Skip to main content

AMSTERDAM BEYRUT UÇAK BİLETİ

Hollanda’nın başkenti Amsterdam, turistik değeri yüksek Avrupa kentlerinden biri. Şehri boydan boya kaplayan kanallar ve renkli tarihi evleriyle romantik tatillerin de popüler adreslerinden biri olan şehir, kozmopolit nüfusun birlikte yaşamasının yarattığı olumlu enerjiyle konuklarına unutulmaz tatiller vadediyor ve bu özelliğiyle yılın her dönemi büyük bir ilginin odağı oluyor.

Hollanda’nın keyifli başkenti Amsterdam’dan Lübnan’ın başkenti Beyrut’a yapılan Türk Hava Yolları uçuşları bu hattı kullanarak seyahat eden yolcuların öncelikli tercihlerinden biri oluyor. Siz de yüksek standartlarda hizmet almak için iki şehir arasında sunulan uçak bileti seçeneklerini inceleyebilir; seyahatinizi şekillendirmeye başlayabilirsiniz.


Amsterdam’dan Beyrut’a Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama 20 farklı uçuş seçeneği sunuluyor. Bu uçuşların hepsi İstanbul Havalimanı (IST) veya Sabiha Gökçen Havalimanı’nda (SAW) yapılan aktarma sonrasında gerçekleşiyor. Bazı uçuşlarda aktarma sırasında havalimanı değişikliği de olabiliyor. Yolculuk süresi ise aktarmaya bağlı olarak 6 ila 22 saat arasında değişiyor.

Türk Hava Yolları, Amsterdam-Beyrut uçuşunda İstanbul’da yapılan aktarmada geçen zamanı keyifli bir molaya çeviriyor. Aktarma süresinin 6 ila 24 saat arasında olduğu uçuşlarda İstanbul’u yakından görebilme fırsatı yaratan Touristanbul hizmeti yolculara ücretsiz olarak sunuluyor.

Kalkış yeri: Amsterdam


Turkish Airlines Amsterdam Flights

Hollanda’nın başkenti Amsterdam, Kuzey Denizi’ne yakın konumu ve çok sayıda kanalıyla tam bir su şehri. Çoğu kısmı deniz seviyesinin altında kalan kentte binalar kazıklarla destekleniyor ve şehrin mevcut yapısı korunmaya çalışılıyor. 165 kanalın bin 500 köprü ile birleştiği bu güzel şehir, kozmopolit nüfusuyla tam bir hoşgörü örneği oluyor.

Van Gogh Müzesi, değerli eserleriyle kentin simgelerinden biri olurken Vondelpark hem Amsterdam’ın hem de Hollanda’nın en popüler şehir parkı olarak büyük ilgi görüyor. Dam Meydanı, günün her saati hareketli yapısıyla çekim yaratıyor ve alanın hemen yanında görebileceğiniz Kraliyet Sarayı da çok sayıda konuğu ağırlıyor.

Amsterdam Schiphol Havalimanı (AMS), kentin hava trafiğini yöneten tek havalimanı. Türk Hava Yolları’nın Amsterdam kalkışlı uçuşları da şehir merkezine 15 kilometre uzaklıkta konumlanan bu havalimanından gerçekleşiyor.

Amsterdam Schiphol Havalimanı’na (AMS) ulaşım

Şehir merkezinden Amsterdam Schiphol Havalimanı’na (AMS) ulaşmak için tren seferlerini kullanabilirsiniz. NS Hollanda Demiryolları’nın havalimanına yaptığı seferler şehrin ana tren garından başlıyor ve yaklaşık 20 dakika sürüyor. Yolcular için avantaj sağlayan bu hat, yoğun olarak kullanılıyor.

Havalimanına gitmek üzere otobüs tercih eden yolcular Leidseplein, Rijksmuseum ve Museumplein duraklarından geçen 397 numaralı otobüse binebilir. Ekspres seferlerin havalimanına varması 40 dakika kadar sürüyor.

Kentin her yerinden binebileceğiniz taksilerle de 7/24 havalimanına gidebilirsiniz. Ayrıca bisiklet yolları konusunda oldukça yaygın bir alan kullanan Amsterdam’da havalimanı şehir merkezi arasında da çift yönlü bir bisiklet yolu bulunuyor.

Destinasyon: Beyrut


Turkish Airlines Beirut Flights

Orta Doğu’nun parlayan yıldızları arasında olan Beyrut, Akdeniz’in önemli limanlarından biri. Uzun süre devam eden iç savaş sürecinden çıktığından beri hızla yenileniyor ve ışıl ışıl caddeleri ve modern binalarıyla kentin yeni yüzü herkes tarafından çok beğeniliyor.

Özellikle Solidere bölgesi, konukların gezmekten keyif aldıkları bir mevki oluyor. Keyifli kafe ve restoranlarında yerel lezzetleri de deneyebileceğiniz Solidere’de alışveriş imkanı da bulabilirsiniz. Kentin simgeleri arasında bulunan Al-Omari Camii ve St. George Yunan Ortodoks Katedrali, Beyrut’un tarihi mirasları arasında öne çıkıyor. Şehrin eğlence merkezi kabul edilen Gemmayzeh ve alışveriş için çok sayıda seçeneği bir arada sunan El Hamra da Beyrut seyahati sırasında turistlerin önemli durakları arasında.

Türk Hava Yolları’ndan Beyrut uçak bileti satın alan yolcular şehre yalnızca 7 kilometre mesafede konumlanan Refik Hariri Uluslararası Havalimanı’na (BEY) iniş yapıyor.

Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı’ndan (BEY) şehir merkezine ulaşım

Şehir merkezine son derece yakın mesafede yer alan Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı’ndan (BEY) kent merkezine gitmek için çok fazla seçeneğiniz bulunmuyor. Zira bu iki nokta arasında ulaşım için resmi bir toplu taşıma hizmeti verilmiyor. Bu nedenle yolcuların taksi, kiralık otomobil ve özel transfer seçeneklerinden kendilerine en uygun olanını değerlendirmeleri gerekiyor.

Terminal çıkışından binebileceğiniz ticari taksiler 7/24 çalışıyor. Bunun yanı sıra seyahat öncesinde çeşitli transfer firmalarıyla görüşebilir ya da otomobil kiralayarak ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Havalimanının dışından geçen minibüslerle de şehir merkezine gidebilirsiniz. Ancak bu minibüsler için belirli bir durak sistemi bulunmuyor. Dolayısıyla inip binmek için şoföre el hareketleriyle bilgi vermek gerekiyor.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.