Skip to main content

ADANA İSTANBUL UÇAK BİLETİ

Adana Türkiye’nin güneyinde bulunan hoş sürprizlerle dolu bir kent. Ülkenin en gastronomik şehirlerinden biri olmasının yanı sıra ihtişamlı camilere ve hayranlık uyandırıcı bir doğaya sahip. Çarpıcı mimarisi ile dikkat çeken Adana yıl boyunca önemli sayıda yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Özellikle sonbaharda şehirde gerçekleştirilen festivallere ilgi büyük. Bu yüzden de Adana ile İstanbul arasında yapılan seferler her daim yoğun oluyor. Siz de bu iki şehir arasında gerçekleştireceğiniz yolculuğunuzda Türk Hava Yolları seferlerini tercih ederek ayrıcalıklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.


Adana’dan İstanbul’a Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama on dört uçuş gerçekleştiriliyor. Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) üzerinden gerçekleştirilen aktarmalı seferler ile birlikte uçuş alternatiflerinizi artırabilirsiniz. Yolculuk süresi yaklaşık bir buçuk saat sürmekle birlikte varış noktası olarak hem İstanbul Havalimanı (IST) hem de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) seçilebiliyor. İki şehir arasındaki mesafe ise yaklaşık yedi yüz yirmi kilometre.

Öte yandan Adana’dan dünyanın farklı şehirlerine uçacak yolcuların da öncelikli olarak İstanbul’a gitmeleri gerekiyor. Dolayısıyla Adana-İstanbul uçuşları, Çukurova’dan dünyaya açılmak isteyen yolcular için bir nevi ilk adım olarak görülüyor.

Kalkış yeri: Adana


Turkish Airlines Adana Flights

Türkiye’nin en verimli topraklarına sahip Çukurova’nın güzel şehri Adana, Akdeniz’le Anadolu arasında yumuşak bir geçiş noktası olarak görülüyor. Damak çatlatan mutfağı ve bitmek bilmeyen festival atmosferi ile sevilen bir güney şehri burası. Kültür ve lezzet turizminin gözde destinasyonu Adana; 16’ıncı yüzyıldan kalma Ulu Cami, dünyanın en eski köprülerinden Taş Köprü ve eski zanaatları yaşatan Kazancılar Çarşısı gibi tarihi ve kültürel yapılara ev sahipliği yapıyor. Şahmeran efsanesini dinlemeden, antik Roma Yolu’nu adımlamadan, “şırdan”ın tadına bakmadan Adana’dan dönmemelisiniz.

Türk Hava Yolları’nın Adana kalkışlı uçuşları, şehrin tek havalimanı olan Şakirpaşa Havalimanı’ndan (ADA) hareket ediyor.

Adana Şakirpaşa Havalimanı’na (ADA) ulaşım:

Adana’nın merkez ilçesi Seyhan’da bulunan Şakirpaşa Havalimanı (ADA) ile dünya hava sahasına bağlanan Adana, her gün pek çok yurt içi ve yurt dışı sefere ev sahipliği yapıyor. Havalimanına ulaşım için taksi, otobüs, minibüs ve havalimanı servislerini kullanabilirsiniz.

Ulaşımın oldukça rahat sağlandığı havalimanına Adana Büyükşehir Belediyesi’ne ait 135 ve 159 numaralı otobüsler ile hızlıca ulaşmak mümkün. Minibüsleri kullanmak isterseniz Girne ve Turhan Cemil Beriker Bulvarı’ndan geçen şehir merkezi minibüs hattını tercih edebilirsiniz. Havalimanı ulaşım araçlarından biri olan taksiler ise 7/24 hizmet veriyor. Ayrıca, Adana Şakirpaşa Havalimanı, Çukurova’nın tek havalimanı olması nedeniyle Osmaniye ve Mersin gibi çevre iller tarafından da kullanıyor. Şehir merkezinden ve çevre illerden yolcular havalimanı servislerini kullanarak ulaşım sağlayabiliyor.

Destinasyon: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Boğaz’ın şekillendirdiği, renklendirdiği ve hareket getirdiği İstanbul, kültür ve sanatın önemli merkezlerinden biri. Müzeler, galeriler, anıtsal yapılarla iç içe geçmiş İstanbul ruhu, ziyaretçileri adeta esir alıyor. Beyoğlu pasajlarını dolaşmak, Karaköy kafelerinde arkadaşlarla buluşmak, Beşiktaş-Kadıköy vapuruna binmek, Moda’da denize karşı çay içmek ise bir İstanbullu gibi hissetmek için yapabileceklerinizden sadece birkaçı.

İstanbul’da İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) olmak üzere iki uluslararası havalimanı bulunuyor. Türk Hava Yolları’dan Adana çıkışlı İstanbul uçak bileti alırken, her iki havalimanını da varış noktası olarak seçebiliyorsunuz. Seyahat planınıza göre bir tercih yapmak size büyük oranda avantaj sağlasa da hem İstanbul Havalimanı’ndan (IST) hem de Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) şehir merkezine ulaşım için pek çok alternatif mevcut.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

İstanbul Havalimanı (IST), İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alıyor. Havalimanında indikten sonra şehir merkezine gitmek için birçok farklı seçeneği değerlendirebilirsiniz. Havaist ve İETT otobüsleriyle şehir merkezindeki birçok farklı noktaya ulaşım sağlayabilirsiniz. Detaylı bilgileri ulaşım bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.

Havalimanında 7/24 aralıksız hizmet alabileceğiniz taksilerle istediğiniz yere ulaşmanız mümkün. İstanbul Havalimanı (IST) şehir merkezine 35 km uzaklıkta yer alıyor ve taksi ücreti yaklaşık 110 TL tutuyor. Dilerseniz havalimanında servis veren firmalardan araç kiralayabilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) şehir merkezine ulaşım

Adana uçuşlarının bir kısmına da Anadolu yakasında bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) ev sahipliği yapıyor. Havalimanından şehre ulaşım için otobüs, havalimanı servisleri ve taksiler kullanılabilir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait SG-2, E-3, E-11 ve SG-1 numaralı otobüsleri kullanarak Taksim, 4. Levent ve Kadıköy’e ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu otobüsler yolculara uygun fiyatlı ve kolay bir ulaşım imkanı tanıyor. Ayrıca Yenisahra, Kadıköy ve Taksim’e sefer yapan ve günün neredeyse her saati hizmet veren havalimanı servislerini kullanarak da ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun haricinde taksiler ve araç kiralama gibi seçenekleri de değerlendirebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.