Skip to main content

AMSTERDAM BANGKOK UÇAK BİLETİ

Avrupa’nın en turistik başkentlerinden biri olan Amsterdam, yılın hemen her döneminde popüler. Hollanda’nın eğitim, kültür, sanat ve tarih konusunda ön plana çıkan bu büyük metropolünde oldukça renkli ve hareketli bir yaşam sizi bekliyor. Dinamik şehir yapısı, kenti birbirine bağlayan harika köprüler, kanalların kenarında dinlenebileceğiniz kafeler ya da yemyeşil parklar Amsterdam’da bulabileceklerinizden yalnızca birkaçı. Tıpkı şehir tatili için tüm dünyanın ilk tercihlerinden biri olan Bangkok gibi… Türk Hava Yolları ile Hollanda’nın hareketli başkenti Amsterdam’dan Tayland’ın benzer bir enerjiye sahip başkenti Bangkok’a yapacağınız seyahati keyifli bir deneyime dönüştürebilirsiniz.


Amsterdam’dan Bangkok’a Türk Hava Yolları tarafından her gün yaklaşık sekiz uçuş alternatifi sunuluyor. Bu uçuşların hepsi İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden aktarmalı olarak gerçekleştiriliyor. Uçuşların bazılarında aktarma sırasında havalimanı değişikliği gerekebiliyor. Dolayısıyla uçak biletinizi alırken aktarma bilgilerine dikkat etmekte fayda var. Kış aylarında talebe bağlı olarak uçuş alternatifleri sayısında küçük bir azalma görülebiliyor.

Türk Hava Yolları tarafından Amsterdam-Bangkok arasında yapılan uçuşların süresi, İstanbul’da yapılan aktarmaya bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Uçuşlar ortalama 15 ila 35 saat arasında sürüyor.

Türk Hava Yolları, Amsterdam-Bangkok uçuşunuzda aktarma süresini en keyifli şekilde değerlendirebilmeniz için size ücretsiz fırsatlar sunuyor. İstanbul’un en turistik noktalarını görebileceğiniz Touristanbul hizmeti bunlardan biri. Aktarma süresi 6 ila 24 saat arasında olan yolcular, önceden rezervasyon yaptırarak bu hizmetten yararlanabiliyor. Aktarma süresinin 20 saat ve daha üzerinde olması durumunda ise Stopover isimli konaklama ve şehir turu paketini kullanabilirsiniz. Bu paketle güzel bir şehir turu yapıp ardından otelinizde konaklayarak yolculuğun kalanına dinlenmiş olarak devam edebilirsiniz.

Kalkış yeri: Amsterdam


Turkish Airlines Amsterdam Flights

Amsterdam, kanallarla birbirine bağlanmış adalar üzerine konumlanmış muhteşem bir şehir. Hem çok sevecen hem çok tanıdık hem de bambaşka… Farklı milletten pek çok insanın yaşam için seçtiği bu benzersiz şehir hoşgörü ve empatinin vatanı sayılıyor.

Deniz seviyesinin altında olan Amsterdam, bataklık niteliğindeki bir zemin üzerinde direklerle desteklenerek kurulmuş ve bugün tahminen 10 milyonun üzerinde direk ile destekleniyor. Kanallarda ev haline getirilmiş botlarda yaşam devam ediyor. Şehir merkezinin hareketi kırsala yaklaştıkça azalsa da genel olarak bu bölgenin halkı hareketten en zorlu kış koşullarında bile vazgeçmiyor. Şehirde spor bir yaşam biçimi haline gelmiş, hiç spor yapmadığını söyleyen Amsterdamlı bile bütün gününü bisiklet üzerinde geçiriyor.

Şehirde gezilebilecek Van Gogh Müzesi ve Madame Tussauds Müzesi gibi çok sayıda müze, tarihi eser, alışveriş noktası ve her yorulduğunuzda hemen ilişip biraz dinlenebileceğiniz hoş konseptli kafeler bulabilirsiniz.

Amsterdam Schiphol Havalimanı (AMS), şehirde bulunan tek havalimanı. Türk Hava Yolları’nın İstanbul aktarmalı Amsterdam-Bangkok uçuşları da buradan hareket ediyor.

Amsterdam Schiphol Havalimanı’na (AMS) ulaşım

Her yıl milyonlarca yolcuya hizmet veren Amsterdam Schiphol Havalimanı (AMS) şehir merkezine 15 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için tren hattını kullanabilirsiniz. NS Hollanda Demiryolları’nın Merkez Tren İstasyonu’ndan havalimanına yaptığı seferler oldukça yoğun olarak kullanılıyor ve ulaşım yaklaşık 20 dakika sürüyor. Toplu taşıma olarak diğer alternatif ise otobüsler. 15 dakikada bir hareketle ekspres seferler yapan 397 numaralı otobüslere binerek yaklaşık 40 dakikada havalimanında olabilirsiniz. Bu otobüsler sadece Leidseplein, Rijksmuseum ve Museumplein duraklarında duruyor. Havalimanına daha rahat ulaşmak isteyenlerse 7/24 hizmet veren taksileri kullanabilir.

Destinasyon: Bangkok


Turkish Airlines Bangkok Flights

Tayland’ın başkenti olan Bangkok, halk dilinde “Melekler Şehri” olarak anılıyor. Bu muhteşem şehir, gökdelenlerin gölgesi düşen heykel ve tapınakları, bulunduğu coğrafyanın insanı sarsan mistik ruhu ile konuklarına bambaşka bir deneyim vadediyor. Bangkok’ta yapılacakların sonu ise asla gelmiyor: Müthiş bir rahatlama sunan Tai masajı yapılan dükkanlardan teknolojiyle donatılmış alışveriş merkezlerine geçebilir; teknelerle ulaşabileceğiniz Yüzen Pazar’dan alışveriş yaptıktan sonra şehrin sokaklarına yayılmış tapınaklar arasında turlayabilirsiniz.

Şehirde Suvarnabhumi Havalimanı (BKK) ve Don Muang Havalimanı (DMK) olmak üzere iki havalimanı mevcut. Türk Hava Yolları’nın İstanbul aktarmalı Amsterdam-Bangkok uçuşları Suvarnabhumi Havalimanı’nda (BKK) sona eriyor.

Suvarnabhumi Uluslararası Havalimanı’ndan (BKK) şehir merkezine ulaşım

Suvarnabhumi Uluslararası Havalimanı (BKK) şehir merkezine 30 kilometre uzaklıkta yer alıyor ve havalimanından merkeze ulaşım için birkaç farklı seçenek sunuyor.

Havalimanından merkezdeki Phaya Thai Tren İstasyonu’na giden Havalimanı Hattı ile Makkasan’da aktarma yaparak şehrin hemen her yerine devam edebilirsiniz. Bunun yanı sıra geliş terminalinin çıkışındaki duraktan ücretsiz servislere binerek ana otobüs durağına geçebilirsiniz. Bu duraktan hareket eden servis araçları şehrin dört bir yanına dağılarak yolcuları diledikleri noktalara ulaştırıyorlar. Öte yandan birkaç kişilik bir grup olarak seyahat ediyorsanız, 7/24 hizmet veren taksileri de kullanarak toplu taşımadan daha rahat ve daha ekonomik bir şekilde şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.