Skip to main content

Bir bakışta Novosibirsk


Obi Irmağı kıyısında 19. yüzyılın sonlarında kurulan şehir daha sonra Hazar Gölü’nü Orta Asya’ya bağlayan Türkistan-Sibirya demiryolu sayesinde endüstri kenti olmaya başladı. Novosibirsk’in hemen güneyinden bulunan Ukok Yaylası, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alıyor. Yaz aylarının sıcak geçtiği kentte, kış aylarında sıcaklık -40 dereceye kadar düşebiliyor. Rusya’nın tarihi, coğrafyası ve kültür birikimiyle öne çıkan bu etkileyici kentininin enerjisini mutlaka hissetmelisiniz.

Novosibirsk size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Eğlence ve alışveriş Mutfak kültürü Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Prokopyevsk (341 km)
Omsk (655 km)
PARA BİRİMİ
Rus rublesi (RUB)

ÜLKE KODU
+7

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, E, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
€1.82

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€20.54

Novosibirsk Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından Novosibirsk şehir merkezine, 04.00-22.30 saatleri arasında sefer yapan 111E numaralı yolcu servis otobüsleriyle ulaşabilirsiniz. Yolcu servis otobüsleriyle ulaşımın bedeli yaklaşık 1 dolardır. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 23 km’dir ve yolculuğunuz ortalama 35-50 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 35-50 dakika

Havalimanından uzaklık: 23 km

TAKSİ:

Yolcu otobüslerini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 750 rubledir.

Ortalama taksi fiyatı: 750 ruble

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç