Skip to main content

Bir bakışta Malabo


Egzotik bir tatilin kapılarını aralayan Malabo, zengin petrol ve doğalgaz kaynakları sayesinde Afrika’nın kozmopolit ve gelişmiş şehirleri arasına girmeye aday. Burası daha çok bir “expat” şehri olsa da adanın Güney Atlantik Okyanusu kıyısındaki muhteşem kumsalları ve el değmemiş tabiatı, doğa aşıklarını buraya çekiyor. Malabo, aynı zamanda kültürel öğelerine sahip çıkmış bir şehir, buradaki müzelerde etnik kültüre ait eserler ve hikayelerle karşılaşmak mümkün.

Malabo size ne vadediyor:


Yüzme Doğa yürüyüşü Eğlence ve alışveriş Dalış Tarih ve sanat

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Sipopo (25 km)
Bioko Norte (10 km)
Bioko Sur (41 km)
PARA BİRİMİ
West African franc (CFA)

ÜLKE KODU
+240

ELEKTRİK ENERJİSİ
C,E

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
€3.05

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€38.11

Ocak
25,7 °C
Şubat
26 °C
Mart
26 °C
Nisan
26,1 °C
Mayis
25,8 °C
Haziran
25 °C
Temmuz
24,4 °C
Ağustos
24,4 °C
Eylül
24,4 °C
Ekim
24,7 °C
Kasım
25,4 °C
Aralık
25,6 °C

Malabo airport information

TOPLU TAŞIMA:

Merkeze 8 km uzaklıktaki Malabo Uluslararası Havalimanı (SSG) ulaşım yöntemleri arasında toplu taşıma pek tercih edilmiyor. Özel şirketlerin çalıştırdığı toplu taşıma araçları şehir merkezine ulaşım sağlasa da belirli bir düzenleri yok. İnsanlar daha çok taksileri tercih ediyor.

Havalimanından ortalama süre: 10 dakika

Havalimanından uzaklık: 8 km

TAKSİ:

Malabo Uluslararası Havalimanı (Santa Isabel Uluslararası Havalimanı) ile şehir merkezi arasındaki ulaşım için en kolay yöntem taksileri kullanmak.

Ortalama taksi fiyatı: 15-18 EUR

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç