Skip to main content

Bir bakışta New York


New York birbirini dik kesen, sayılarla isimlendirilmiş bulvar ve caddeleriyle kolay gezilen, zaman kaybettirmeyen bir kent. Keşfe Central Park’ta kısa bir yürüyüşle başlayıp, ardından Özgürlük Heykeli’nin meşalesinden New York’a göz gezdirebilir, oradan rotanızı Dünya Ticaret Merkezi ikiz kulelerinin yerine yapılan Sıfır Noktası’na çevirebilirsiniz. Gün batımında, Empire State Binası’nın üst katından şehrin kızıldan mor renge bürünen siluetini izleyebilir, daha sonra klasikleşmiş bir Broadway müzikalinde ya da kentin caz kulüplerinden birinde New York’un efsaneleşmiş sanat ve kültür yaşamına katılabilirsiniz. New York’ta yapılacaklar elbette bunlarla sınırlı değil. Şehrin ritmine bir kez ayak uydurdunuz mu, New York size rehberlik yapacaktır.

New York size ne vadediyor:


Eğlence ve alışveriş Mutfak kültürü Romantizm Kayak Plaj Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Atlantic City (204 km)
Trenton (98 km)
New Jersey (114 km)
PARA BİRİMİ
Amerikan doları (USD)

ÜLKE KODU
+1

ELEKTRİK ENERJİSİ
A, B

ZAMAN DİLİMİ
GMT -5

ORT. KAHVE FİYATI
€3.71

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€66.85

Ocak
0,6 °C
Şubat
1,7 °C
Mart
5,6 °C
Nisan
11,1 °C
Mayis
16,1 °C
Haziran
21,7 °C
Temmuz
24,4 °C
Ağustos
23,9 °C
Eylül
20 °C
Ekim
14,4 °C
Kasım
8,9 °C
Aralık
3,3 °C

New York Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Merkeze 40 km uzaklıktaki New York John F. Kennedy Havalimanı (JFK) toplu taşıma açısından rahat bir havalimanı. NYC Airporter olarak bilinen otobüsle Grand Central veya Penn İstasyonuna 16 USD karşılığında, Express Shuttle ile havalimanından Manhattan’a 14 USD bedelle ulaşım mümkün. Aynı zamanda metro ve tren aktarmalarıyla da havalimanına ulaşım sağlanabiliyor.

Havalimanından ortalama süre: 50 dakika

Havalimanından uzaklık: 40 km

TAKSİ:

New York John F. Kennedy Havalimanı’ndan şehir merkezine taksiyle ulaşım oldukça kolay. Sarı taksi olarak bilinen araçlarla ortalama 55 USD ödeyerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Ortalama taksi fiyatı: 55 ABD dolları

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç