Skip to main content

Bir bakışta Kiev


Ukrayna’nın eğitim ve kültür başkenti de olan Kiev, aynı zamanda Avrupa’nın önemli endüstri ve yüksek teknoloji merkezlerinden biri. Kiev, buraya ilk kez gelen turistleri, beklentilerinin çok ötesinde güzelliklerle şaşırtıyor. Kentin göz alıcı mimari yapıları, benzersiz park ve bahçeleri ziyaretçilerini büyülüyor. Kiev’de UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan görkemli Ayasofya Katedrali’ni ve altın yaldızlı kubbeleriyle ilgi çeken Pechersk İnziva Manastırı’nı gezip kentin mimari zenginliğini keşfedebilirsiniz. Bağımsızlık Meydanı’nda soluklanabilir, ardından alışveriş ve restoran seçenekleriyle cazip bir yer olan Khreshchatyk Caddesi’nde Kiev gezinizi taçlandırabilirsiniz.

Ukrayna’nın öne çıkan gezilecek görülecek noktaları için Ukrayna Uçak Bileti sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kiev size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Eğlence ve alışveriş Doğa yürüyüşü Orman

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Brovary (24 km)
Fastiv (75 km)
Bila Tserkva (87 km)
PARA BİRİMİ
Ukrayna hryvnası (UAH)

ÜLKE KODU
+380

ELEKTRİK ENERJİSİ
C

ZAMAN DİLİMİ
GMT +2

ORT. KAHVE FİYATI
€0.74

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€16.94

Ocak
-3.5 °C
Şubat
-3 °C
Mart
1.8 °C
Nisan
9.3 °C
Mayis
15.5 °C
Haziran
18.5 °C
Temmuz
20.5 °C
Ağustos
19.7 °C
Eylül
14.2 °C
Ekim
8.4 °C
Kasım
1.9 °C
Aralık
-2.3 °C

Kiev Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Kiev Boryspil Havalimanı’ndan (KBP) 37 km uzaklıkta olan şehir merkezine ulaşımı B ve D Terminallerinden kalkan otobüslerle yaklaşık 40 dakikada gerçekleştirebilirsiniz. Bu yolculuk için yaklaşık olarak 2 avro ödeniyor.

Havalimanından ortalama süre: 40 dakika

Havalimanından uzaklık: 37 km

TAKSİ:

Kiev Brispol Havalimanı’ndan kent merkezine taksiyle 7 avro karşılığında, yaklaşık yarım saatlik bir yolculukla ulaşabilirsiniz.

Ortalama taksi fiyatı: 7 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç