Skip to main content

Bir bakışta Seattle


Washington Gölü ve Puget Sound arasında bulunan şehir dört mevsim yemyeşil olmasıyla biliniyor. Kızılderili ruhunun hissedildiği bir coğrafyada batıdan Olympic, doğudan Cascade dağlarının çevrelediği Seattle, yerliler tarafından “zümrüt yeşili” olarak da anılıyor. Seattle sözcüğüyse Duwamish ve Suquamish kabilelerinin şefi Si’ahl’ın adından geliyor. Doğa ve kültür olduğu kadar ticaret açısından da önemli bir merkez olan Seattle, dünya çapında tanınan birçok Amerikan markasına ev sahipliği yapıyor.

Seattle size ne vadediyor:


Eğlence ve alışveriş Şehir hayatı Plaj Dağcılık Doğa yürüyüşü Mutfak kültürü Kayak Sağlık ve dinlenme

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Olympia (98 km)
Portland (280 km)
PARA BİRİMİ
Amerikan doları (USD)

ÜLKE KODU
+1

ELEKTRİK ENERJİSİ
A, B

ZAMAN DİLİMİ
GMT -5

ORT. KAHVE FİYATI
€3.52

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€57.68

Ocak
5,6 °C
Şubat
6,7 °C
Mart
8,3 °C
Nisan
10,6 °C
Mayis
13,3 °C
Haziran
16,1 °C
Temmuz
18,9 °C
Ağustos
18,9 °C
Eylül
16,7 °C
Ekim
11,7 °C
Kasım
7,8 °C
Aralık
5 °C

Seattle havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından 19 km uzaklıkta bulunan şehir merkezine hafif raylı sistem trenleriyle ulaşabilirsiniz. Trenle şehir merkezine ulaşmanın bedeli 2.25-3 dolardır ve yolculuğunuz yaklaşık 40 dakika sürer. Ayrıca şehir merkezine 3 dolar ödeyerek binebileceğiniz otobüslerle de ulaşabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 40 dakika

Havalimanından uzaklık: 19 km

TAKSİ:

Tren ya da otobüs bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Trafiğin durumuna göre 20-40 dakika sürecek olan yolculuğunuzun ücreti sabit 40 dolardır.

Ortalama taksi fiyatı: $40

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç