geçirdiği 1975 yılındaki haliyle bırakılmış. Güney Vietnam yönetimi düştükten sonra açılan Savaş Kalıntıları Müzesi’nde yalnız Vietnam ordusunun teçhizatlarını değil, ele geçirilen ABD savaş araçlarını da görebilirsiniz. Kentin caddelerinde dolaşırken, Fransız Koloni Döneminden kalma Ho Şi Minh Kenti Güzel Sanatlar Müzesi’ne, Saygon Notre Dame Bazilikası’na ve diğer yapılara zaman ayırıp, mimarilerinin ayrıntılarını inceleyebilirsiniz. Tapınakları, meydanları gezdikten sonra alışveriş için Thai Binh Pazarı’na uğrayabilirsiniz. Pazarda rengârenk görüntüler eşliğinde farklı bir alışveriş deneyimi yaşayabilir ve burada, kentin en güzel sokak lezzetlerini tadabilirsiniz. Aranız sokak lezzetleriyle hoş değilse, kentin her yerinde karşılaşabileceğiniz yerel lezzetler sunan restoranlarda, geleneksel Vietnam lezzetlerini tadabilirsiniz.

Ho Şi Minh Kenti size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Eğlence ve alışveriş Plaj

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Thuận An (21 km)
Thủ Dầu Một (24 km)
Dĩ An (25 km)
PARA BİRİMİ
Vietnam dongu (VND)

ÜLKE KODU
+84

ELEKTRİK ENERJİSİ
G, C, A

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
€1.60

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€15.85

Ocak
26,7 °C
Şubat
27,8 °C
Mart
28,9 °C
Nisan
30 °C
Mayis
30 °C
Haziran
28,3 °C
Temmuz
28,3 °C
Ağustos
28,3 °C
Eylül
27,8 °C
Ekim
27,8 °C
Kasım
27,2 °C
Aralık
26,7 °C

Ho Şi Minh Kenti Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Tan Son Nhat Havalimanı’ndan (SGN) şehir merkezine ulaşmak için kullanılabilecek en kolay ulaşım aracı otobüs. 06.00-18.00 arasında çalışan otobüsler, 20 dakikada bir hareket ediyor. 152 numaralı bu otobüslerin bilet ücreti yaklaşık olarak 0,5 avro.

Havalimanından ortalama süre: 50-70 dakika

Havalimanından uzaklık: 8 km

TAKSİ:

Tan Son Nhat Havalimanı’ndan 8 km ve 20 dakika uzaklıktaki şehir merkezine gitmek için taksi tercih ederseniz, gideceğiniz noktaya bağlı olarak 6-10 avro arasında ücret ödemeniz gerekiyor.

Ortalama taksi fiyatı: 6-10 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç