Skip to main content

AMSTERDAM İSTANBUL UÇAK BİLETİ

Hollanda’nın başkenti Amsterdam, Avrupa’nın en sevilen, en popüler şehirlerinden biri. Kanallarla ayrılmış 100’e yakın adanın birbirinden güzel köprülerle birleşmesinin bir sonucu olan kentte yaşam da tatil de çok popüler.

İnsanların hoşgörü çemberinde bir arada olduğu şehir, 180’den fazla milletin bulunduğu büyük bir komün adeta. Görsel zenginliğiyle insanı sarıp sarmalayan bu müthiş şehirde oldukça yoğun oranda Türk nüfusa da rastlayabilirsiniz. Türkiye’den sanayi gelişimi döneminde yüksek göç almış Amsterdam’da bugün artık neredeyse dördüncü nesil Türk nüfus yerleşik konumda yaşıyor. Hal böyle olunca da Amsterdam ile İstanbul arasındaki ziyaret trafiği hiç hız kesmeden tüm yıl boyunca devam ediyor. Türk Hava Yolları Amsterdam-İstanbul uçuşları yoğun talep alırken, şehirden farklı ülke ve şehirlere gerçekleştirilen Amsterdam kalkışlı uçak biletleri de büyük ilgi görüyor.


Amsterdam’dan Bangkok’a Türk Hava Yolları tarafından her gün yaklaşık sekiz uçuş alternatifi sunuluyor. Bu uçuşların hepsi İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden aktarmalı olarak gerçekleştiriliyor. Uçuşların bazılarında aktarma sırasında havalimanı değişikliği gerekebiliyor. Dolayısıyla uçak biletinizi alırken aktarma bilgilerine dikkat etmekte fayda var. Kış aylarında talebe bağlı olarak uçuş alternatifleri sayısında küçük bir azalma görülebiliyor.

Türk Hava Yolları tarafından Amsterdam-Bangkok arasında yapılan uçuşların süresi, İstanbul’da yapılan aktarmaya bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Uçuşlar ortalama 15 ila 35 saat arasında sürüyor.

Türk Hava Yolları, Amsterdam-Bangkok uçuşunuzda aktarma süresini en keyifli şekilde değerlendirebilmeniz için size ücretsiz fırsatlar sunuyor. İstanbul’un en turistik noktalarını görebileceğiniz Touristanbul hizmeti bunlardan biri. Aktarma süresi 6 ila 24 saat arasında olan yolcular, önceden rezervasyon yaptırarak bu hizmetten yararlanabiliyor. Aktarma süresinin 20 saat ve daha üzerinde olması durumunda ise Stopover isimli konaklama ve şehir turu paketini kullanabilirsiniz. Bu paketle güzel bir şehir turu yapıp ardından otelinizde konaklayarak yolculuğun kalanına dinlenmiş olarak devam edebilirsiniz.

Kalkış yeri: Amsterdam


Turkish Airlines Amsterdam Flights

Hollanda’nın çok renkli başkenti Amsterdam’ı tarif ederken akla ilk gelen kelimeler; lale, yel değirmeni, kanal, köprü, ve bisiklet. Avrupa’da bisiklet alışkanlığının en yaygın olduğu şehirlerden biri olan Amsterdam’da insan sayısından fazla bisiklet ve 400 kilometreyi aşan bisiklet yolu mevcut.

Ülkenin sembollerinden olan yel değirmenlerini kısa mesafede bulunan Volendam, Edam, Zaanse Schans gibi yakın kasabalarda daha sık görebilirsiniz. Mevsim uygunsa türlü renk ve çeşitle içinizi açacak, bin bir çeşit lale görebileceğiniz bahçeleri gezebilirsiniz. Dam Meydanı, Madame Tussauds Müzesi, Amsterdam Centraal Tren İstasyonu, Rijksmusem, Van Gogh Müzesi ve Anne Frank’ın Evi şehirde mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında geliyor.

Amsterdam’da bulunan tek havalimanı olan Amsterdam Schiphol Havalimanı (AMS), dünyanın en büyük havalimanları arasında bulunuyor ve şehir merkezine 15 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Amsterdam Schiphol Havalimanı’na (AMS) ulaşım

Yılda 60 milyondan fazla yolcuya hizmet veren Amsterdam Schiphol Havalimanı’na (AMS) şehir merkezinden ulaşmak için, NS Hollanda Demiryolları tarafından tren garından havalimanına yapılan seferlerden faydalanabilirsiniz. Yaklaşık 20 dakika sürecek bu yolculukla havalimanına ulaşabilirsiniz.

Toplu taşıma hizmeti veren otobüslerle havalimanına ulaşmak için 397 numaralı ekspres sefer yapan otobüs hattını kullanabilirsiniz. Bu numaralı seferi yapan araçlar 15 dakikalık periyodlarla hareket ediyor, Leidseplein, Rijksmuseum ve Museumplein duraklarından geçerek yaklaşık 40 dakikada havalimanına ulaşıyor.

Bireysel ulaşım konusunda arayışı olan yolcular ise taksi olanağından faydalanabilir. Ayrıca bu yoğunlukta bisiklet kullanılan bir şehirde, havalimanı şehir merkezi arasında çift yönlü bir bisiklet yolu bulunuyor.

Destinasyon: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Bütün dünyanın büyüsüne kapıldığı muhteşem metropol İstanbul… Türkiye’nin en büyük ve en kozmopolit şehri. Her dilden, her dinden, her ırktan, her milletten insan için yuva olmayı başarmış olan bu büyük metropol, oyunu kendi kuralları ile oynamayı seviyor. Kalabalığı, telaşı, Eski Şehir merkezine düşen muhteşem gün batımları, kıtalar arasında kurduğu manevi ve fiziki köprüleri ile bambaşka bir dünya sanki. Geçmişi koruyarak geleceğe kilitlenmiş İstanbul’da geçen her gün masal tadında.

Türk Hava Yolları’nın bu görkemli şehre yönelik Amsterdam-İstanbul uçuşları hem İstanbul Havalimanı (IST) hem de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) üzerinden yapılıyor. Bu nedenle İstanbul uçak bileti alırken gitmek istediğiniz yere en yakın havalimanına düzenlenen uçuşu seçmeniz sizin için avantaj yaratabilir.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

İstanbul Havalimanı (IST) D20 yolu üzerinde bulunuyor ve yolun bir ucu TEM'e bağlanıyor. Yakınında, Odayeri'nde ise 07 bağlantısı bulunuyor. Bu yollar hem TEM’e hem de E5'e bağlanma seçeneği sunuyor.

Şehir merkezine 35 km uzaklıkta yer alan İstanbul Havalimanı'ndan Havaist, İETT, taksi ya da özel araçlarınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. 100-110 TL karşılığında taksiyle şehrin birçok noktasına yaklaşık 30 dakikada ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için İstanbul Havalimanı’na ilişkin ulaşım bilgileri sayfamızı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca İstanbul Havalimanı’ndaki (IST) firmalarından şehir içindeki hareketinizi kolaylaştıracak bir araç kiralayabilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) şehir merkezine ulaşım

İstanbul Anadolu yakasında yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) şehir merkezine ulaşmak için de birkaç alternatifiniz mevcut.

İstanbul Anadolu yakasında bulunan raylı sistemler henüz Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) hizmet vermiyor ancak sizi metro hattına taşıyacak olan KM22 numaralı belediye otobüsü ile raylı sistemlere ulaşmanız mümkün. Metro hattına geçtikten sonra şehrin her noktasına ulaşabileceğiniz aktarma imkanlarına sahip olabilirsiniz.

Şehir merkezi yönüne otobüs ile devam etmek isteyen yolcular, Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) -Kadıköy rotasında transfer yapan otobüs hatlarını kullanabilir. E5 rotasında giderek tüm duraklarda duraklama yapan E11 ve ekspres servis yaparak sizi Kadıköy’e daha hızlı ulaştıracak olan SG-1 hatları arasından size en uygun tercihi yapabilirsiniz.Havalimanından şehir merkezine doğru servisle ayrılmak isteyen yolcular, Kadıköy ve Taksim’e düzenli olarak sefer yapan havalimanı servislerini kullanabilirler.Havalimanında ofisleri bulunan otomobil kiralama firmalarından araç kiralayabilir, 7/24 aktif olan taksilerden şehrin dilediğiniz noktasına gitmek üzere faydalanabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.