Skip to main content

Bir bakışta Melbourne


Port Phillip kıyı kesimine yayılan kent merkezi, Yarra ırmağının okyanusla buluştuğu bölgeye hayat veriyor. İtalya, Yunanistan, Çin ve Vietnam başta olmak üzere birçok ülkeden yapılan göçlerle toplumsal kimliğini oluşturan Melborne, bu yönüyle oldukça dinamik ve canlı bir kent. Ülkenin kültür başkenti olarak bilinen Melbourne doğal güzellikleri, Victoria tarzında inşa edilmiş müzeleri ve tiyatro binalarıyla sadece Avustralya’nın değil, tüm güney yarımkürenin eşsiz şehirlerinden biri.

Melbourne size ne vadediyor


Eğlence ve alışveriş Şehir hayatı Ekstrem sporlar Yüzme Tarih ve sanat Doğa ve vahşi yaşam

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
St Kilda (7 km)
Werribee (33 km)
Bundoora (18 km)
PARA BİRİMİ
Avusturalya doları (AUD)

ÜLKE KODU
+61

ELEKTRİK ENERJİSİ
I

ZAMAN DİLİMİ
GMT +11

ORT. KAHVE FİYATI
€2.59

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€55.67

Ocak
19,4 °C
Şubat
20 °C
Mart
18,3 °C
Nisan
15 °C
Mayis
12,2 °C
Haziran
9,4 °C
Temmuz
8,9 °C
Ağustos
10 °C
Eylül
11,7 °C
Ekim
13,3 °C
Kasım
16,1 °C
Aralık
18,3 °C

Melbourne havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından 25 km uzaklıkta bulunan Melbourne şehir merkezine SkyBus otobüsleriyle ulaşabilirsiniz. SkyBus otobüsleri her gün 10 dakikada bir hareket eder. Bu otobüslerle şehir merkezine ulaşımın bedeli 18 Avustralya dolarıdır ve yolculuğunuz yaklaşık 20 dakika sürer. Ayrıca SmartBus 901 numaralı otobüslerle Broadmeadows durağına ulaşabilir, buradan şehir merkezine bağlanan metroya binebilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 20 dakika

Havalimanından uzaklık: 25 km

TAKSİ:

Otobüs bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 60 Avustralya dolarıdır ve yolculuğunuz trafiğe bağlı olarak 30-40 dakika sürer.

Ortalama taksi fiyatı: 60 Avustralya doları

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç