Skip to main content

Bir bakışta Samara


Sovyet mimarisinin tipik örneklerini görebileceğiniz şehir, zengin tarihi birikimiyle ön plana çıkıyor. Samara, tarihi ve kültürel zenginliğine ek olarak, doğal güzellikleri ve farklı aktivite imkânlarıyla da ilgi çekiyor. Volga Nehri kıyısında, 5 kilometre uzunluğundaki sahilde güneşlenebilir, orman bölgesinde kış sporlarının keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Puşkin, Tolstoy ve Gorki gibi dünya edebiyatının ünlü yazarlarına ev sahipliği yapmış olan şehrin Ruslar için özel bir anlamı var.

Samara size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Eğlence ve alışveriş Kayak

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Tolyatti (62 km)
Balakovo (268 km)
Kazan (362 km)
PARA BİRİMİ
Rus rublesi (RUB)

ÜLKE KODU
+7

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, E, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
-12.2 °C
Şubat
-11.1 °C
Mart
-4.4 °C
Nisan
6.7 °C
Mayis
15 °C
Haziran
18.3 °C
Temmuz
20.6 °C
Ağustos
18.9 °C
Eylül
12.8 °C
Ekim
4.4 °C
Kasım
-2.2 °C
Aralık
-8.9 °C

Samara Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanında şehir merkezine giden servis araçları bulunuyor. 07.00-22.00 saatleri arasında, gişeden bilet alarak bu servisleri kullanabilirsiniz. Yarım saatte bir kalkan servisler 1,5 saatte şehir merkezine ulaşıyor. Ayrıca havalimanına 200 metre uzaklıktaki Bereze durağından 78 numaralı otobüse binerek yaklaşık 2 saatte merkeze ulaşabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 30 dakika

Havalimanından uzaklık: N/A

TAKSİ:

Samara Uluslararası Havalimanı (KUF) şehir merkezine 36 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Gelen yolcu terminalinde bulunan taksileri kullanarak, yaklaşık 8 avro ücret karşılığında şehir merkezine 50 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz.

Ortalama taksi fiyatı: 8 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör