Skip to main content

Bir bakışta Krasnodar


Krasnodar şehrinin temelleri Rusya İmparatorluğu sınırlarını koruma amacıyla atılmış. Rus Çariçe Katerina, Kazaklara imparatorluğu korumaları karşılığında Krasnodar bölgesini vadetmiş. Kazakların başarılı hizmetinden sonra Katerina bu bölgeyi onlara hediye etmiş. Şehrin ilk adı olan Ekaterinodar, “Katerina'nın Hediyesi” anlamına geliyor. Bu isim devrimden sonra Lenin tarafından “Kırmızı Hediye” anlamındaki Krasnodar adıyla değiştirilmiş.

Krasnodar size ne vadediyor:


Tarih ve sanat

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Sochi (288 km)
Anapa (174 km)
Stavropol (298 km)
PARA BİRİMİ
Rus rublesi (RUB)

ÜLKE KODU
+7

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, E, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
€1.40

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€5.85

Ocak
-1,1 °C
Şubat
0,6 °C
Mart
5 °C
Nisan
12,2 °C
Mayis
17,2 °C
Haziran
21,1 °C
Temmuz
23,3 °C
Ağustos
22,8 °C
Eylül
17,8 °C
Ekim
11,1 °C
Kasım
6,7 °C
Aralık
2,2 °C

Krasnodar Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Pashkovsky Havalimanı (KRR) şehir merkezine 12 km uzaklıkta yer alıyor. Havalimanından şehir merkezine hizmet veren otobüs ve dolmuşlarla ulaşım sağlanıyor. Şehre ulaşmak yaklaşık yarım saat sürüyor.

Havalimanından ortalama süre: 30 dakika

Havalimanından uzaklık: 12 km

TAKSİ:

Pashkovsky Havalimanı’ndan şehir merkezine taksiyle yaklaşık yarım saatte ulaşılıyor. Taksi şoförlerinin İngilizce bilmeme ihtimaline karşı yanınızda Rusça sözlük bulundurmanızı öneririz.

Ortalama taksi fiyatı: -

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç