Skip to main content

Bir bakışta Rotterdam


Hollanda’nın en büyük ikinci şehri olan Rotterdam, başkent Amsterdam, Lahey ve Utrecht birbirine olan benzerlikleri sebebiyle, hepsi tek bir metropol olarak kabul ediliyor ve Ranstad adıyla anılıyor. II. Dünya Savaşı sırasında bombalar altında kalan şehir, yeniden inşa edilerek 1980’li yıllarda bugünkü şekline kavuştu. Şehir dünyanın en büyük liman bölgelerinden birine ev sahipliği yapıyor. Çağdaş mimariye örnek, görülmeye değer yapıları ve dünyaca ünlü sanat galerileri, Rotterdam’ı mutlaka görülmesi gereken bir şehir haline getiriyor.

Rotterdam size ne vadediyor:


Şehir hayatı Mutfak kültürü Eğlence ve alışveriş

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
The Hague (27 km)
Leiden (35 km)
Dordrecht (26 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+31

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
€2.58

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€60.00

Rotterdam Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunan şehir merkezine 33 numaralı halk otobüsleriyle ulaşabilirsiniz. Otobüs duraklarını havalimanı terminalinden çıktığınızda sol tarafta bulabilirsiniz. Bu duraklardan 33 numaralı otobüslere binebilir ve şehir merkezine 5 dakikalık yürüme mesafesinde olan Rotterdam tren istasyonuna ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine otobüsle ulaşımın bedeli 3 avrodur ve biletinizi otobüste alabilirsiniz. Gün boyunca kullanabileceğiniz günlük biletin ücreti ise 7 avrodur. 06.03-00.16 arasında sefer yapan otobüslerle şehir merkezine yolculuğunuz ortalama 25 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 25 dakika

Havalimanından uzaklık: 10 km

TAKSİ:

Halk otobüslerini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız şehir merkezine Rotterdam Airport Taxi araçlarıyla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 25 avrodur ve yolculuğunuz yaklaşık 15 dakika sürer.

Ortalama taksi fiyatı: 25 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör