Skip to main content

Bir bakışta Pisa


Dünyanın en popüler turistik kentlerinden biri olan Pisa’da ortaçağdan kalan tarihi kent merkezi ve sayısız mimari şaheser göze çarpıyor. Bölgenin çevresinde bulunan kumsallar ve doğal alanlar da kenti eşsiz bir tatil merkezi haline getiriyor. Bavulunuzu hazırlayın, fotoğraf makinenizi unutmayın, Pisa’da yakalanması gereken çok kare var!

Pisa size ne vadediyor


Sağlık ve dinlenme Tarih ve sanat Mutfak kültürü Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Florence (80 km)
Livorno (20 km)
Lucca (17 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+39

ELEKTRİK ENERJİSİ
L, F, C

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
€1.00

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€50

Ocak
8 °C
Şubat
11 °C
Mart
12.5 °C
Nisan
14.5 °C
Mayis
15.5 °C
Haziran
23.5 °C
Temmuz
25.5 °C
Ağustos
26 °C
Eylül
21.5 °C
Ekim
19 °C
Kasım
11 °C
Aralık
11 °C

Pisa Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından 4 km uzaklıkta bulunan şehir merkezine kırmızı hatlı otobüslerle ulaşabilirsiniz. Otobüs biletini otobüsün içinde ya da terminalde bulunan marketten temin edebilirsiniz. Bu hatla direkt olarak ana tren istasyonunun bulunduğu bölgeye 7 dakikada, Pisa Kulesi’nin bulunduğu tarihi bölgeye 15-20 dakikada ulaşabilirsiniz. Ayrıca 06.00-00.00 saatleri arasında Pisa Mover adı verilen yolcu servisiyle tren istasyonuna da ulaşabilirsiniz. Bilet ücreti 5 avrodur. Havalimanından tren istasyonuna 5 dakikada, şehir merkezindeki tren istasyonuna 8 dakikada ulaşabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 7-20 dakika

Havalimanından uzaklık: 4 km

TAKSİ:

Otobüs ve yolcu servislerini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız şehir merkezine 7/24 yolcu geliş terminalinde bulunan taksilerle ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine 20 avro, tren istasyonuna 10 avro ödeyerek ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehre ulaşmak için geliş terminalinin 500 m ilerisinde bulunan araç kiralama alanından şoförlü araç kiralayabilir, bu alana ücretsiz servislerle ulaşabilirsiniz.

Ortalama taksi fiyatı: 20 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç