Skip to main content

Bir bakışta Lviv


Lviv’e gittiğinizde Ukrayna’nın çağdaş yüzünü yansıtan bir Avrupa kenti göreceksiniz. Ukrayna’nın bilim ve endüstri merkezi olan kent 14. yüzyıldan kalma haritalarda Aslan Şehri olarak geçiyor. Geçmişte Polonya, Almanya, Avusturya ve Ukrayna halklarının uzun süre birlikte yaşadığı kent, bugün de farklı kültürlerden gelen insanların buluşma noktası. Mutlaka görülmesi gereken kentler listenize Lviv’i de eklemenizi öneririz.

Lviv size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Doğa ve vahşi yaşam Orman

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Zhovkva (30 km)
Stryi (71 km)
Novyi Rozdil (57 km)
PARA BİRİMİ
Ukrayna hryvnası (UAH)

ÜLKE KODU
+380

ELEKTRİK ENERJİSİ
C

ZAMAN DİLİMİ
GMT +2

ORT. KAHVE FİYATI
€0.82

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€10.16

Ocak
-4.4 °C
Şubat
-3.3 °C
Mart
1.1 °C
Nisan
7.8 °C
Mayis
13.3 °C
Haziran
16.1 °C
Temmuz
17.2 °C
Ağustos
16.7 °C
Eylül
13.3 °C
Ekim
7.8 °C
Kasım
2.8 °C
Aralık
-2.2 °C

Lviv Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından şehir merkezine 48 numaralı otobüsler ya da 9 numaralı troleybüslerle ulaşabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 8 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 30 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 30 dakika

Havalimanından uzaklık: 8 km

TAKSİ:

Toplu taşıma araçlarını bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 5 dolardır.

Ortalama taksi fiyatı: 5 Amerikan doları

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç