Skip to main content

Bir bakışta Rostov-on-Don


Moskova’ya 1000 kilometre uzaklıkta bulunan Rostov-on-Don oldukça kozmopolit bir kent. Çok sayıda farklı etnik kökenden insanın bir arada yaşadığı kent, renkli kültürlere ev sahipliği yapıyor. Yapılan arkeolojik kazılarda silahlarıyla gömülmüş kadın askerlerin bulunduğu modern kent, 1749 yılında kurulmuş. Ancak bölgenin geçmişi MÖ 5. yüzyıla kadar uzanıyor. Rostov-on-Don’un bugünkü halini, Rus İmparatoru I. Petro’nun kızı Elizabeth’e borçlu olduğunu söylemek yanlış olmaz. Çünkü şehir, Elizabeth batıdaki gibi geniş caddeleri olan bir şehir istedikten sonra bugünkü şeklini almış. Rostov-on-Don’un enerjisini geç kalmadan keşfetmenizi öneririz.

Rostov-on-Don size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Krasnodar (204 km)
Saratov (862 km)
Volgograd (474 km)
PARA BİRİMİ
Rus rublesi (RUB)

ÜLKE KODU
+7

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, E, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
€1.61

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€23.51

Ocak
-4.4 °C
Şubat
-3.3 °C
Mart
1.7 °C
Nisan
10.6 °C
Mayis
17.2 °C
Haziran
21.1 °C
Temmuz
22.8 °C
Ağustos
22.2 °C
Eylül
16.7 °C
Ekim
9.4 °C
Kasım
3.9 °C
Aralık
-1.1 °C

Rostov-on-Don Havalimanı ulaşım bilgieleri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından şehir merkezine, belediye otobüsleriyle ulaşabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 13 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 20 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 20 dakika

Havalimanından uzaklık: 13 km

TAKSİ:

Belediye otobüslerini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 500 Rus rublesidir.

Ortalama taksi fiyatı: 500 ruble

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör