Skip to main content

AMMAN İSTANBUL UÇAK BİLETİ

Ürdün’ün başkenti Amman, 9 bin yıllık olduğu düşünülen tarihiyle dünyanın en eski yerleşim bölgeleri arasında bulunuyor. Tepeler üzerine konumlanmış ancak zamanla aşağılara inmiş mimari planıyla ilgi çeken Amman, binlerce yıldır kısmen ayakta kalmayı başarmış tarihi eserleriyle de etkileyici bir şehir. Zeytin ağaçlarının gölgesinde dinlenip akşamları hemen üstünüzdeymiş gibi yakınlaşan yıldızları seyredebileceğiniz huzurlu bir Orta Doğu kenti burası. Öte yandan hareket ve kalabalığın durmak bilmediği, kaotik şehir merkeziyle gerçek bir Orta Doğu deneyimi sunan bir şehir...

Ürdün’ün tarihi binlerce yıl eskiye dayanan başkentinden Türkiye’nin tarihi ve görkemli destinasyonu İstanbul’a gidecek yolcular, seyahatleri için Türk Hava Yolları uçuşlarını seçiyor. Konforlu ve güvenli bir yolculuk için siz de uçak bileti sayfasını ziyaret ederek tatil planlarınızı hemen yapabilirsiniz.


Amman’dan İstanbul’a Türk Hava Yolları tarafından günde ortalama dört direkt uçuş düzenleniyor. Seferler, Queen Alia Havalimanı’ndan (AMM) hareketle İstanbul Havalimanı (IST) yönüne gerçekleşiyor ve yolculuk yaklaşık iki buçuk saat sürüyor. Yıl boyu devam eden seferlerin sayısında sezona bağlı büyük bir değişiklik yaşanmıyor ancak uçuş saatlerinde farklılıklar görülebiliyor. İstanbul, Türk Hava Yolları’nın pek çok uçuşu için bir aktarma noktası olduğundan Amman-İstanbul hattındaki yolculuğunuzu bir başka destinasyona ulaşmak için de gerçekleştirebilirsiniz. Amman kalkışlı uçak bileti sayfasını inceleyerek alternatiflerinizi görebilirsiniz.

Kalkış yeri: Amman


Turkish Airlines Amman Flights

Ürdün’ün başkenti Amman, Orta Doğu’nun popüler destinasyonlarından biri. Binlerce yıllık bir yerleşim bölgesinde bulunan ve çok sayıda uygarlığın izlerini taşıyan şehir, tarih ve kültür gezginlerinin radarına takılmakta hiç zorlanmıyor. Şehrin en yüksek tepesinde konumlanmış Amman Kalesi ve Herkül Tapınağı, şehir merkezinde yer alan Kral I. Abdullah Camii ve Roma dönemi eseri olan ve günümüzde hala kullanılan Roma Antik Tiyatrosu Amman gezileri sırasında mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Haşimi Krallığı tarafından kullanılan otomobillerin sergilendiği Kraliyet Otomobil Müzesi, Arap kültürünün çeşitli örneklerini görebileceğiniz Güzel Sanatlar Müzesi ve havalimanına oldukça yakın bir konumda bulunan Kış Sarayı şehrin diğer simgeleri arasında. Biraz daha macera isteyen ziyaretçiler, efsaneleriyle ve rengiyle insanı etkileyen Lut Gölü ve çölde safari deneyimi sunan Wadi Rum’u da seyahat planlarına dahil ederek tatillerine renk katıyor.

Orta Doğu’nun bu büyük şehrinde üç havalimanı bulunuyor: “Eski havalimanı” olarak da bilinen ve az sayıda uçuş için kullanılan Amman Havalimanı (ADJ), Kral Hüseyin Uluslararası Havalimanı (AQJ) ve Queen Alia Havalimanı (AMM). Türk Hava Yolları’nın Amman-İstanbul uçuşları Queen Alia Havalimanı’ndan (AMM) hareketle gerçekleştiriliyor.

Queen Alia Havalimanı’na (AMM) ulaşım:

Queen Alia Havalimanı’na (AMM) ulaşmak için en çok kullanılan vasıta ekspres otobüsler oluyor. Bu otobüslerle yedinci, beşinci ve dördüncü bölgelerden, Housing Bank Complex ile Kuzey Otobüs Durağı noktalarından havalimanına ulaşabilirsiniz. Saatte 2 defa hareket eden bu araçlar, sabahın erken saatlerinde başladıkları seferlere gece yarısına kadar devam ediyor.

Ayrıca şehrin her noktasından binebileceğiniz taksilerle 7/24 havalimanına ulaşabilirsiniz. Amman’ın konaklama tesisleri de genellikle havalimanı transfer hizmeti sunuyor. Bu nedenle konaklama yaptığınız tesisle, havalimanı transferiniz için ayrıca görüşebilirsiniz.

Destinasyon: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Binlerce yıllık tarihin üzerinde biriktirdiği muhteşem kültürel zenginlik ve tarihi mirasın sahibi olan İstanbul, her yıl milyonlarca turisti ağırlıyor. Hem Avrupa’nın hem de Asya’nın en büyük şehirlerinden biri olan bu dev metropol, aynı zamanda dünyanın en güzel şehirleri arasında. İstanbul Boğazı’ndan geçen gemileri selamlayan tarihi hisarları, Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan ve günümüzde müze olarak hizmet veren Topkapı Sarayı, Bizans döneminde yaptırılmış olan Ayasofya Müzesi, Hürrem Sultan tarafından büyük usta Mimar Sinan’a yaptırılan Haseki Hürrem Hamamı ve Büyük Konstantin devri eseri olan Binbirdirek Sarnıcı şehrin en çok ilgi gören tarihi simgeleri arasında yer alıyor. İstanbul, muhteşem parkları, açık alan müzeleri, hareketli yaşantısıyla atacağınız her adımda size farklı bir macera sunuyor.

Şehirde iki uluslararası havalimanı bulunuyor. Şehrin Avrupa yakasında yer alan İstanbul Havalimanı (IST) ve Anadolu yakasında yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’ndan Amman kalkışlı İstanbul uçak bileti sahibi olan yolcular, İstanbul Havalimanı’na (IST) iniş yapıyor.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

İstanbul Havalimanı (IST), İstanbul şehir merkezine yaklaşık 35 km uzaklıkta yer alıyor ve ulaşım konusunda pek çok seçenek bulunuyor. Bu seçenekler arasında taksi, araç kiralama ve havalimanı servisleri gibi alternatifler mevcut. Toplu taşıma hakkında daha fazla bilgi almak için ulaşım bilgileri sayfalarımızı kontrol edebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’nda bulunan araç kiralama firmalarından İstanbul seyahatiniz süresince rahat edebileceğiniz bir araç kiralamanız mümkün olduğu gibi trafiğin yoğun olmadığı saatlerde taksileri de tercih edebilirsiniz. Taksiyle şehir merkezine ulaşmak yaklaşık 30 dakika sürüyor. Bu yolculuk 100-110 TL civarında tutuyor. Havalimanı servisleri ise rahat bir yolculuğun yanı sıra günün neredeyse her saati ulaşım imkanı tanıyor. Bu servislerle şehirdeki birçok noktaya ulaşmak oldukça kolay.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.